Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lumia 640 vagy Lumia 930?

Lumia 640 vagy Lumia 930?

Figyelt kérdés
Eddig Androidos voltam, de szeretnék kipróbálni valami újat. Kb 2 éve van Androidom, de az utóbbi pár hétben nagyon megutáltam, mert iszonyatosan lassú lett. Mikor megvettem új volt, gyors volt meg minden f**za volt. Most meg akárhogyan telepítem újra, lassú meg majdnem használhatatlan, annyira akad az egész. Pedig direkt olyan telefont vettem, ami akkor csúcsnak számított. Ezzel ellentétben a Windows phone-nak sokkal kisebb erejű telefon is bőven elég. És éppen ezért vacilálok a fent említett (már Microsoft) Lumia 640 és a (még Nokia) Lumia 930 között. A 640 egy közép kategóriás telefon, ami ezen a héten jelent meg, míg a 930 high end kategória és már nem feltétlenül mai, de a hardvere még remekül helytáll plusz a WP-nek még az is sok.... Amit hallottam a WP-ről, hogy nem kezd el szarakodni csak úgy az oprendszer és kezd el lassulni a telefon meg ilyenek, mint az Android, és ez fogott meg benne elsősorban. Ez volna az első WP-m, így a 640-et választanám, hogy ne rögtön egy drágát vegyek, ha mégsem tetszene. Viszont nem újabb 2 évre vennék telefont, hanem annál többre és egy Androidnál 2 évnél többet kifacsarni már csak kínszenvedésnek tűnik a jelenlegi Androidomból kiindulva, így nem tudok dönteni, hogy 930 vagy 640. 3 ismerősöm van, akiknek Lumiájuk van, és egyiket sem hallottam még panaszkodni, hogy lassú vagy nem működik, ellenben egykét kivétellel az összes Androidos ismerősömet hallottam már szenvedni a telefonja miatt. Az Apple-lel kérem kíméljetek! Alapból nem tetszik a telefon kinézete illetve picit drágának is találom. Az, hogy kevesebb alkalmazás van Wp-re, nem igazán zavar. Most sem használok túl sok külső programot, illetve alternatívák mindig is lesznek, még ha nem is olyan jók.

2015. ápr. 9. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
930
2015. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

930-ast használok bő fél éve, de volt szerencsém a 640-hez is, és kipróbálásnak szerintem tökéletes lenne, ár-érték arányban a legjobb Lumia most (hardver pl. csontra ugyanaz, mint a dupla annyiba kerülő 830).



Ha csúcstelefont szeretnél, akkor ősszel jön(nek) WP-n belül, addigra meg kiismered a rendszert + a Win10-et is bizonyára elsők közt fogja megkapni a 640.

2015. ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor egyenlőre úgy néz ki, hogy 640. Bár nem most fogok telefont venni. Azt tervezem, hogy akkor, ha majd a jelenlegi tönkremegy, bár kitudja. Azzal, hogy ősszel jönnek a csúcsmobilok, az a bajom, hogy biztos jó drágák is lesznek. Azt hiszem, hogy a 930 volt 160k, mikor kijött. Na annyit nem szívesen adok ki egy telefonért. A 130k is ilyen határeset, bár persze annyival szerintem jobb is a 640-nél. Viszont a 640 amiről láttam összvissz 2 ajánlatot árukeresőn, az 50k nem annyira sok, amely árak ráadásul már nincsenek is fent... De gondolom amint a szolgáltatók is elkezdik árusítani, felfog menni az ára. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. ápr. 9. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem a 930 vagy amelyik jobban tetszik.
2015. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
640 bőven elég ha csak annyi a lényeg hogy ne akadjon.
2015. ápr. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!