Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » "Használt" telefon vásárláskor...

"Használt" telefon vásárláskor mit célszerű megnézni a készüléken?

Figyelt kérdés

Pl, hogy tudom megnézni azt, hogy a készüléket az illető havidíjjal fizette,stb.


Vagy azt, hogy a készülék független.


2015. júl. 2. 20:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Pontosabban egy Sony Z2 készüléket szeretnék vásárolni, ha ez mond valamit akárkinek.
2015. júl. 2. 20:09
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
sehogy zsákbamacska.. ha előfizura részletre lett kihozva, és nem fizetik akkor a szolgáltató letíltja a hálózatról. Papír nehezéknek még jó
2015. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ha függetlenként hirdeti ugye...amúgy annyi, hogy viszel legalább 2 féle sim kártyát, és kipróbálod...

de amúgy meg ezen felül tényleg nem sok mindent tudsz, csak a szerencse. lehet, hogy próba közben előjön valami hiba, de lehet, hogy semmi, csak majd 2-3 nappal később.

2015. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"hogy tudom megnézni azt, hogy a készüléket az illető havidíjjal fizette"


Azt kb. sehogy. Neked nem fog kiadni a szolgáltató semmilyen információt.


A hardvert meg széleskörűen ki kell próbálni, minden meg kell rajta kínozni, kijelző, hangszórók, mikrofon, BT, wifi, gsm, microSD, usb, stb. Józan ésszel érdemes arra készülni, hogy egy akku is kell majd bele.

2015. júl. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Boda Gergő ***** válasza:
100%

Először kikapcsolt állapotban az alábbiak ellenőrzése: Külsérelmi nyomok a telefon köppenyén ( elő és hátlap), karc, hajszál karc, repedés, hajszál repedés, törés, benyomódás, kopás. Ugyanezeket ellenőrzöd a kijelzőn is.


Bekapcsolva is megnézed a kijelzőt: Nem folyt meg a kristály? Ha ez megvan jön a szoftver tesztje.


Lépkedj a menüben fel-le, mekkora a reakció ideje. Wifit nyomd be, nezd meg megy-e, nyomd be a mobil netet wifi legyen le kapcsolva. Nyisd meg a kamera szoftvert. Csinálj próba képet, lepj be a zene lejátszóba, halggas meg egy zenét hangszórón, majd fülesen. Nézd meg kezeli e az sd kártyát. Hívd fel ismerősödet róla, halljátok egymást tisztán. Nyomkodd végig az összes fizikális gombot, működik e mind.


Ha minden rendben vedd meg

2015. júl. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ezeket mind megfogom nézni a készüléken! És szerválok valahonnan 2 sim kártyát is.

Habár én olvastam olyanokat is, hogy a Sony Z családot nemigen szokták függővé tenni a szolgáltatók, főleg nem a Z2-t, csak ritkán.


Engem meg nemfog érdekelni az, hogy türelmetlen az eladó, miegymás.

2015. júl. 3. 08:37
 7/16 A kérdező kommentje:

Van egy hirdetés, megkérdeztem privát üzenetben, hogy Havidíjas-e a készülék.

Írta, hogy T-mobile függő, ami nekem pont jó volna. Ez esetben felejtsem el, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG függetlent vegyek?

Igazából fehér színben szeretnék venni Sony Z2-t, mert sokkal szebb, mint mondjuk feketében.

2015. júl. 3. 08:40
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmitnem változtat hogy függő vagy nem függő, ha előfizetésre hozta ki és nem fizeti... pár héten belül letiltja a szolgáltató.. szerintem akkor már inkább webes GSM boltokban nézelődj, még az is jobb
2015. júl. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én tényleg fehér színben szeretném a kezeim között látni a "kicsikét".

Viszont találtam még egy hirdetést, miszerint Telekomos a készülék, de írja az ürge, hogy "Ha ez valakinek elvenné a kedvét mert fél a letiltástól, természetesen írhatunk adásvételit."


Erről vélemény? Ilyenkor megéri?

2015. júl. 3. 19:49
 10/16 A kérdező kommentje:

Viszont ahogy olvasom Garancia érvényessége: 2016 Január.

Nemtudom...

Használsz készülékre nem lehet +biztosítást kötni valahol?

2015. júl. 3. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!