Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy vásárolt készülékkel mit...

Egy vásárolt készülékkel mit lehet csinálni, ha letiltják?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A készülékem nincs letiltva, és nem tudom, hogy jó helyre írok e, ha nem, bocsi!

Na szóval, érdekelne engem, hogyha én vásároltam valakitől egy T-Mobile-os független telefont (én telenoros vagyok), amit az eladó előfizetésre hozott ki, van adásvételi, számla, garancia, minden, és az adásvételi szerződésben garanciát vállal a letiltásra, akkor mit lehet csinálni olyan esetben, ha mégis letiltják a telefont, mert mondjuk közben nem fizet?

Polgári per? Vagy kihez kell ilyen esetben fordulni?


Köszönöm előre is a segítséget!



2015. máj. 27. 23:24
 1/7 Szirty ***** válasza:

Ne viccelj!

Ha neki részletfizetési kötelezettsége van, akkor az a készülék nem független (legfeljebb meghekkelték, de az illegális).

Ha az áruba bocsátott készülék részlet vagy hűség köteles azt el sem adhatja. Ha eladta és te mégis megvetted, akkor nem viheted peres útra mert eleve szerződés szegés esete áll fenn.

Szerintem.

2015. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De, a készülék független. A Telekom rengeteg telefont ad ki függetlenként, nincs hekkelve meg semmi. A Telefon magában nem részletre van, csak van egy előfizetés, amivel ugye kedvezményesen hozhatott ki telefont az illető, 2 év hűséggel, és fix tarifával, amit neki fizetnie kell. Nem hiszem h az szerződésszegés, h ha veszel a szolgáltatónál egy telefont (nem részletre, nem hitelre meg semmi), és azt eladod. Ezért érdekel engem is, h mi lenne, ha...
2015. máj. 27. 23:38
 3/7 anonim válasza:

T-mobilos független telefon?! Az adott szolgáltató nem ad ki független telefont. Pl. A tmobile csak tmobile függő, Telenor csak telenoros sim kártyát fog befogadni.

Ha viszont ezt a telefont a tulajdonos függetlenítette, (bármelyik szolgáltatói simet elfogadja a készülék) akkor a garancia már alapból elveszett.

2015. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az előfizetésben általában benne van a készülék díj is. Hiába a kártya elofizus, azt a készülék kedvezményt nem adják ingyen. Fizeted az előfizetést, amiben általában benne van a készüléknek az ára is.
2015. máj. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A-a, a T-mobile pl még mindig függetlenül adja a legtöbb Sonyt :D Nem kell vele mókolni semmit, egy karaktersor beírásával kiadja, h nyitható e a bootloader. Ha nyitható, független, ha nem, függő. Ez független, és kb a tulajok 80%nak független, akik a T-nél vették. Meglepő, de van ilyen :)
2015. máj. 27. 23:45
 6/7 anonim válasza:
Én még nem hallottam róla. De nem mondom, hogy nem igaz. :D nekem volt előfizetésem, ingyen elhozhattam a készüléket. Meg volt olyan is hogy féláron. Benne volt a szerződésemben hogyha 1 éven belül felbontom a szerződést, fizetnem kell 60 vagy 80ezret plusz a készülék kedvezmény díjat. Ha a 2.evben akkor "csak" 40ezret, plusz a készülék kedvezmény díját. Legutóbb mikor elhoztam egy telefont ingyen, később atakartam menni egy másik előfizetésbe. Megmondták hogy átmehetek, de csak akkor ha magasabb összegű előfizetést kötök.. Aztán közölték velem hogyha átmegyek a másik előfizetésbe, akkor az alap díjra még rájön x összeg, mert a készülékemből (addigi előfizetésemből) még van hátra kb.3negyedév. :D
2015. máj. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én már igen, igaz nem telekomosnál. pontosan a modellt nem tudom, de vannak telenoros xperia telók, amiket függetlenül árulnak, illetve ha jól rémlik van még 1-2 lumia is.


ettől függetlenül mondjuk ugyanúgy le tudják tiltani. te talán egy kicsit tovább tudod majd használni, mert itthon nem olyan gyors az ilyen telefonok feketelistára kerülése, tehát legtöbbször eltelik egy kis idő, ameddig a többi szolgáltató is megkapja az infót, de van olyan is, hogy egyáltalán nem szereznek róla tudomást, így csak telekomos hálózatról lesz letiltva.


ha mégis le lesz tiltva, akkor igen, polgári peres eljárást kell indítanod az eladó ellen, mondjuk ez gyakran csak időpazarlás, és pénzt nem fogsz látni belőle, de esély megvan a kártérítésre.

2015. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!