Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom honnan tudja hogy...

A telefonom honnan tudja hogy hol vagyok?

Figyelt kérdés
Amikor facebookon beszélgetek, a helymeghatározás (netes) be van kapcsolva, de nem a telefontoronyra mutat a hely, hanem máshova.. Akkor most mi van?

2015. ápr. 1. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert van benne GPS
2015. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nincs bekapcsolva rajta, kb 2 km-rel arrébb mutatja a helyem..
2015. ápr. 1. 17:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Az adótorony alapján is tud háromszögelni, bár ha 2km-t téved, akkor valszeg simán a legközelebbi adótornyot mutatja.
2015. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 nem arra mutat..az kicsit arrébb van..
2015. ápr. 1. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt mutatja ahol holnap ilyenkor leszel.
2015. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem feltétlen az adotorony pozicioját mutatja

lehet h IP címből követ vissza és amit mutat az a legközelebb lévő csomópont amiről van topológiai információ. Ha pedig wifivel követ vissza az mac address szerint történik és lehet benne tévedés ha a közvetlen közeledbe lévő wifit nemrég költöztették oda.

Nekem a régi lakásomra mutatott vagy 3 honapig a google helymeghatározása a wifi routerem alapján, hiába költöztem el...

2015. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm #6, akkor lehet h ez a csomópont helye :)
2015. ápr. 1. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!