Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miben más az android és...

Miben más az android és windows operációs rendszer egy okostelón?

Figyelt kérdés
Eddig csak androidom volt, de most telefonvásárlás előtt állok, és sok a windows-os teló. De nem ismerem, és nem tudom, hogy mégis mi a nagy különbség? Nehezebb használni? Olyan mint a számítógép?
2015. jún. 5. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira hardverfüggő, mint az Android, mivel önmagában eléggé gyors és stabil rendszer. Hátránya, hogy nem lehet egyénileg testreszabni, és a Windows Store-ból nem lehet olyan sok dolgot letölteni, mint a Google Play-ről.
2015. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:
90%

Nem nehezebb használni, alapvetően a telefonokat buta embereknek tervezik. Kicsit más a logikája, ami az elején furcsa lehet, de ez megszokás kérdése.

A probléma a WP-vel még mindig a szoftver felhozatal. Androidnál ha van egy problémád, akkor választhatsz, hogy mivel akarod megoldani. WP-nél ha az MS ad a problémádra egy megoldást, akkor attól eltérni nagyon macerás.

Példa: böngésző. Van a WP gyári IE-je, meg vannak azok a böngészők, amik kvázi az IE-t használják, csak tesznek rá egy szkint, meg minimális funkcióval bővítik, de semmi radikális módosítás.

Felhő alapú adattárolás: a WP mindenhol tolja az MS One Drive-ját, mindent megoszthatsz benne. Én Dropboxot használok. Fél éve mikor megvettem a telefont, akkor még nem volt rá Dropboxos kliens, csak 3. féltől származó. Ennek a biztonsága megkérdőjelezhető, plusz az integrációja is hiányos volt. Pár hónapja jött natív Dropbox kliens. Most már a biztonság rendben van, és az integráció is sokat javult, de múltkor még találtan olyan pontot, ahol a One drive volt csak elérhető és a Dropbox nem.

2015. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Sosem éreztem, hogy operációs rendszer alapján tegyek különbséget két telefon között.

Mert alapvetően ugyanazt tudják.

Tudod számomra fontos az ár, mert a a telefon csak egy kütyü, amin elérnek, és amin információt szerzek. Ezt pedig a legutolsó észak-korei telefon is tudja.

Ilyen téren én azt mondom, megnézem, mennyibe kerül az adott üveggel lefedett doboz, megnézem mennyi benne a memória, hány mag van benne, ha hió vagyok, megnézem milyen fotókat csinál. De nem érdekel, milyen oprendszer fut a háttérben, és egy írási műveletet hogyan hajt végre.

Mondjuk megnézem honnan venném.

Tapasztalatom szerint az Android a legcsúcsabb rendszer, és rengeteg jó kínai teló van, amit dobálhatok, ráadásul töredék árban, mint a gagyi szolgáltatók által reklámozottakat.

2015. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

A Windows jól összerakott rendszer, kevesebb hardvererőforrást igényel mint az Android, ezért alsó-középkategóriás eszközökön is gördülékenyen fut. Annak jó, aki olcsón, jól használható telefont akar, nem baj neki hogy zárt a rendszer (macerásabb rátenni fizetős szoftver, játék "talált" változatát), jóval kisebb a szoftver választék mint androidra, munkához tök jó.


Android a legjobban testre-szabható, leginkább okosítható platform, amire könnyű eltenni fizetős szoftverek, játékok ingyenes példányát, a legkorszerűbb felső kategóriás vasak ezzel jelennek meg, ezen most kicsit változtaott az hogy HTC előző generációs csúcsmodelljét Windows-zal is kiadta. Alsó-kategóriás eszközön a Windowsnál lényegesen lomhább.

2015. jún. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ilyen is ritkaság, hogy okos, kulturált válaszokat olvasni, mindenféle leszólás nélkül...mondhatni tényszerűek.


én ezek után csak annyival tudok segíteni, hogy a forgalomban kévő okostelefonok 80%-a android..a többi sem rossz, csak valahogy ez bejött..

2015. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Come back ***** válasza:
23%
Soha nem vennék az androidon kívül más telefont. A Windows Phone a Nokiát is csődbe jutatta többek között!
2015. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huhh, nagyon köszönöm az igen kimerítő válaszokat! :)

Nálam fő szempont az ár, mint valaki írta is, hogy egy információáramlást koordináló kütyü kell, lehetőleg 10 ezer-ig. Ugyanis nekem annyira nem jelent semmit a telefon maga, hogy nem tudok rá vigyázni, ezért nem is kell drága készülék. Most is kölcsönkészülékkel vagyok, de valami pocsék, sokat böngészek (böngésznék) rajta, de ha "olyanja" van, mp-enként kilép, a menüje is átláthatatlan.

A Nokia Lumia elérhető ennyiért a szolgáltatómnál, de még nézelődök a tanácsaitok alapján.

2015. jún. 5. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!