Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon vásárlás előtt állok,...

Telefon vásárlás előtt állok, de nehéz a döntés. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Új telefont szeretnék venni, de mivel nem igazán vagyok otthon a témában, ezért segítségetek kérném. Van egy nagyon max. összeg amit rá tudnék szánni, ez 140 ezer forint. Na most, mivel eddig amit én kiadtam telefonra, a legtöbb 35 ezer volt, az is 3 éve, szóval nem nagyon hajigálom a pénzt telefonokra. Most rászántam magam, és kész vagyok akár 140 ezret is költeni. A lényegre térek...A telót én abszolút mindenre használnám (játék, net, film, fotó-videó, telefonálás, zene, stb...), szeretnék legalább 5"-os kijelzőt (de inkább nagyobbat) szép képpel, ami napfényben is jól látható. Mivel hosszútávra venném a készüléket, jó lenne minél erősebb hardver is. Na már most én kinéztem a Huawei Ascend Mate 7-et, Sony Xperia Z3C-t, és az Lg G3-at. Világ életemben szolgáltatónál vettem csak telót, mind kártyásan, szóval a függetlenül vásárolt telókról, ilyet forgalmazó boltokról nem tudok semmit. Annyit tudok, hogy szolgáltatónál kisebb a választék. Szóval összességében a kérdésem az, hogy milyen telefont vegyek, hol vegyem, milyen konstrukcióval ajánljátok? Ha függetlenül veszem, akkor azzal csak annyi a dolgom, hogy bemegyek egy szolgáltatóhoz és kérek egy sim kártyát? Nyitott vagyok minden operációs rendszerre is, csak győzzetek meg róla, hogy miért pont az. Fontos, hogy megbízható helyről tudjam venni, ahol van rendes garancia.
2015. jún. 3. 18:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Sonyt hagyjátok figyelmen kívül, kicsi a kijelző. A másik 2 telóról vélemény?
2015. jún. 3. 18:17
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Hát igen, furcsállottam is mert a C az csak a Compact, ami csak 4.6", viszont ennyi pénzből, amit ráköltenél, bőven kijön belőle a sima Z3 is! Huawei-t szerintem felejtsd el, mert ugyan jó teló, de ennyiért már komolyabb márkát is kapsz, és "csak" 2 GB ramja van, pedig ilyen árban már 3-mal is kapsz telókat! Szóval vagy sima Z3, ha érdekel, vagy a G3.

Processzor, ram, tárhely, akksi, kamera képminősége, szoftver - teljesen egyformák, de én inkább a G3-at ajánlom: a Sony kamerájának felbontása csak automata módban 20.7 MP, manuális módban 8 MP-re esik vissza, míg az LG-é így is- úgy is 13 MP, ráadásul QHD-kijelzője van a Sony "sima" Full HD-jával szemben.

Szóval én a G3-at ajánlom, a nagyobbik változat (3 GB RAM/ 32 GB tárhely) a legnormálisabb webáruházak közül a Mobilbirodalom-ban a legolcsóbb, 1 év garanciával 101 000 Ft, 2-vel 117 500 Ft.

És ha van sim kártyád, bármelyik szolgáltatóét bele tudod rakni, mert független, ha nincs, egyszerűen vegyél csak sim kártyát valamelyik szolgáltatótól.

2015. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ugyanazt kapom meg a Mobilbirodalomtól mintha, szolgáltatótól venném? Tehát bontatlan dobozban, minden tartozékával?
2015. jún. 3. 20:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és magyar menüs? Bocsi a kérdésért, de mobilról írok és nem nyitja meg a honlapjukat.
2015. jún. 3. 20:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, mindenben ugyanaz, mint a szolgáltatós, csak elfogad bármilyen hálózatú sim kártyát! Csak a GSM Vonal és a GSM Home azok a webáruházak, amik nem adnak alapból magyar menüt és minden tartozékot, az ÚjGSM pedig csak a tartozékokkal "spórol", kivéve töltő, azt azért ad hozzá.

A Mobilbirodalmon kívül még a Mobilkereskedés, az Újmobilok és a Turbado - ezek a legjobbak, szerintem előtte nézz körül mindegyikben.

2015. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mobilbirodalmon kapható 32 GB-os G3-ban csak 2 GB RAM-ot ír, és állítólag nagyon nem megbízható a cég. Na már most én le fogom tesztelni őket, és ha valóban nem az lesz amit állítanak, akkor bizony iszonyatosan rá fognak fázni, mert... majd meglátják :)
2015. jún. 4. 08:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Az tuti, hogy elírás! Az LG úgy csinálta meg a G3-at, hogy: 2 GB RAM és 16 GB tárhely, vagy 3 GB RAM és 32 GB tárhely, kombinálni nem lehet!

Ahogy látom, elég kemény vagy, még egy apróságon is így beindulású?! :D

Amúgy az egyetlen gond a webáruházakkal, hogy nem mindig lehet szabadon kombinálni a telefonok színét, és a garancia idejét, de ez nem az ő hibájuk, a gyártók kötik őket ilyen feltételekhez!

2015. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!