Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A magyar telekomos sim hasznal...

A magyar telekomos sim hasznalhato nemetorszagban?

Figyelt kérdés
ugy ertem hogy ha hivnak eltudnak e erni vagy valamit aktivalni kell? nem internetezni szeretnek csak hogy elerjenek azon a par napon.

2015. júl. 17. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Átmegy vagy 5 szolgáltatón a hívás, de elérnek, ha +36-tal tárcsáznak téged. Viszont a számla mindkettőtöknek egekben lesz. :D
2015. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A roaming szolgáltatást kell aktiváltatni az ügyfélszolgálattal. Aki hív, annak ugyanannyiba kerül a hívás függetlenül attól, hogy te hol vagy, lehetsz akár Magyarországon, vagy akár a Marson is.
2015. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az 1. hülyeséget ír. A roamingot kell aktiválni. Aki hív ugyan úgy kell hogy hívjon mint máskor. 19 ft / perc a fogadott hívás. Nem lesz az egekbe a számlád.
2015. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett aktiválni. Te írsz hülyeséget, mert 2 hete jöttünk haza Görögből, simán hívható volt az iroda.
2015. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Elképzelhető, hogy azért nem kellett külön aktiválni, mert már voltál külföldön és korábban aktiváltad, vagy már eleve úgy kaptad meg, hogy aktiválva volt. Indulás előtt érdemes mindenképp ellenőrizni, ha az ember nem biztos benne, mert elképzelhető, hogy később nem lesz lehetősége, például mert kintről még az ügyfélszolgálatot sem tudja felhívni a roaming hiánya miatt.
2015. júl. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Átmegy vagy 5 szolgáltatón a hívás, de elérnek, ha +36-tal tárcsáznak téged."


Nem megy át 5 szolgáltatón. Amikor bekapcsolod a telefonod külföldön és - ahogy helyesen írták előttem -

van roaming szolgálatásod akkor a telefonod "beautentikál" (bocs, nincs tökéletes magyar szó rá) a roaming partner hálózatába. Ehhez pedig - a technika és a átvitel csodája - a saját szolgáltatód, jelen esetben Magyarországon lévő HLRjét használja. Ettől a pillanattól kezdve a magyar szolgáltató már tudja hol vagy ( melyik ország hálózatában). A távközlési hálózatok nem a windows fájlkeresőjeként működnek...


"Viszont a számla mindkettőtöknek egekben lesz. "

Nem lesz. A hívónak ugyanannyiba kerül mint egy normál belföldi mobilhívás ( szituációtól függően hálózaton belüli vagy kívüli hívásnak minősül ) a fogadó pedig roaming díjat fizet. Ez nem olyan hatalmas összeg, európában egész elfogadható.

2015. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez kimaradt:

"de elérnek, ha +36-tal tárcsáznak téged."


Kevered a szezont a fazonnal.

Tegyük fel én külföldön vagyok, te pedig itthon.

Ha te hívsz engem és beütöd a 06 30 .... vagy 06 70.... vagy 06 20...számomat akkor fel fogsz tudni hívni. Azért tudsz mert a magyar távközlési hálózat le tudja kezelni a nemzeti számformátumot.


Ellenben ha én akarlak téged külföldről felhívni akkor valóban kell a +36 vagy a 0036 előtag a hívásomhoz, magyarán nekem nemzetközi formátumot kell használnom.


Ám úgyse hívlak mert te éppen görög salátát ropogtatsz és gondolom metaxát kortyolgatsz...

2015. júl. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget!
2015. júl. 18. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!