Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyit használsz ki a telefon...

Mennyit használsz ki a telefonodból?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem,semmi bajom a méregdrága telefonnokkal.Biztos nagyon jók,szépek stb....

De akiknek ilyen telefonja van,mennyit használ ki a tudásából?

Egy kb 50e-es telefonnal lehet telefonálni,e-mailezni,smsezni,netezni,van benne navigáció,zenelejátszó,kamerák,tehát ha valaki megveszi a legújabb Apple telefont,az csak azért veszi,hogy mutassa a külvilágnak,hogy nekem erre is telik,vagy a fatert megfűztem,addig hisztizett,amíg meg nem kapta,vagy tényleg olyan dolgokat csinál vele,amit egy olcsóbbal nem lehet?

Én pl veszek egy max 50ezres telót,a fennmaradó 150-ből el lehet menni 1 hétre nyaralni,amire 20 év múlva is emlékezni fogsz.Ha veszel egy 200ezres telefont,1,5-2 év múlva cserélni kell,és 20 év múlva azt se tudod,hogy volt olyan telefonod is.


A kérdés nem kötekedés,nem kioktatást kérek,hanem épkézláb válaszokat...

Köszönöm!


2015. jún. 13. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Némelyek szerint akár még az is hülye, aki egy hét nyaralásra elkölt 150 ezret :)


Nade azért kell a szupertelefon, mert a modern számtechben lassan egy szájbarakott notepad megnyitása sem lehetséges 15 mag és 4 giga ram nélkül :)


A kérdésre: a drága telefonokat a mókuskák pont ugyanarra használják, mint az olcsóbbakat.

2015. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kérdező.. ***** válasza:
Igen,csak a drágábbak gyorsabbak,később avulnak el.Persze 100k-nál többet telefonra nem éri meg költeni,mert nem kell 200k egy jó telefonhoz,iphone-hoz kell,de egy nem menőzésre szánt telefonhoz nem.Az iphoneok pedig csak divattermékek,legalábbis legtöbben csak mutogatásra veszik.
2015. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

zoligyerek....


Én is úgy gondolom,hogy csak arra jók,mint az olcsóbbak...

A nyaralás emlékét viszont soha senki nem veheti el tőled,emlékszel rá életed végéig,míg a telefon gyorsasága vagy tudása már 1 -2 év múlva is elavultnak tűnik a telefonőrültek körében....

Persze ízlések és pofonok....


Én se vennék drága telefont...futná rá ugyan,de minek....

2015. jún. 13. 11:15
 4/7 |Orfeusz| ***** válasza:
Gyorsabb, kényelmesebb, van rajta JÁTÉK (candycrush meg crossy road főleg) és mostanában divat is drága telefont venni, úgyhogy akinek telik rá az általában vesz is. Én nagy tech gurunak tartom magam, de kb 70 ezernél többet telefonra nem fogok kiadni. Inkább olyan 55-60 körül a reális. Az új flagshipek árából egy teljes gamer konfigot lehet venni, akár monitorral, és azon nem csak flappy birdözni lehet, meg nem is csak 2 évig jó.
2015. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én mit mondjak, 3 évig elvoltam egy Xperia X8-al, és minden ment rajta ami nekem kellett, igaz tetű lassú volt :D Most meg egy Xperia T-t vettem, 18-ért, az 2012-ben a csúcs kategória volt, külsőre minőséginek mondható, és el-el ketyeg még teljesítményben is.


Alapvetően aki nem telefon mániás, az 3-4 évig is simán ellehet egy közép kategóriás telóval is. Aki meg az, az úgyis havonta 2x cseréli újra, meg amint kijön az iphone x, ő már előrendeli az x+1-et is.


Én is hasonlóan vagyok, max 50-70 ezres telefonokat tartok reális árúnak, de ha belegondolok hogy egy új Samsung, Iphone 200-250 ezer....4-5 éve ennyiből vettem teljes gépet IPS monitorral, és az a mai napig magas beállításokkal viszi a GTA V-öt, akkor meg miről beszélünk? Vagy ennyiből már kb veszek egy jó Suzuki Swiftet, aztán mindjárt jobb mint BKV-n nyomorogni :D


És nem irigykedésből mondom ezeket, simán vehetnék én is iphone 6-ot is, az sem vágna földhöz anyagilag, de nem látom értelmét ennyit költeni egy telefonra. Max a vállalkozóknak, üzletembereknek értem, hogy kell a presztízs miatt, mert csak sikeresebbnek tűnik BMW-ben az ember mint kopott Trabantban.


Vagy ilyen szempontból poén a Lumia család, van egy olcsó 530-asom is, a rendszer pont ugyanolyan gyors, stabil, mint a csúcs Lumiákon, csak az extrák maradtak ki a telóból.

2015. jún. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk, hogy védjem is az embereket, kinek mi a fontos.


Beszéltem egy kőművessel, saját kis cége van, ő 40-50 ezret költ horgász engedélyekre. De mellette nem dohányzik, nem iszik, viszont horgászik minden hétvégén. Vagy ismerek olyat, aki 30-40 ezret költ cigire havonta.


De saját példámból indulva:

Gondolkoztam jobb telón...de a mostani is tud mindent.

Jobb videókártyán....de minek ha heti 1x játszom?

SSD meghajtón...de minek ha alig gépezek itthon?

Jobb bringán...minek ha a mostani is pont ugyanúgy gurul és heti 2x használom?

2015. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hú de jó ilyeneket olvasni :)


Akkor nem csak én vagyok,aki így gondolkodik...:)

2015. jún. 14. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!