Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tehetek a Viber ellen?

Mit tehetek a Viber ellen?

Figyelt kérdés

Androidos telefonomról letöröltem a Vibert, mert:


1. Borzalmas a hívás minősége.

2. Csak utólag jelzi, ha hívnak, egyáltalán ki sem csöng.

3. Hívás közben a kezelőfelület használhatatlan, elsötétül, lefagy.

4. Nem hajlandó magát eltünteti az értesítési sávból, hiába kattintok rá már ezredszerre a nem fogadott hívás értesítésemre, hetekkel később is megjelenik. Ráadásul minden egyes alkalommal hozzászámol egyet, volt olyan hogy egy időpontban, percre pontosan 50 nem fogadott hívásom volt.

5. Matricákat tölt le az engedélyem nélkül.

6. Több helyen olvastam, hogy kémkedik.


Egyszóval, mert: sz*r.


Törlés után (teljesen kipucoltam SD Maid-el) a telefonom napi 100-szor spontán újraindult. Főleg akkor, ha sokáig nem nyúltam hozzá, majd megnyitottam egy alkalmazást.

Gyanakodtam a szemétláda Viberre, ezért újból felraktam és bejelentkeztem. Csodák csodájára a telefonom meggyógyult. Ismételt törlés után megint hibás működés. A konklúzió: ha törlöm a Vibert, akkor egyszerűen megbolondul a telefonom. Ebből nyilvánvaló, hogy biztosan nem akarom hogy rajta legyen, mivel 1000%, hogy kémkedik és azt akarja hogy ne töröljem. Véleményem szerint az egyetlen megoldás a problémára, ha visszaállítom a gyári beállításokat, de ezt nem akarom. Tehát a Viber egy mocsok Androidos vírus, amit képtelenség a felhasználói élmény csorbulása nélkül eltávolítani a rendszerből.


Kérdésem: hol tehetek panaszt a gyártó ellen? Fogyasztóvédelem esetleg? Vagy csak a gerillaharc marad, ami alatt azt értem, hogy habzó szájjal terjesztem, hogy a Viber egy ártalmas és veszélyes program?



2015. ápr. 28. 20:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, az említett újraindulások után mindig elfelejti a Wi-fi hálózatot, amire automatikusan kapcsolódia kellene (pl. az otthoni). Van, hogy teljesen kiiktatja a Wi-fi elérést és hiába van bekapcsolva a telefon, csak az manuális újraindítás után találok hálózatot. Addig nem érzékel semmit.
2015. ápr. 28. 20:33
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

A Viber ingyenes, ha nem tetszik, nem használod. És kb itt is a történet vége, mert minden szoftver eulában több oldalon szerepel minden lehetséges és elképzelhetetlen helyzet, ahol is a szoftver készítője nem felelős semmiért, semmilyen kárért. Te ezt el is fogadtad, tehát?

De szerintem hulladék a készüléked, vagy felhasználói problémák léphettek fel. Én többször feltettem, letöröltem a Defy+-on, most általában lecsatlakoztatva tartom, néha elindítom, de amiket írtál, azok hírből sincsenek.

2015. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes, hogy a mostani Xperia M-en és az előző Xperia Miro-n is ugyanolyan hibás, lassú, rossz minőségű, használhatatlan. Ráadásul kiirtani sem lehet, mivel nélküle a készülék működés lesz tolerálhatatlan.

Te csak szimplán "eltávolítottad", ahogy azt alapesetben szokás, vagy teljes mértékében kipucoltad a telefonról SD Maid-el, vagy valami hasonló alkalmazással? Csak mert az hagyományos "eltávolítás", kb. annyit jelent, hogy nem látod és nem tudod használni. Aztán ki tudja mit hagy hátra maga mögött a készülékben.

Nem mellesleg olvastam az ESET és a Viber tavalyi összetűzéséről. Nekem NOD32 van Androidon, nem jelez semmit, de talán közrejátszhat a dologban. Egyébként ha a kettő közül valamelyiknek hinni lehet az az ESET. Nem véletlenül nyilvánították veszélyesnek, értenek hozzá.


Szóval, ha egyszer felrakom és ennek következtében mondjuk felrobbantja az akkut amíg a kezemben van a telefon, akkor így jártam? Semmi alternatíva?

2015. ápr. 28. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nemtom, én 2 és fél éve használom a telómon (HTC One M7 ((megjegyzés: szar, ne vegyetek HTC-t))) és semmi bajom nincs vele. xD


- A hívás minősége nálam elfogadható, persze függ attól is, hogy én, illetve akit hívok annak milyen gyors a netje.. mert hiába vagyok LTE-n, ha ő 2G-n van, akkor persze hogy szar a minőség.

- Nálam jelzi, ha hívnak.

- Nekem nem fagy le.

- El tudom tűnteni az értesítéseket.

- Egyszer töltött le nekem matricákat engedély nélkül, karácsonykor, ilyen ünnepi matricákat.

- A legtöbb app szerintem is kémkedik, de kitudja, hogy mi az igazság. :S

2015. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"csak szimplán "eltávolítottad", ahogy azt alapesetben szokás"

Igen, túl vagyok már a csodatisztító programok buzulásán.


"hinni lehet az az ESET. Nem véletlenül nyilvánították veszélyesnek, értenek hozzá."

Erre azért ne tedd a nyakad. Egyszer láttam, az Eset szerint a hivatalos Microsoft outlook.com app is kártékony elem. Csak magadat szoptatod, ha a telefont még ilyennel is terheled, semmi haszna nincsen.

2015. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor mi lehet a magyarázat?

Ha a Viber fent van akkor minden OK, ha letörlöm, akkor meghülyül a telefon.

2015. ápr. 28. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is rühellem, memóriazabáló szemét program, de az már elég durva, hogy ilyet is csinál :/

Összességében nem tartom valószínűnek, hogy kémkedne utánad, de abból hatalmas botrányt lehetne csinálni. Szerintem olyasmi lehet a probléma, hogy hiába a pucolás, maradékok vannak a telódon, a viber beépülő moduljai, és ezek nem tudnak működni rendesen, mert a főalkalmazás hiányzik.

Ez vezet hibákhoz (bár, hogy magától rebootoljon az így is nagyon irreális)

Amit javasolni tudok, az egy factory reset, de ami biztos kiirtja az a ROM csere.

2015. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt letöröltem, deaktiváltam az accountom, majd az Alkalmazáskezelőben rákattintottam az Adatok törlésére. Ezek után töröltem csak, most már normálisan működik a telefon.
2015. ápr. 30. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!