Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet beállítani Android...

Hogy lehet beállítani Android 4.1 Chrome-ban, hogy a már betöltött fület ne töltse mindig újra, ha fél percnél tovább mást használok?

Figyelt kérdés
Idegesítő, hogy fél perc után ha visszalépek, mindig újra betölti az oldalt, igaz, már gyorsabban, gondolom a cache-ből. Így persze ha írtam oda valamit, az eltűnik, visszaugrik a lap elejére stb.

2015. júl. 16. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem cache miatt van hanem a ram-hiány miatt. Valószínüleg amíg pl.: az egyik lapon a youtube meg van nyitva(lehet bármi más is) és te megnyitsz még 1 vagy több lapott akkor elfogy a ram kapacitása és emiatt elkezdi a rendszer kilőni a felesleges appokat és bezárja a régen használt lapokat is.
2015. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Válts böngészőt, használj UC Browsert. Régóta ezt használom, a Chorme kezelése nekem kényelmetlen volt, meg pont ugyanez, állandóan újratöltötte a lapokat minden ok nélkül, 1 GB RAM mellett. Azért ennyi nehogy már ne legyen elég a rendszer futtatása mellett normális netezére. Próbáltam már sok böngészőt, számítógépen a Firefox, mobilon pedig az UC Browser jött be a legjobban.
2015. júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tehát nem is leheg beállítani?

A RAM hiányt nem hisze,, nekem is 1GB van, 650-700 MB fölé nem igen megy maximális használat mellett sem. Ami nem kell, egyébként is mindig bezárom, amikor az alkalmazások között navigálok.

Igen, valóban kényelmetlenebb lett a Chrome, én Opera Classic-ot használtam, de az új verziója nagyon radikálisan változott, így az még rosszabb lett. Utána nézek ennek az UC-nek, mert nem ismerem, nem tudom, kik fejlesztik. Köszi a tippet!

2015. júl. 16. 16:23
 4/10 anonim ***** válasza:

1gb elég de nem mindenre, főként android esetében...

Ráadásul gépre Firefox? Az egyik leglassabb böngésző az IE után.

2015. júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azelőtt én is az Opera Classic-ot használtam, aztán talán egy kis ideig a rendes Opera böngészőt, már nem tudom pontosan, olyan régóta az UC Browser-t használom.

Nekem gépre tökéletes a Firefox, a sebességével sincs bajom. Az Internet Explorer gépen egyértelműen kiesett, a Chrome-ot próbáltam, szintén kiesett, az Opera fent van, mégsem tudta átvenni a Firefox helyét. Régebben képes voltam egyszerre 40-50 megnyitott lappal böngészni, ezt pedig nem mindegyik böngésző bírta, a Firefox-on kívül az összes megadta magát rövid időn belül.

2015. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként most olvasom hogy nem megy 700 fölé. Nos azt remélem tudod hogy abból az 1gb-ből csak ~850mb elérhető, mivel a több a kernel számára van fenntartva. Így már nem is olyan sok hiszen csak ~150 marad ami böngészés közben több lapnál azonnal elfogy(érinti azt a határ amikor elkezdi kilőni az appokat).
2015. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kevés az 1GB RAM. Az Andorid memóriakezelése más, nem baj ha alig van szabad memória. Ez nem Windows, hogy emiatt aggódni kelljen. 512MB-al nem vennék Android-os okostelefont, 1GB memória viszont már bőven elég, legalábbis nekem. Sosem záródnak be indokolatlanul az alkalmazások.
2015. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen pont ezt mondom már nem tudom hanydjára. Amit használ az nem záródik be, de például ha épp nyitva a böngésző és sok lapot nyitott meg akkor az egy idő után sok lesz ezért az Android elkezd priorítási sorrendben(előtöltött dolgok, régen használt appok...stb) memórát fölszabadítani. És igen gyakran előfordul bezárja a régen használt lapokat mert rákényszerül, az lenne a baj ha nem tenné.
2015. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Régen használt lap? Megnyitom, átváltok masik lapra, majd vissza, és már tölti újra. 2 másodperc alatt bezárja. Az UC-vel meg hetekig böngészhetek egyetlen lap bezárasa nélkül. Itt nem a telefon a hibás, hanem a Chrome.

Hogy ne csak a fél éves tapasztalataimat írjam le, feltelepítettem a Chrome-ot a telefonra, ugyanazt csinálja most is. Megnyitottam négy lapot, a pár másodperc alatt még az első lap mellé megnyitottam a többi lapot, az első lap bezáródott, ennek megfelelően mikor ismét aktív lett, újratöltött. Ugyenzt megcsinálta a második, harmadik és negyedik lap is. Az UC-ben kipróbáltam ugyanezt, érdekes módon egyetlen lap sem záródott be. Ezen kívül minden egyes oldalon be kell pipálni az asztali oldal kérése opciót, mert nem jegyzi meg, valamint a szöveget sem tördeli jól. Semmit sem fejlődött, egy fokkal nem lett jobb. A lapbezáráshoz hozzátartozik, hogy végig a Chorme volt az előtérben, mégis bezárta a lapokat, az összes többi böngészőből a Home gombbal kilépve, majd fél óra múlva vissza ugyanúgy nyitva vannak a lapok. Csak a Chrome zárogatja be érthetetlen módon. Használhatatlan sz@r.

2015. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 Hatalmas +1! Köszönöm, mindenképp kipróbálom!

6#, #8 Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem elérhető az 1024MB, 805 elérhető, de 700-nál se akad semmi, és nem.is lő ki semmilyen alkalmazást, (én zárom be, ha nem kell valami, ezzel is folyamatosan ürítem a RAM-t) mert az én igényeimre úgy tűnik, elég ez a 700. De egyébként is, pont hogy nem régen használt.dolgokról van szó. (Amúgy CM-be be van állítva, hogy 85%-nál kezdjen el kilőnni az általad említett appokat. Ilyenre kb hetente egyszer kerül sor. De ahogy 9-es is mondja, pár mp-ről van szó.

2015. júl. 16. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!