Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől melegedik a telefonom...

Mitől melegedik a telefonom akksija?

Figyelt kérdés
NOKIA 5800-ám van és az a probléma, hogy ha internetezek rajta ( akár wifin, akár hsdpa-n ), felmelegszik az akksi és nagyon hamar lemerül. Már volt ilyen problémám, akkor elvittem szervízbe de nem tudtak mit mondani, adtak egy másik akksit garanciálisan. Mégis mitől melegedhet?
2010. febr. 25. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hmm...szerintem két oka lehet.Ez egyik amikor hsdpa-n netezel.A GSM hálózatnak nincsennek káros élettani hatásai.Viszont van termikus hatása,ezért lehet olyan,h sok telefonálás után felmelegszik a füled.A termikus hatás is betudható ennek,pedig elvileg a tervezésnél ezt figyelembe kell venni.


A másik amit én kevésbé tartok vlószínűnek ,de nem kizárt,hogy a wlan chip hibás,túlmelegszik,de ezt kevésbé tartom valószínűnek

2010. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tehát akkor szerinted a netezés közbeni nagyobb mennyiségű rádiójeltől melegedhet a telefon/akksi?
2010. febr. 25. 22:16
 3/4 anonim válasza:
A net minden telónak megterheli az aksiját ugyhogyezen nem kell csodálkozni a hsdpa igensokat vesz el az aksidból még a WIFI kevesebbet meg amugyis ha joldudom nem eros aksija van a nokiának 1320 mAh nem sok. Ha netezésre használod éjjel nappal akkor 1500-1800 közt kell választani 5800-val max 3 és fél óráig lehet netezni aztán végevan.
2010. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
háát... ha netezel akkor a telód bekapcsol egy adatfoghadó és küldő ezközt mint például a wifi vagy ilyesmi és mivel a WIFI sok áramot fogyaszt ezért falatozik ennyit az akudból :P
2010. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!