Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 930 vagy Apple...

Nokia Lumia 930 vagy Apple iPhone 5S?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban, mennyivel tud többet az egyik mint a másik? Köszi előre is! :)

2015. júl. 29. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Mind a két eszközt használtam/lom, úgyhogy ez egy személyes tapasztalat lesz.


Még régebben belecsöppentem az Apple világába egy iPhone 4S-el, ami nekem nagyon tetszett.

Amikor már döcögősnek éreztem a telefont (egész pontosan tavaly) gondoltam kipróbálok valami mást (android már volt előtte, úgyhogy a WP-re esett a választás).


Megjött, kibontottam a dobozt, szerelmes lettem.

Ez kb 3 hónapig tartott. Ennyi idő után kezdtem rájönni, hogy számomra ez mégsem a legmegfelelőbb eszköz.

Hiányoztak dolgok, máshogy működtek mint amihez szoktam. Nem maga a telefon volt rossz, egyszerűen csak nem tudtam megszokni a rendszert.


Így végül arra jutottam, hogy visszatérek a számomra megfelelő telefonhoz (ez tavaly november volt, ergo 5 hónapot használtam a Lumiat)

Spekuláltam, hogy iPhone 5S vagy 6, de végül az 5S mellett döntöttem, mert "jobban bejön".


Rengetegen vannak akik odáig vannak a WP-ért, szóval ne az én tapasztalatom miatt ne adj neki esélyt! :)

2015. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Marcius ota hasznalok wp-t, es teljesen hozza lehet szokni amugy. Ha kicsit is szeretsz fenykepezni, akkor szerintem a 930 jobb valasztas lenne. Azt is szamitasba kell venni, es a 930 mellett szoljon, hogy nemsokara jon a win10 mobilra is es szerintem iszonyat jo lesz, eleg nagy elorelepes a 8.1 utan. Jo telefon az i5s is nagyon, de en ha tehetnem a 930-at vennenem. Mielott nem volt meg a jelenlegi telefonom ravagtam volna h 5s... de mivel tudom hogy milyen... es egyaltalan nem olyan mint amilyennek sokan elmondjak, h jaj mekkora szar messengeren nem lehet hivni jajjj (hat toltsd fel a telefonod te csoves vagy hasznalj vibert :D ) meg h nincs snapchat....uuuu igazi letfontossagu... :D na mindegy :D


csak ajanlani tudom a WP-t, es tenyleg nem elhanyagolhato h jon a 10 lassan ;)

2015. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

alapvetően ilyen kérdésre, hogy melyik tud többet, nem lehet objektíven válaszolni, hiszen ízlés kérdése.

engem például nem győzött meg a wp, és visszaváltottam 5S-re...de alapvetően nem egy rossz rendszer, sőt, jó is lehetne.

engem inkább a support tapasztalat tántorított el.

azt éreztem, hogy maga a rendszer benne van egy olyan körforgásban, hogy kevésbé magas a fejlesztői prioritás, mert nincs az ő mértékükkel eléggé elterjedve, viszont nem is lesz, ha nem foglalkoznak vele.

szóval ilyenre gondolok, mint az instagram...oké, van alternatíva, de én jobban szeretnék egy hivatalos appot, ami ugyanazt tudja, mint a többi platformon.


fotózásban is amúgy valóban jobb a 930, hiszen nagyobb az érzékelő, ugyanakkor a jó kép készítése a felhasználón múlik elsősorban, én iPhone-nal is egészen értékelhető képeket csinálok, ezt mondjuk köszönhető annak, hogy kicsit jobban belemerültem a dologba, ameddig lumiám volt.

szóval én egyébként rendszer alapján tudnék dönteni, de ha a wp-vel is elégedett lennék annyira, mint iOS-el, akkor nem tudnék választani.

2015. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kérdéseket, sokat segítettetek, az hiszem hogy maradok a windows phone-nál, ugyanis azt elfelejtettem elmondani hogy jelenleg is egy ilyen típusú telefonom van, (Nokia Lumia 635) de az zavar nagyon, hogy egy csomó alkalmazás nem elérhető a marketbe erre a készülékre, miközben másik Lumiákra meg elérhető és teljesen biztosan fut. Jah és néha lefagy meg kilép miközben videót nézek, mellesleg olyan meleg lesz hogy főzőlapnak lehetne használni. :D Még ami egy hátrányos tényező szerintem hogy levehető a hátlapja és elkoptak ezek a kis patentek vagy mik, amitől ottmarad a telefonon a hátlap és mikor megfogom a sarkán akkor így ropog vagy nem is tudom de elég idegesítő. :D Ezért gondoltam hogy váltanom kéne. (andoridot egyáltalán nem szeretnék)

2.Válaszoló: van rá snapchat csak úgy hívják hogy 6snap :) (tudtommal)

2015. júl. 29. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
már nincs 6snap. a snapchat letiltatta az összes alternatív alkalmazást az áruházból, meg hogy majd jön a hivatalos...csak hát ezt már ígérik egy jó ideje, azóta sincs semmi hír róla.
2015. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oh bocsánat, akkor rosszul tudtam. Nekem lentvolt egy darabik, de kaptam egy olyan levelet hogy letiltották a profilomat aztán már nem akartam vele bajlódni ezért letöröltem és azóta nem is nagyon foglalkoztam vele. :D
2015. aug. 3. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!