Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kaptam ilyen SMS-t?

Miért kaptam ilyen SMS-t?

Figyelt kérdés

Szegeden vagyok, és kaptam egy SMS-t a szolgáltatómtól, hogy üdvözöljük Szerbiában. Ha jól tudom ilyenkor le is von egy bizonyos összeget az egyenlegemből..

Mi lehet az oka, és hogyan lehet kiküszöbölni, hogy máskor is előforduljon?



2015. febr. 25. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem szokott levonni ilyenkor pénzt.
2015. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akkornincsnevem válasza:
Nem von le összeget sms miatt. Amúgy valószínűnek tartom hogy a szokásos ment...Azaz össze-vissza küldözgetnek sms-eket,meg nincs hálózat,meg felhívnak mert nem jó valami a központban
2015. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom ilyenkor le is von egy bizonyos összeget az egyenlegemből.. "


Egyelőre alkotmányos szabadságod a gondolkodás, élj vele bátran.

2015. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hacsak nem rendeltélemeltdíjas sms szolgáltatást, nem von le semmit az egyenlegedből.

Ha egyébként nem áll szándékodban roamingolni, a szolgáltató ingyen hívható ügyfélszolgálati vonalán kérheted hogy kapcsolja ki a roamingot.

A roaming az, hogy külföldön is telefonálhatsz a készülékeddel.

A tájékoztató SMS szerint ez valamilyen okból bekövetkezik nálad.

Mivel a roaming díjak magasabbak mint a belföldi, gazdaságosabb letiltatnod.

2015. febr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért kaptad az SMSt mert a telefonod ráakadt egy Szerb szolgáltató cellájára és van roaming opciód a telefonodon.


Az SMS önmagában még semmit sem vona le sehonnan sem. Ha szerb celláról kezdeményzel hívást akkor a hívásdíjon felül a roaming díj is terhelődij az egyenlegedre.


Ha hívást fogadsz ezen a szerb cellán akkor a roaming miatt te is fogsz fizetni a hívásért.


1. Lemondhatod a roaming szerződést

2. Vannak olyan telefonok ahol letiltható a roaming ( adatroaming tiltása ha adatozni nem akarsz, illetve a hálózat választási módot manuálisra rakod és a magyar szogláltatódat választod ki egyedüliként )

3. Nem veszed fel a hívást ha roaming közben hívnak és nem is kezdeményezel hívást.

2015. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!