Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lumia 930, vagy nexus 5 éri...

Lumia 930, vagy nexus 5 éri meg jobban?

Figyelt kérdés

2015. márc. 16. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Nexus 5
2015. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kérdező.. ***** válasza:
37%
Nexus 5.Hidd el csúcs egy telefon.Nekem is ilyen van és fantasztikus.Gyorsabb és stabilabb a rendszere mint a windowsnak.
2015. márc. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Lumia, sokkal jobb az Androidnál.
2015. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Lumia, sokkal megbízhatóbb, és hihetetlen képeket csinál
2015. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Én is Lumiát javaslom, de nem csak azért, mert olyanom van, és fogok fals dolgokat állítani a másik telefonról. Nexus 5-tel sem nyúlnál mellé, mert azon egy stock Android van, ami lényegesen megbízhatóbb a többi gyártó által teleszemetelt Androidnál. Viszont ár-érték arányban 930 a jobb, anyaghasználatában, hardverében, kamerában, extra funkcióiban, egyedül az alkalmazáskínálat az, ami hátránya a Nexushoz képest. Ha megtalálsz minden számodra fontos alkalmazást a Windows Store-ban, akkor nyugodt szívvel ajánlom neked.
2015. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Csak a szoftver alapján dönts.

A hardver megegyezik mindkét esetben, aksi is ugyanakkora (vagyis 5% különbség van, az semmi, bár AMOLED miatt kicsit amúgy is kevesebbet fogyaszt a Lumia 930, ettől függetlenül kb ugyanolyan üzemidővel rendelkezhet), stb.


Az egyetlen igazán nagy eltérés az az oprendszer, meg a kamera.


Oprendszer terén mindkettő ugyanolyan jó sebesség, megbízhatóság, stabilitás, stb. terén.

Androidra milliószor több program van, ez miatt nem kéne nekem sosem WP (pedig amúgy nagyon bejön), de ha a számodra fontos alkalmazások mind megvannak WP-n, akkor ez nem nagyon hátrány.


Kamera terén jobb a Lumia 930, de RAW-ba Nexus 5 is nagyon durva képeket lő.

2015. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem tökéletesen hihető képeket produkál mindkettő. Bár egy telefon esetében ez nem mérvadó...
2015. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Android. Egyetlen ok. Ami a wp-hon van alkamazás, nem számít hogy kevés, elég van. Csak ami van kidob, kilép,nem tölt be, feleannyit sem tud (lebutitott verzió). Nem a wp hibája hanem mert a gyártók le....., mert kevesen használják, de tök mindegy lényegében vacak a meglévő alkalmazások köre is. pl: [link]

Olvasd el miket írnak a tulajdonosaik!!!!

2015. márc. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ahogy az utolsó írja...mind2 jó telefon, de azért nem fényezni kellene egyiket sem, hanem a valóságot leírni.


valóban megtalálhatod a legfontosabb dolgokat wp-n is, de buta és némelyik optimalizálatlan.

egy tök egyszerű példát mondok, facebook-ra képfeltöltés.

ahhoz, hogy mondjuk úgy reális időn belül feltölts egy képet, az az ideális, ha 10 mbit/s-es feltöltési sebessége van a netednek.

ezzel csak az elpazarolt idő mellett az elpazarolt adatmennyiség a gond.

a facebook ugyanis akármekkora képet teszel fel, le fogja tömöríteni olyan 700 kb-os, 3 mpixeles képpé...szóval a telefon hiába szenved azzal, hogy az 2,5 megás eredeti képet feldobja...érdekes módon androidon és iOS-en meg tudták ezt oldani. iOS-en még korlátozott mobilnettel is feltölti fél perc alatt a képet, igaz, hogy kevésbé jó minőségben, de legalább fel tudja mérni, hogy milyen net áll a rendelkezésre.


wp-men én még soha sem tudtam korlátozott mobilnettel képet feltölteni, mert 10 perc után azt írta, hogy sikertelen...pedig ez egy nagyon alap funkció...


de például ha maradunk itt, nem lehet kezelni az engedélyeket képmegjelölésnél...ha megjelölnek egy képen, kénytelen vagyok böngészőbe belépni, és ott megnézni, miről is van szó...elég szép megoldás...:D


én ettől függetlenül a lumiát ajánlom, mert nekem például mégkevésbé jön be az android, de azért jobb előtte tisztázni azt, hogy vajon ér-e a 930 neked annyit, hogy tulajdonképpen főként fotózz vele, mást ne nagyon...koncertek videózására például nagyon kiemelkedő, csak hát mind tudjuk, hogy rühellik a zenekarok, ha valaki a koncertet nem élvezi, hanem a telefonjára figyel :D

2015. márc. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Háború! :D amìgy Nexus 5 jobb.
2015. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!