Mibe kerül a GPS?

Figyelt kérdés

A napokban megkaptam az előfizetésről a számlát,amin egy megdöbbentően magas összeg szerepel. Sajnos nem értek a telefonokhoz,sem az ilyen-olyan alkalmazásokhoz,ezért kérném a segítségeteket,hogy rájöhessek a hibára.

Netezni ugyan szoktam néha a telefonon,de döntő többségében wifiről szokott menni a net. Wifi alkalmazása esetén kerülhet-e bármilyen plusz költségbe a netezés?

Alkalmazások nem nagyon vannak rajta. Csupán egy,amit eddig nagyon szerettem, mégpedig a Sportracker. Mivel sokat mozgok, napi szinten van használva. Ez ugye GPS alapú alkalmazás,már amennyire én tudom. Lehetséges az, hogy emiatt a program miatt lett olyan magas a számlám?

A GPS használ internetet a működéséhez?


Ha igen,akkor a következő kérdésem lenne még. Ha valahol térképre lenne szükségem,abban az esetben is pénzbe kerül?


Lehet,hogy ostoba kérdések,de nem értek ehhez és jó lenne rájönni a problémára.

Előre is köszönöm a segítséget!


2015. jún. 23. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:

"Wifi alkalmazása esetén kerülhet-e bármilyen plusz költségbe a netezés?" Nem. Kivéve ha vásárolsz.


"A GPS használ internetet a működéséhez?" Igen.


"Ha valahol térképre lenne szükségem,abban az esetben is pénzbe kerül?" Van olyan alkalmazás, ami térképet tölt le, és bár a pozíciód nem mutatja rajta, adatforgalmat sem használ.

2015. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen használ. Legalább addig amíg csatlakozik a műholdra.

Olyan net kéne neked ami korlátolt, hogy máskor ne forduljon elő nagy számla. Menj be a szolgáltatóhoz, érdeklődj.

2015. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha az APN megfelelő (engedélyezett adatforgalom mellett) akkor a telefon már megy is a netre minden szarért. Ha nincs internetcsomagod, akkor ez okozhat magas számlát a Netstart és tásrasi okán.

A gps vevő az almanach adatok időnkénti letöltésével nem csinál megdöbbentően magas számlát, de ha már a térképeket is szedi, akkor bizony lehet :)

Ha a számla mutatja az ilyen-olyan hívásirányokat, nem szerepel közte gprs?


"Sajnos nem értek a telefonokhoz,sem az ilyen-olyan alkalmazásokhoz"

Semmi nem gátol a készülék és a felhasznált programok használatának elsajátításában.

2015. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez az alkalmazás mindig jelzi térképen,hogy merre jártam. Ezek szerint nagy valószínűséggel ez okozta a problémát. Internet előfizetésem nincsen.

Köszönöm a válaszokat. A legjobb lesz,ha tényleg beállíttatok valamilyen korlátot,hogy ez ne fordulhasson elő még egyszer.


Hogy mi gátol meg benne? Az érdeklődés és az idő hiánya :)

2015. jún. 23. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem korlát kell (az meg mi) hanem rendelni egy konkrét mobilnet csomagot és lesz bárhol neted, de tudod, mit fizetsz érte havonta.
2015. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem a számlán. Van rajta olyan,hogy GPRS forgalom értékhatár felett. Ez az,ami nagyon magas.

Ezek szerint akkor ez maga a mobilinternet lenne?

2015. jún. 23. 21:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Az.
2015. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elég érdekes a dolog.

Van a számlán a mobile online start csomag. Ezen kívül ez a GPRS díj.

Ami nagyon furcsa,hogy az esetek döntő többségében wifit használok. És a részletező szerint szinte minden fellépésért valamennyi összeg fel van számolva. Valamint olyan időpontokban is,amikor biztos nem voltam fent a neten. Pl ma reggel 6 órakor 450 Ft-ot neteztem el elméletileg. Ami érdekes lenne,mert reggel 6kor javában kutyát sétáltattam és nem netezgettem...

Azt hiszem minél hamarabb be kell mennem a telefon szolgáltatóhoz és utánanéznem a dolognak.


Köszönöm a segítséget!

2015. jún. 23. 22:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Az android sok mindent csinál magától is a neten, a Play keresi a programfrissítéseket stb. Ez ilyen és kész. Nem kell ettől betojni, csak kell egy netcsomag. Vagy letiltasz mindent (csak minek) Mert azért nem hülyeség, ha az új kontaktokat azonnal szinkronizálja, a fényképeket még a biciglin ülve menthetem a Drive-ba, csipog az emailra, stb
2015. jún. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!