Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért olyan nagy divat manapsá...

Miért olyan nagy divat manapság ezeket a kínai nevenincs telefonmárkákat favorizálni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert ha ilyet veszel, olcsóbban kapsz egy jó mobilt, mintha egy nagyobb gyártótol veszel, a megbízhatósággal sincs probléma ha jó mobilt veszel.

Melyik gyártóra mondod azt hogy nevenincs?Lehet csak azért gondolod így, mert nem ismered és félsz az ismeretlentől.

2015. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Mert eljutottunk arra a szintre, hogy az olcsó kínai telefon is viszonylag korrekt, néhány esetbe meg kifejezetten jó (azért ez ritka), és ugye töredéke a "nagy" márkák árának.


Természetesen csúcskategóriában vagy sokszor már középkategóriába normális ember nem venne kínai márkát, esetleg normáli kínai telefont oké, Xiaomi, Oppo, Meizu, stb, mert ezek ugyanazt a minőséget hozzák, mint a Samsung, Sony, LG, stb, de a "szokásos" kínai márkákat max 30k alatt ajánlom én is (pl. THL, Cubot, stb).

2015. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

TApasztalatból beszélek.

Mennyire ismeritek a Prestigio márkát?

Pont amit előttem leírtatok,7 hónappal ezelőtt vettem egy "nevenincs" telefont,hátha bejön.Samsunggal befürödtem,sonyval is,hát próba cseresznye.

Prestigio 5307 a neve.

Tök jól néz ki,szép kijezlős,nagy tepsi,2 év garancia,longlájf batéria.40 ezer magyar forint.

Elhoztam,kipróbálom:

A wifi gyenge volt,oda se neki,úgy se nyúzom annyit.

Fagy...De hát melyik androidos mobil nem fagy?Ezzel sem foglalkoztam.

Pár hónap szünet,minden öröm és boldogság,Mígnem egyszer csak:

Fotóznék,de nem menti el a képeket.Nézem,galéria..nem látja memóriakártyát.A beépített fájlkezelő látott mindent,csak a galéria nem.Sd ki,át mesik telefon,SD be,másik telefon SD-je is ki-be.

Az eredetileg használt kártyára nagyon durván megharagudhatott a Prestigio,mert a másik készülék felismerte azt a kártyát ami eddig hű társa volt.Visszatettem megint nem ismerte fel.Bezzeg az "idegen" SD-t azt igen!(de azt is nagy szenvedések és folyamatos cleanmasterezés után)


Mostmár olyan bajai is kijöttek,hogy nem tudom felvenni a telefont ha hívnak,nem kínálja fel a "felvesz-elutasít" opciót, egy éjszaka sem elég hogy feltöltsön(nem nincs bekapcsolva a wifi,a fényerő is a legalacsonyabban van stb) a CPU-szerintem-agyonpörög,de nem tudom mitől......És még holnap estig is a gép előtt ülnék ha leírnám,hogy ez alatt a fél év alatt mennyi baja van a telefonnak.


Szóval igen,tettem egy próbát,mint már írtam javarészt abból kiindulva amiket már említettek,de ráfáztam.Lehet,hogy csak ezzel az egy készülékkel(pedig utolsó darab volt a Mediában,azthittem a sors nekem rendelte),lehet hogy a feltett android rendszerrel van a hiba,de lehet hogy a gyártó valamely más készülékével sem jártam volna jobban,ezt nem tudom.De a tény az,hogy most itt állok,telefon nélkül,mert egy évet nem bírt ki az a készülék,amire nem kevés(jójó,tudom telefon viszonylatban olcsó)pénzt adtam.Ennyi erővel több értelme lett volna ha kiteszem az összeget az ablakba,hadd vigye a déli szél.


Szóval nekem nem jöttek be ezek a "nevenincsek".

2015. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!