Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy androidos készülék mikkel...

Egy androidos készülék mikkel tud többet egy iphone 6 plusnál?

Figyelt kérdés

2015. márc. 22. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Semmivel sem tud többet egyik Androidos készülék sem.

Ja de, elmondhatod, hogy nyócmagos proci van benne, háromgiga ram és 21 megapixeles kamera.. és ezzel menőzhetsz a proliknak xdd

Az iPhone meg 4 magos procival és 1GB RAM-mal gyorsabb, mint ezek az Androidos szutykok és szebb képet is csinál.

2015. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Először is leszögezem, hogy sima iPhone-ról beszélek, nem jailbreakeltről, mert az azért más.


1) sokkal személyreszabhatóbb. Launcher csere, ikoncsere, mindenféle alkalmazás "normális" lecserélése, stb. iOS felhasználók el sem tudják képzelni milyen szinten személyre lehet szabni Androidot.


2) automatizálás. Mindent tudsz rajta automatizálni, mindenféle dolog alapján. Idő, hely, stb alapján, tényleg amit csak gondolsz. Pl. be tudod állítani, hogy amint elhagyod a házad, kapcsoljon ki a wifi, be a mobilnet, rakja rezgő üzemmódra, stb. De ez csak a legalapabb dolog, abszolút mindent lehet automatizálni. Ha nagyon érdekel, nézz utána emberek miket érnek el Tasker-rel.


3) "always listening" hangalapú keresés. iOS 8-nál már az Apple is "forradalmian felfedezte ezt", amit Android évek óta jobban tud, pl. ha töltőn van, akkor folyamatosan figyel a Siri, hogy akarsz-e valamit keresni. Androidnál pár éve folyamatosan figyelt már ha töltőn van, illetve ha használod a telefont akármelyik oldalról mondhatsz egy "Ok Google"-t, és már keres is. iOS-nél csak ha megnyitod a Siri-t akkor van ez. Bár itthon nem olyan sokat használt funkció ez, mert úgy tudom Google és Siri is csak angolul tud (meg ezer másik nyelven, de egyik sem magyar)


4) Fájlkezelő. Leszedsz (vagy gyárilag van) egy szimpla fájlkezelő alkalmazást telefonodra, és úgy mászkálhatsz a fájljaid, mappáid között, mint Windows Intézőben. Elég alap dolog, de iOS-nél nincs ilyen (van valami gyengébb alternatíva, de nem az igazi)


5) Torrent. Nem tudom ki szokott torrentezni telefonról, de ha valaki akar, akkor Androidon úgy megoldható, mint PC-n.


6) Lebegő ablakok. Linkelek képet, az jobb, mintha leírnám ez mi: [link]


7) Multiwindow, azaz több alkalmazás futtatása egyszerre a képernyőn: [link]


8) Sokkal jobb share menü. Bár iOS-en is van ilyen, szóval ez a kérdésre lehet nem válasz, de Androidon hihetetlenül jobban ki lett ez találva.


9) Ténylegesen lecserélni az alap alkalmazásokat. iOS-nél az alapértelmezett alkalmazásokat lecserélheted, de azért nem teljesen. Persze leszedhetsz Safari mellé Chrome-ot, de mondjuk Facebookozás közben ha megnyomsz egy linket ugyanúgy Safariba fogja megnyitni. Androidon úgy lecserélheted az összes gyári alkalamzást, hogy ne is tudj az alap alkalmazás létezéséről.


10) Widget-ek. Tudom, iOS 8-ba már vannak, de jóval másabb, mint Androidon. Bár a legtöbb widgetnek nem látom értelmét Androidon se, de mindenképp van pár nagyon hasznos, szóval nem hátrány.


11) Twilight/CF Lumen meg ilyenek használata. Olyan, mint gépre a f.lux, ami csak jailbreakelt iOS-en megy, enélkül este nem is használnék egy készüléket sem.


És még ezer dolgot írhatnék, ami a rendszer nyíltságából adódik, olyanokba, hogy custom kernel meg custom rom inkább bele sem mentem, mert az végülis nem hivatalos dolog.


Mielőtt jönnének a fikázások meg leszavazások (bár kit viccelek, sok idióta amúgy is leszavaz majd), gondoltam kijelentem, hogy ezzel nem akarom az Androidot isteníteni vagy az iOS-t fikázni.

Nagyon jó rendszernek tartom mindkettőt, de a kérdező kérdezett valamit, én meg válaszoltam.


Ha az lenne a kérdés, hogy mit tud az iOS, ami Android nem, arra is válaszolnék (bár jóval rövidebb lista lenne, de ez szimplán a rendszerek nyíltságának meg zártságának köszönhető).

2015. márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. igazad van ezek mind szép és jó dolgok, de nagyrészükhöz rootolt android kell, szóval akkor már jailbreakelt iphonenal hasonlítsd össze
2015. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


Lol, hogy mi?


Egyetlen egyhez sem kell root, amit írtam.

1) Launcher csere, leszeded a Nova-t vagy akármit, meg hozzá egy Click UI-t vagy akármilyen ikon packot, nem kell hozzá root.


2) Tasker-hez tényleg kell root, de leszeded a Llama-t, Automagic-et, AutomateIt-et, vagy akármi más alternatívát, és mennek root nélkül.


3) Ez teljesen gyári, benne van a rendszerbe, hozzá sem kell nyúlni.


4) Vagy van a telefonon, vagy szimplán leszedsz Play Store-ból egy ES File Explorert vagy ami tetszik, nem kell hozzá root.


5) Flud, uTorrent, stb, egyikhez sem kell root.


6) Nem kell hozzá root.


7) Ez vagy gyárilag benne van a telefonba (gyártófüggő, pl. Samsung meg LG-k tudják), vagy nem, és akkor tényleg root-al lehet csak elérni, ebben igazat adok.


8) ez is az alap rendszer része


9) alapból benne van


10) Twilight meg millió társához nem kell root, egyedül a CF.Lumen-hez.



Meg az Android rootot nem hasonlítanám a jailbreakhez, azért más a két dolog.

2015. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
1# viszont ha egy iPhone 6-od van te is elmondhatod, hogy egy nagy idió.a vagy, hogy ennyit kiadsz egy almás sz.rért. Egy androidos készülék szerintem sokkal jobb mert nyíltabb rendszer . Stabilitásban is nagyon jó mostmár az android mert egy normális felső kategóriás droid nem fagy és támogatják 2 évig pl. Sony xperia Z, HTC one M7. és a Nexus széria. A mostani Z3-AM ezerszer jobb mint bármelyik iPhone ezt garantálom.
2015. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!