Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a tapasztalat Lollipop...

Mi a tapasztalat Lollipop rendszerrel kapcsolatban? Olyanok írjanak csak akiknek VAN Lollipop-os készülékük (telefon, tablet) és letudják írni a SAJÁT tapasztalatukat. (Készülék típus mellékelve. )

Figyelt kérdés

2015. máj. 7. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nexus 7 2013

Elég hamar megkaptam a lollipopot. Kicsit szokatlan, de egész jó. A design tetszik, az új biztonsági megoldások is jók. A hangerő beállítása nem nagyon jön be, az értesítési sáv igen, főleg a legutolsó frissítésmóta, ami 5.1 ha jól tudom. De a legjobban az fáj, hogy eltünt a gyári galéria, és csak a google fotók vannak. De összességében jó.

2015. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kb első naptól fogva Lollipop-ot használok mind tableten, mind telefonon.


Elejétől fogva bejött, bár voltak dolgok, amiket szokni kellett (leginkább a hangerőszabályzót), a kinézet teljesen más, de olyan sokkal több új funkciót nem kapsz, de mégis teljesen más, és jobb az egész. 1-2 hónap Lollipop után visszatértem KitKat-re, csak hogy kipróbáljam, és szörnyű volt, pedig hónapokig/évekig használtam a KitKat-et is, imádtam, de Lollipop utána szörnyű volt, szóval a Lollipop mindenképp hatalmas fejlődés.


Eddig is imádtam az Androidot, de most ezzel kezdtem el azt érezni, hogy már tényleg felnőtt kinézetre is, rosszat nem tudok írni róla (de neten sok embertől olvasok memory leak problémákról, szerencsére ez engem nem érintett, nem tudom mennyire gyakori probléma).


Nexus 7 2013 és Moto G 2014, szóval mindkettőn stock Lollipop futott, nem valami gyártó által módosított változat.

2015. máj. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Moto G elso generacio, jelenleg 5.0.2 verzio. Teljesen meg vagyok elegedve, bar nekem volt egy kis problemam, megpedig miutan upgrade-eltem az akksimat 4-5 orat kellett toltsem es mintha hamarabb is merult volna(1 napot birt, mig KitKat-el 2-3 naponta toltottem). Csinaltam egy gyari vissaallitast par napja, ami ugy tunik hogy megoldotta a problemat igy megint teljesen meg vagyok elegedve a nyalokaval:)
2015. máj. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

galaxy expressen használtam CM 12-őt ami lollipopra épül. az 5.0 és az 5.1 is fent volt a telefonon. nagyon szerettem mind a két rendszert. nem volt semmi baj. gyors volt.

na jó egyetlen baj volt (de ez szerintem csak a CM miatt) hogy olyan alkalmazásokban ahol videózni is lehet (pl.snapchat, instagram, fling) a legtöbbször nem sikerült videót csinálni.

de hogyha a rendes googleös lollipopot használod nem lesz semmi baj :D

2015. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Xperia Z2

Kb 2 vagy 3 hete kaptam a frissítést a telekomtól.

Már az első bekapcsolásnál tetszett amikor írta azt hogy a ,,rendszer frissítése" vagy ilyesmit. Nagyon szépen meg volt csinálva, tetszett. Első indítás után picit feltűnt, sőt inkább nagyon hogy többet gondolkodik. Mondtam ez igy nem állapot, majd belelendül. De majd még erre visszatérek.

A felület valami eszméletlenül jól néz ki. Különösen az új értesítési izé fent. Ez nagyon stílusos szerintem. Az üzemidőm az nem csökkent annyira, de már egy hétig nem bírja, hanem csak 4 napig. A kamerám az kicsivel jobb lett, gyorsabban nyílik meg ez nyilvánvaló, a képek minősége szép és jó mint eddig. Írtam hogy többet gondolkodik. Na ezt már orvosoltam úgy, hogy az alkalmazásváltóból nem húzom el oldalra hogy zárja be, hanem úgyhagyom. Nem a középső gombot kell megnyomni hanem a vissza gombot. Így hihetetlen gyorsan megnyílik ugyanott, ahol abbahagytam a kutakodást (szóval ha a megjelenésnél nyomtam meg a vissza gombot akkor ott fogja folytatni ha ujra belemegyek a beállításokba például). És nem fogyaszt memóriát!!! Legalábbis nekem ugy hogy nem zárom be 1,2 gb marad szabad memóriának. Ez nagyon jó.

Ami nem tetszik az amikor a Chrome-ban megnyitok valamit, akkor arra nem válthatok át ugy, hogy elhúzom fent az ujjam, hanem csak az alkalmazásváltóból. Ez valami vállalhatatlanul idegesítő. A másik az a hangzás. Most olyan pocsékul és halkan szól minden hogy az nem igaz. És ez az új néma meg prioritás mód kikészít. Miért nem lehetett ezt úgy meghagyni, hogy ugye a hangos mód, ahogy nyomom a hangerő le gombot úgy lemegy rezgőig, mégegyszer hangerő le és néma. Most meg ilyeneket kérdez hogy mennyi ideig legyen néma. Meg ez a prioritás ami azt sem tudom mi csak odarak fentre egy csillagot. Ezek nem jók így. És a mindennapokban nagyon zavaró. Ja és a fényerő. Ezt is megbuherálták. Autómatikus helyet most valami környezethez való alkalmazkodást ír. Ezt 1 hetembe tellett kitalálni hogy miért ilyen gyenge a fényerő. Ezt kikapcsolva újra nagy lesz.

Szóval összeségébe

Tetszik:

-szép felület

-jó sebesség

-kamera gyorsasága

-talán még az üzemidő

Nem tetszik:

-gyenge hangminőség (lehet hogy csak a sony csinálta rosszul, de ez van és kész)

-néma mód és fényerő túlbonyolítása

-nincs zárképernyő felület, csak a hülye órák (nem lehet a naptárat vagy email-t kirakni)

-az új chromeban nagyon idegesítő a lapváltás


Most ennyi jutott hirtelen eszembe de majd elválik még hogy mi lesz.

2015. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm MINDENKINEK a választ. Lényeg, hogy stabil a rendszer mint telefonon, mint tableten. Igen a hangerQ probléma az egy kis gond. Remélem amíg összejön nekem egy eszközre a kedvem, (mani) addigra kijavítják.
2015. máj. 7. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:

#5


Ami neked nem tetszik:


- hangerőt valószínűleg Sony szarta el, stock Lollipop-on nem változott a hangerő, max jobb lett

- fényerő nem lett bonyolítva, annyi, hogy automata fényerő helyett adaptív fényerő van. Nem sokkal másabb, ráadásul Apple, Samsung és LG is legtöbb telefonjuknál az adaptív megoldást használja, és abból a szempontból ugyanaz, mint az automata, hogy bekapcsolod, és kész, utána többet hozzá sem kell nyúlnod a fényerőgombhoz kb


- Chrome-ba simán ki lehet kapcsolni ezt az egész funkciót, és egyébként az elején direkt meg is kérdezi, hogy szeretnéd-e, ha a többi alkalmazás között lennének a lapok, vagy maradjon a régi módnál.

Beállításokban felülről a másodikat kell kikapcsolni (merge tabs and apps, magyarul nem tudom mi).


- a néma mód tényleg túl lett bonyolítva, sokáig nem vágtam a dolgokat (pedig amúgy annyira nem bonyolult, csak bonyolultabb, mint eddig), de mégis hatalmas előny, és sokkal többet tud, mint Lollipop előtt, szóval előnynek tartom, hogy ezt megcsinálták, csak tényleg kicsit bonyolult


Ami tényleg nagy hátrány, és ki sem lehet kapcsolni, az a heads up display. A régi verzió sokkal jobb volt ebből, és egy darab emberről nem hallottam, aki szerint jobb az új.

2015. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló:

Ez így igaz, nem kell vele tobbet törődni, de mindig visszakapcsol. És így szobába nagyon gyenge fényerőt állít be ez az adaptívos hülyeség. Állandóan ki kell kapcsolnom. Az automatikus forgatásnál van egy jo funkció, valami inteligens elforgatás az nagyon jó, de az a baj vele hogy így sokkal nehezebben fordul el és vissza.

A Chrome-ot majd megnézem de előre is köszönöm.

A hangerőt meg akkor több mint valószínű a sony nézte be. Nagyon rossz, torzít és maximumra téve is halk. Eddig nagyon hangos volt van amikor nem hallom ha hívnak csak amikor a közelembe volt a telefon.

Mi az a heads up display? Az autókba van.

2015. máj. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!