Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 5S vagy Nexus 5?

IPhone 5S vagy Nexus 5?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket érdemesebb venni ? Melyikre jön tovább a frissités ? Melyiknek az aksija bírja tovább ? Melyiknek bírja tovább, hogy ne kelljen vinni szervízbe olyan okos miatt hogy nem kapcsol be meg ilyenek és melyik a leg strapabíróbb ?

2014. jún. 5. 14:57
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*okok
2014. jún. 5. 14:58
 2/28 b95 ***** válasza:
22%

Frissítés ügyileg kb. egyforma a kettő. A különbség annyi, hogy az iPhone-oknál az utolsó főverzió-frissítés általában igencsak belassítja a telefont, legalábbis az előző verziókhoz képest mindenképpen érezhető lassulás tapasztalható; Aksiidő szintén kb. egyforma. Szervíz szempontjából sincs lényegi eltérés a kettő között.

Srapabíróság szempontjából meg annyi, hogy az iPhone-on, mivel fém - ezért jobban meglátszanak az ütődések.

2014. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Saavedro ***** válasza:
24%
Egyetértek, Nexus 5.
2014. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Olvastam egy másik kérdésnél, hogy valaki azt irta, hogy a Samsung az android legalja és bas*hstják az erős hardwert ha nem tudnak optimalizálni (eddig az S5-ön is gondolkoztam) és hamarabb megvenne egy kínai telót mint azt. Ebben lehet hinni ?

Meg olyan is volt, hogy ha mindenképp Android kell akkor Nexus 5 az android királyát vagy ha valami prémium kell akkor HTC One M8...Szóval nem tudom mi mellett döntsek


Ígyhát maradt az 5S és a Nexus 5. Ha jól tudom az AppStoreon több alkalmazás van mint a Playen és valamiért mindig iPhonera jönnek ki a fasza dolgok.

2014. jún. 5. 15:16
 5/28 anonim ***** válasza:
41%

#4


Van igazságalapja.

SGS4 és Note 3 is hajlamos akadozni, persze nem megállás nélkül, de azért egy csúcskategóriás telefontól szerintem már nem elfogadható.

SGS5-nél azért javítottak a dolgokon, annyira már nem lett rossz.


De igen, az teljesen igaz, hogy az Android királya a Nexus 5, ha meg prémiumabb telefon kell akkor HTC One M8.

Nexus 5-nél egyik Androidos telefonnak sem jobb a teljesítménye, viszont a 2. helyezet az az M8, és az sem lassú, sosem akad, stabil, szóval ha prémiumabb dologra vágysz, akkor válaszd azt az N5 helyett.


"Ha jól tudom az AppStoreon több alkalmazás van mint a Playen"


Ez még ha igaz (amit nehéz lenne kideríteni, de tippre nem igaz) akkor is lényegtelen. Mindkettőn 1+ millió alkalmazás van, szóval mindkettőre megtalálsz mindent, amit keresel.


"valamiért mindig iPhonera jönnek ki a fasza dolgok"


Max játékok jönnek ki iOS-re hamarabb, alkalmazások mindkettőn nagyjából ugyanannyira vannak jelen, sőt, talán Androidon még több "értelmes" alkalmazás is van (hisz többet tud).

2014. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
És ha a kamerát nézzük akkor melyik a jobb ? Azt pletykálják, hogy a Nexus 5-nek elég szar a kamerája (szerintem ez nem igaz)
2014. jún. 5. 18:29
 7/28 anonim ***** válasza:
39%

Nem szar a kamerája, csak a többi csúcskategóriás telefonhoz képest.

iPhone 5S kamerája egyértelműen jobb (mondom ezt úgy, hogy nekem sosem kéne iPhone, és Nexus fan vagyok), de az más kérdés, hogy tényleg nem szar a Nexus kamerája, szóval ha minden másban az jön be jobban, akkor csak a kamera miatt ne dönts az iPhone mellett.


Pár link, ahol Nexus 5-el készült képeket nézhetsz:

[link] (itt van pár sötét kép, ott ne csodálkozz, hogy szar a minősége, az iPhone sem valami jó alacsony fényviszonyok között)

[link]

[link]

[link] (itt iPhone 5S-el is össze lehet hasonlítani)


És igazából még milllió linket tudnék adni.

2014. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

Azt azért még megemlíteném, hogy N5-höz megjelenése után érkezett egy szoftveres frissítés, ahol javítottak a kamera minőségén.

Az előbb linkelt oldalakon nem tudom még szoftverfrissítés előtt vagy után készült képek vannak-e, de tippre még előtte lévő képek, tehát kicsit jobb képekre számíts annál.


Itt frissítés előtti és utáni képeket hasonlíthatsz össze: [link]

2014. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi megválaszoltakat :) Még lehet lesz egy pár kérdésem :)) Nexus 5-ből hány GB-osat célszerűbb megvenni ? 32 vagy 64 ? Főként játékokkal lenne tele. Ilyen, hogy GTA San Andreas, FIFA 14, Amazing Spiderman 2 meg ilyenek. Továbbá hágy GB-os SD kártyát lehet beletenni és a telefon, hogy bírná a terhelést ?
2014. jún. 5. 18:57
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Annyi gigás verziót érdemes venni, amennyire szükséged van.

Nekem még 8 gigás sem telne meg, mert zenét Spotify-ról hallgatok, játszani nem szoktam, alkalmazásoknak meg 2 giga is elég. Ha te sokat játszol, és mellé még zenével is tele akarod rakni, akkor lehet kevés lenne a 32 gigás.

Nézd meg hány gigát foglalnának a játékok, Play Store netes felületén írja a játékok méretét, és ettől függően dönts.


És nem bővíthető microSD-vel se a Nexus 5, se az iPhone 5S.

2014. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!