Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mikor adják vissza a telefonom...

Mikor adják vissza a telefonom? Vagy kérhetek újat?

Figyelt kérdés

Lg g2 mini telefonról van szó.(V-tel gsm-ben lett vásárolva).

Visszavittem,hogy javítsák meg mert volt 2 folt a kameráján(amúgy 3 hónapos volt a telefon amikor visszavittem).

Már 1 hónapja és 2 hete hogy szervizben van és már nagyon ideges vagyok,mert szeretném visszakapni.

Már voltam 2x is érdeklődni hogy mikor adják vissza,azt mondták nekem hogy majd felhívnak ha kész van és azt is mondták hogy nemtudok semmit tenni mert hogy ők elküldték a gyártóhoz.

Volt olyan,hogy valaki visszavitte a telefonját és 3hónapig nem kapta vissza.Ők azt mondják hogy a fogyasztóvédelem se tud mit csinálni.

A jegyzőköny amit adtak ezen ez áll:"Időpont amikor a fogyasztó a dolgot átveheti:2015.03.25."(Most akkor ez azt jelenti hogy akkor kéne megkapnom a telefont,nem?)

"A Ptk. 6:168. § (1) bekezdése alapján termékszavatossági igényként a fogyasztó követelheti a gyártótól,hogy a termék hibáját javítsa ki,vagy -ha a kijavítás megfelelő határidőn belül,a fogyasztó érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges-a terméket cserélje ki."(Ez azt jelenti hogy kérhetek újat?)

Elnézést ha hosszan írtam.



2015. ápr. 7. 17:39
 1/1 joco5582 válasza:

Sajnos én is így jártam. Pontosan nem emlékszem meddig tartott a javítás, de jónéhány hét volt.

Mikor komolyabban érdeklődtem, hogy hol is áll az ügy, akkor néztek utána. Kiderült, hogy valaki nem küldte tovább a telefont, mert volt valamilyen félreértés.


Végül jó szájízzel távoztam, mert a telefon javíthatatlan volt, és kaptam egy teljesen újat. De nem volt leányálom a cseretelefonnal kihúzni, úgy hogy semmilyen telefonszám, beállítást nem lehetett a Lumiámról átrakni az Androidos készülékre. A vicces az volt, hogy már a cseretelefon is vacakolt, és féltem, hogy pont nálam megy tönkre.


Azt lehetne csinálni, hogy megkérdezed, milyen ügyszámon fut a telefon javítása, és ki tud többet mondani a lehetséges javításról. Bár azt fogja jó eséllyel mondani, hogy 3. fél telefonszámát nem adhatja ki, de legalább érzi a törődést, és veszi a fáradtságot, hogy megnézze hol tart a rendszer szerint az ügy.


Fogyasztóvédelem pedig nem úgy megy ahogy leírták neked. Ezt az utat járva tedd a következőt:

Postán ajánlottan írj egy levelet, melyben felszólítod őket a javítás befejezésére, illetve, hogy jelöljék meg azt az időpontot mikorra elkészül.

Próbáld meg hivatalosra írni, amennyire tőled telik. Hivatkozz így: Tájékoztatom önöket, hogy kötelesek írásban válaszolni. Amennyiben nem ismerik kötelezettségeiket, kérem vegyék fel a területileg illetékes fogyasztóvédelmi hatóságnál.


Hívj fel valakit a fogyasztóvédelemnél. Kérdezd meg a nevét. így a leveledben megfogalmazhatod

Amennyiben további kérdésük van ügyünkkel xxné Piroskánél érdeklődhetnek.

Továbbá tájékoztatom, hogy fogyasztóvédelmi törvény alapján legfeljebb tizenöt napon belül el kell végezni a javítást. Amennyiben ez nem lehetséges kötelesek felajánlani alternatív javítási\csere lehetőséget.


Ha gondolod privátban tudok segíteni a megfogalmazásban. Próbálják elbagatelizálni a fogyasztóvédelmet neked, de vannak eszközeid. Nem is épp kellemes eszközök. Példának okáért ha te Szombathelyi vagy a békéltető testületen köteles valaki megjelenni, függetlenül attól, hogy te Pesten vetted. Ez pedig költség és macera. Ráadásul minél hivatalosabb mederbe folyik az ügy annál jobban fókuszba kerül egy cég. Ha a boltban ülő alkalmazottat ez egy csöppet se érdekli, a tulajdonost fogja. Ezért kell a felszólítás


Remélem segítettem

2015. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!