Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akkumulátor hiba vagy telefont...

Sebák Attila kérdése:

Akkumulátor hiba vagy telefontöltő kábel? Ha igen mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van 1 LG nexus 5 telefonom meg egy Samsung X cover 2 telefonom és a minap észrevettem hogy nagyon lassan töltődnek és aggódom , h akkumulátor hiba léphetet fel mindkettőnél ! Vagy baj volt az hogy másik kábelekkel töltögettem a telefont ? A nexus 5 az 3-4 óra alatt tölt fel 0%-ról kb 100%-ra , de ezt nagyon lassúnak találom , de viszont nem tudom mennyi volt azelőtt , de én nem ennyire emlékszem ! Lehet kinyírtam volna őket a napi töltéssel és az is baj lett volna hogy éjszaka mikor már 100%-on voltak akkor is töltőn voltak ??? Vagy szerezek be új töltő kábeleket ? 3-4 kábelből mind rossz lenne ? Megnyugtató válaszokat kérek :S
2015. máj. 23. 09:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt, hogy milyen gyorsa töltődik, a töltőfej teljesítménye, és a telefon határozza meg (mennyi a max. töltőáram). Az akkuhibának nem az a tipikus jele, hogy lassan tölt, hanem, hogy gyorsan merül. Ha úgy van, akkor akkuhiba. Ha nem akkor semmi baj nincs vele. Másik kérdés, hogy a gyári töltőfejet használod e? (a kábel típusa szinte teljesen mindegy). Mert ha nem, akkor talán gyengébb a teljesítménye, és lassabban tölti a telefont. Az, hogy töltőn van, akkor is mikor 100%-on van, nem baj, nem csinál semmit, mivel a telefonok el vannak látva túltöltés elleni védelemmel. Ha nem így lenen, akkor az akku is felrobbanhatna (a lithium cellák nem szeretik a túltöltést), de így ennek (és a túltöltésnek sem) semmi esélye.
2015. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!