Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom eddig egy 1A-s...

A telefonom eddig egy 1A-s töltővel töltöttem, az sem a gyári töltő volt. Sony telefonom van, az a töltő Prestigio USB-s töltő. Tölthetem a telefont egy 550mA-s töltővel anélkül, hogy kárt tennék benne?

Figyelt kérdés
Sony Xperia S telefon.

2015. júl. 19. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen... De amugy minden le/fel toltes karositja az akkumlatort. Viszont 550mA kevesebb mint az 1Amper ami 1000 a valtoszam. Ami azt jelenti hogy a 550mA=0,55A-nak. Ajanlatos kisebbel tolteni mint 1 amper. Mivel igaz hamarabb fel tolt de 550 mA-el jobban kimeli az akksit. Igaz tobb ido. Mire feltolti de nem megy olyan hamar tonkre.
2015. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kicsit kutattam és megtaláltam a régi telefonom töltőjét. Ez egy Samsung töltő, 0.7 szóval 700mA. Töltsem inkább ezzel? Majdnem a két másik töltő között van. Sajnos a Sony töltője nincs meg.


Töltési idő nekem nem számít, éjjel töltöm a telefonokat, ha nappal, akkor úgyis otthon vagyok.

2015. júl. 19. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A töltést a telefon szabályozza, a töltő csak az áramot adja. Minél kisebb teljesítményű a töltő, annál lassabban tölt, ez fordítva is igaz. Minél nagyobb teljesítményű a töltő, annál gyorsabban tölt, de csak akkora árammal (A, mA) amit telefon engedélyez. Nem lesz baja, sem nagyobb, sem kisebb teljesítményű töltőtől, utóbbival lassabb a töltös, előbbivel gyorsabb, de jobban melegszik töltés közben, ami természetes jelenség.

Az #1-es által írt akkukárosítás részben igaz, de az ettől való félelem alaptalan. Akár mint az SSD, amire nem merünk írni, mert csak korlátozttan írható. Sem a gyors töltéstől, sem az SSD-re írástól nem kell félni. Mindkettő hamarabb avul el, minthogy valami baja legyen, azért, mert sokat írtunk rá, vagy gyorsan töltöttük.

Manapság mindent USB-ről töltünk. Az azonos USB csatlakozó garantálja, hogy minden USB-s töltő minden USB-n tölthető eszközt képes károsodás nélkül tölteni.

2015. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 puritan ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Rengeteg itt a "vak vezet világtalant" jellegű válasz. Nos az övé nem ilyen. :-)


Régen láttam olyan akkut, aminél meg volt adva, hogy hány töltés-kisütés ciklust bír ki. Nem emlékszem pontosan, de néhány ezer volt ez a szám. Ha napi egy töltést számolunk, az jó sok évre jön ki. Sokkal hamarabb megy tönkre az öregségtől egy akku, mint a töltögetéstől...

2015. júl. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!