Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Moto X 2014, vagy Nexus 5?

Moto X 2014, vagy Nexus 5?

Figyelt kérdés

100k körül szeretnék venni egy androidos mobilt, és a fenti 2 közül nem tudok választani. Ti melyiket választanátok? Ha tudtok a szempontoknak megfelelo masik mobilt, akkor írjátok le.

Tehát ami lényeges:

-stabil, tisza android, ami sokáig gyors marad

-3 évet kellene kibírnia

-max 5.2 col

-intenzívebb használat mellett is bírjon ki min 1 napot

-jó kamera (a 2mobil közül melyiknek jobb?)

-max 110k

Mind2-t ugyanannyiért tudom beszerezni, ugyh az ár a 2 telót összehasonlítva nem lényeg.



2015. máj. 7. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nexus 5 eggyértelmüen jobb!
2015. máj. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Majd ha tudtok, egy kis indoklást is írjatok. :-)
2015. máj. 7. 07:14
 3/8 kérdező.. ***** válasza:

Mindkét telefon nagyon jó.Mindkét telefon sokáig lesz támogatva,3 évet kibír.

Az akksija mindkettőnek egyforma,vagyis nem a legjobb egyiknek sem.Nekem nexus 5-m van és 4 óra intenzív használatot kilehet belőle sajtolni.A moto x-ről nincs tapasztalatom,de mivel ugyanolyan akksi van benne ezért valószínűleg itt is hasonló a helyzet,de 1 napot kibírnak.Mindkettő üzemideje egy erős közepes.

A kamera nekem tetszik nexus 5-n,de moto X-en lehet jobb egy picivel.

Szerintem a nexus 5 gyorsabb a motoX-nél mivel full stock android,míg a motorola csak közel stock.Én sem tudnék dönteni a helyedben,de akármelyiket választod mellé nem fogsz lőni.

Itt van mindkettőről részletes leírás:

[link]


[link]

2015. máj. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb előzőeket tudom ismételni:


- szoftver terén minimális az eltérés, bár Nexus 5-ön jobb, mivel ott első nap megkapja a frissítést, míg Motorola-nál azért többet kell várni, de teljesítmény/funkció/kinézet között nem igazán van lényeges különbség


- 3 évet mindkettő kibír, de addigra frissítés már egyikre sem lesz


- intenzív használat mellett egyik sem fog kibírni 1 napot. Mindkettő telefon híres a nem túl jó aksijaikról, nem mondom, hogy szar az aksi, de semmiképp sem jó. De ahogy előző is írta, 4 óra screen on time-ot azért tud hozni, ha egy nap annál nem használod többet, akkor oké.


- kamera terén is mindkettő híres a nem a legjobb minőségről. Itt sem mondom, hogy rossz, de messze nem a legjobb. Nexus 5-nél tudsz RAW-ba fotózni, azzal gyönyörű képeket tudsz összehozni, de bonyolultabb, lassabb, többet kell foglalkozni vele, de a lehetőség legalább megvan rá. Gyárilag se csinál rossz képeket, egynek jó. Moto X 2014 gyárilag nem volt RAW fényképezésre lehetőség, nem tudom azóta frissítésbe belekerült-e, de ha nem, akkor gyárilag ennek sem túl jó a kamerája.


110k alatt egyébként OnePlus One lenne a nyerő. Hardveresen, szoftveresen eléggé megegyezik, üzemidőben az egyik legjobb, vagy 2x annyi ideig bírja, mint egy N5/Moto X, kamerája egyik legjobb, plusz ebbe is van RAW fotózás, az egész max 95 ezer forint, egy dolog miatt lehet rossz, hogy 5.5"-es a kijelzője. Nem kicsi telefon, de ha megnézed, olyan sokkal nem nagyobb pl. a Moto X-hez képest: [link]


Illetve az emberek 90%-a ha egy hétig használna egy nagyobb telefont, utána nem tudnának egy kisebbre visszatérni, még ha előtte azt is mondták, hogy nekik csak 5"-es telefonig jöhet szóba.


Nekem is eddig 4.6"-es telefonom volt, és már erre is azt mondtam néha, hogy nagy, lecseréltem 5.2"-esre, és már nem tudnék visszatérni a kisebbre. Tényleg nem rossz a kisebb telefonba, hogy egy kézzel is tudod kezelni, de a nagyobb mégis jobb. Oké, hogy két kéz kell hozzá, ha rendesen akarod használni, de pl. egy hívást indítani egy 6"-es telefonon is tudsz egy kézzel, ha meg játszanál vagy netezel akkor valószínűleg úgy is van két szabad kezed, hisz nem vezetés közben kezd el Asphalt 8-azni az ember.

2015. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :-)

Utolsó! Tudnál linkelni egy oldalt, ahol 100k alatt árulnak opo-t? Én legolcsóbban 115-ért találok :-\

2015. máj. 7. 12:14
 6/8 kérdező.. ***** válasza:
Így van.A OnePlusOne lenne a legjobb ennyi pénzért.
2015. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kérdező.. ***** válasza:

A hivatalos oldaláról a legolcsóbb:

[link]

2015. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)

Egyszer már elvetettem a opo-t a mérete miatt, de most már megint afelé hajlok.

Még nem tudom, hogy hogyan fog pár gatyám zsebébe beleférni, de majdcsak megoldom... :-D

Mindenkinek ment a zöld kéz!

2015. máj. 9. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!