Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Új telefon akksijának anomáliá...

Új telefon akksijának anomáliái, valami ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Decemberben vettem egy Lenovo A536ot, azóta 2x járt szervízben, de nincs javulás. Az akkuval van valami, konkrétan gyorsan merül (ok, ezt még betudom a netezésnek vagy akárminek), de van, h pl. 40%nál egyből kikapcsol és töltőre rakva jelzi, h 0-ra merült. Vagy éppenséggel 65%-ról újraindítom és mit ad isten újraindítás után már csak 16%ot jelez. Szoftvert frissítettek csak rajta mindkét alkalommal, de nem segített. (elvileg teszteket végeztek a telón és nem találtak hibát...)


Milyen jellegű gond lehet ez? Akksicsere megoldja? Remélem 3x-ra már kicserélik benne, bár idegesít, h szerintük nincs semmi baja..


Előre is köszi minden választ!



2015. márc. 26. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan rossz az akku. És egy mocsok banda aki nem cseréli.

Ez tipikus akkuhiba. Menj vissza és ne fogadd el a javítást csak a cserét. Ha nem cserélik, akkor mehetsz feljelenteni ezeket a férgeket a fogyasztóvédelemnél.

Melyik mocsok cég ez?

2015. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát az Edigitálon keresztül vettem, ők küldözgetik Lenovo szervízbe Pestre. Holnap bemegyek és kicsit ösztönzöm majd őket, h tényleg csináljanak vele valamit, mert nyáron külföldön leszek és nem árt, ha van egy működőképes telóm.
2015. márc. 26. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:

1-2 napot kibír? Lehet ennek is olyan baja van, mint néhány hasonló árkategóriás, MTK processzoros telefonnak. A beragadó akkujelzés. Folyamatosan használva többnyire jó, azonban ha nagyobb részt készenlétben van, képes beragadni az akkuszázalék, aztán egyszer csak puff, 50%-ról teljes halál.

Két telefonról tudok ilyen hibával, ugyanolyan processzor van bennük, MT6582. A fenti telefonban szintén ez van. Az említett két telefon egyike van nekem. Egyszer-készer megszivatott, de most már tudom hol van vége az akkunak, mikor kell tölteni, a százaléktól függetlenül.

2015. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha nem neteznék, több napot is kibírna. Egyébként rettenetesen zuhan, ha messengerezek vagy böngészek, akár 1%ot percenként. Érdekes volt az is, h egyszer feltettem töltőre és közben neteztem, és ennek ellenére is csökkent az akksi töltöttsége...

Volt olyan, h itthon nem is nagyon használtam, este 40-50% volt, reggelre meg meghalt 0-ra megint..

2015. márc. 26. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:

tudom, hogy tudod, de vsz. valami fut a háttérben.

az aksimról állapotáról csak úgytudtam meggyőződni, hogy töltőn hagytam vagy él napig, aztán szombat-vasárnapra kikapcsoltam..nos 48 óra múlva is 98% volt...ha hazamegyek, egyből töltő, és ha nem muszáj levenni, reggelig rajta van...már nem szívat meg..

2015. márc. 27. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!