Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » XPERIA M hiba. Bármi ötlet?

XPERIA M hiba. Bármi ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Olxyan problémám lenne, hogy van egy közel 2 éves Xperia M telefonom. Egészen eddig hibátlanul működött. Ma lemerült, és ha rá dugom a laptopra (arról szoktam tölteni) akkor a led el kezd villogni, de nem kapcsol be a készülék.

Ha nincs csatlakoztatva a gépre, és úgy próbálom bekapcsolni, akkor a led pirosan villog. Ez gondolom azt jelenti, hogy le van merülve. (Eddigi megfigyeléseim alapján).


Mi lehet a hiba, mit lehet vele kezdeni. A Mai nagy pesti jégespben eláztam mint a kacsa, de a telefonom mélyen a táskámban volt. Nem kizárt, hogy kapott egy kis vizet, (enyhén nedves volt a hátlap) de még órákig hibátlanul működött.

Az aksin az indikátor fehér, ez gondolom azt jelenti, hogy nem jutott víz a készülék belsejébe.


Ha valaki hasonlóval találkozott, és van ötlete, azt nagyon megköszönném. Elég hosszú ideje hű társam ez a telefon, nem akarom le cserélni, és pénzem se lenne rá.


Előre is köszönök minden választ.



2015. jún. 9. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
A laptop USB (2.0) portja maximum a felét adja le annak az áramerősségnek, amit egy átlagos töltő lenne képes leadni. (500mA laptop - 1000mA töltő). Az 500mA áramerősségen a laptop felépítésétől függően több eszköz is osztozhat, így lehet a telefonra csak 300mA jut. Töltsd több ideig, a bekapcsolás előtt minimum fél óráig, vagy szerezz egy rendes töltőt, azzal 10-15 perc is elég lehet.
2015. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Közben megérkezett a lakótársam, és neki van sony töltőfeje. Azzal is töltöttem, kb fél órát, de ugyan az a hiba továbbra is fennáll.
2015. jún. 9. 22:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Bátortalanul ajánlok egy PC Companionnal történő újratelepítést. Azért bátortalanul, mert majdnem minden ami a telefonon van, törlődni fog. A belső tárhelyen lévő képek és egyebek megmaradnak, a telefonszámok, üzenetek és telepített alkalmazások viszont törlődnek.
2015. jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Volt, hogy már töröltem a belső memóriát, nem lenne gond, de a PC Companion sem látja, ha csatlakoztatva van. Mert ugye be kéne hozzá kapcsolni.
2015. jún. 9. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor Flashtool lesz a megoldás.
2015. jún. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól eldugva ugyan, de egy látszólag halott telefont is fel tud éleszteni a PC Companion. Mielőtt nekikezdenél, próbáld meg a hangerő fel + a bekapcsológombot három rezgésig nyomvatartani, ettől újraindul a telefon és lehet, hogy nem lesz szükség a szoftver újratelepítésére.

Ha nem működik, akkor a PC Companion-ban a Support Zone alatt kattints a kezdésre. Itt a telefon/táblagép szoftverének frissítése alatt kattints a kezdésre. Majd itt találsz a szöveg végén egy linket, a telefon/táblagép javítása. Ez kell neked, kövesd a megjelenő utasításokat. Itt nem szükséges a telefont bekapcsolt állapotban a géphez csatlakoztatni.

2015. jún. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez se jött be. :/ Követtem az utasításokat, a program fel is ismerte, hogy egy Xperia M-el van dolga, letöltötte a szoftvert aztán jött egy olyan rész, hogy a készüléknek minimum 80%-os töltöttségen kell lennie. De az enyém ugyebár nem vesz fel áramot,(erre következtetek a villogó ledekből. Máskor ha töltőn van, akkor a töltöttségi szintnek megfelelő színen világít. ) és le van merülve.

Lehetséges, hogy akkumulátor, vagy alaplap probléma? Esetleg zárlat?

2015. jún. 10. 01:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Tehetsz még egy próbát a Flashtool nevű programmal, de szervizes dolognak tűnik a probléma. Az akku mehetett tönkre. Esetleg véletlen egybeesés, kikapcsolásig lemerült az akku, ettől meghülyült a szoftver, rossz szoftverrel viszont nincs töltés. Egyre kell figyelni, nem szabad teljesen a kikapcsolásig meríteni a telefont, mert káros hatással lehet az akkura és a telefonra is.
2015. jún. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy telefonszerelő ismerősömmel. Azt mondta, hogy valószínűleg zárlatos az aksi. Vagy az alaplap.

Valószínűleg kaphatott egy kis vizet mégis a tegnapi viharban. És, igaz, hogy tökéletesen működött utánna (nem tudtam róla, hogy beázhatott :/), a víz csak akkor okozott zárlatot amikor megszűnt a feszültség, magyarul lemerült, és kikapcsolt.

Előbbi esetben új aksi (pár ezer forint, nem lenne vészes kiadás), utóbbiban kuka. (Nah az nem jönne jól :S)

Sajnos a fővárosban vagyok egyetemista, és csak a hétvége folyamán megyek haza, ahol a garanciajegy van. Az indikátorok fehérek, szóval elvileg garanciálisan kéne cserélni az aksit, de nem biztos, hogy adnak újat.

Van egy ismerősöm, akinek ugyan ilyen telefonja van, és megdumáltuk majd otthon, hogy teszek az ő aksijával egy próbát. Ha azzal magára talál akkor jó, ha nem akkor baj van. :S


Köszi szépen a válaszokat. Reménykedek a legjobbakban.

2015. jún. 10. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!