Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az miért van, hogy a Vodafonná...

Az miért van, hogy a Vodafonnál sokkal drágább az Iphone6, mint ha boltból venném függetlenül?

Figyelt kérdés

Az van, hogy szerettem volna lecserélni az Iphone4 telefonomat a 6-ra és bementem a szolgáltatóhoz, de elég rendesen meglepődtem.

Természetesen 2 éves szerződéshosszabbítással, készpénzre szerettem volna a telefont elhozni, viszont legnagyobb megdöbbenésemre drágább lenne így, mint ha egy független telefont vennék x boltban.

Tudni kell, hogy már 10 éve vagyok előfizetőjük, 2 db előfizetéssel és éves szinten 250-300.000 Ft-ot hagyok náluk.

Azt nem gondoltam, hogy ingyen adják, de azért arra számítottam, hogy a bolti ár fele-háromnegyede kb.


Normálisak ezek??

Más szolgáltatónál ez hogy van? Azt tudom, hogy külföldi ismerőseimhez, ha szerződést hosszabbítanak, ingyen vagy 1 euróért dobálják hozzá az Iphon-okat.

Úgyhogy erősen elgondolkoztam a szolgáltató váltáson.


De ez miért éri így meg nekik? És ki az a hülye, aki ezek után ahelyett, hogy hosszabbítás nélkül, inkább megvesz egy független telefont olcsóbban, mégis inkább hosszabbít és megveszi drágábban??



2015. aug. 4. 07:29
1 2
 1/17 bp1985 ***** válasza:
Nem mindegy, hogy melyik az az x bolt. Nyilván egy szürkeimportos gsm bolt olcsóbb, viszont se tartozék, se garancia nincs rá.
2015. aug. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nézd, megbízható bolt, garancia tartozék, stb.

Így hasonlítottam össze.

2015. aug. 4. 07:41
 3/17 A kérdező kommentje:

Ja, és nem a részletfizetésről beszélek, ahol a 200e telefonra közel 300-at kellene visszafizetni. Az még durvább!

Hanem arról, hogy kp-ra kifizetem ott rögtön.

2015. aug. 4. 07:45
 4/17 anonim ***** válasza:
Azért azt tisztázzuk, melyik aza megbízható bolt, mert pl expansys-on is 286ezer egy 6-os
2015. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
jah meg hány gigás
2015. aug. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tisztázzunk valamit, hülye nem vagyok, nyilván nem a 16 gigásat hasonlítom össze a 64-essel.

Tehát a kérdés nem az, hogy ez tényleg így van-e, mert ez tény, hanem az, hogy mi a buli ebben a Vodafonnak?

2015. aug. 4. 08:13
 7/17 A kérdező kommentje:
4: gugli a a barátod, de amúgy meg Btel, Emag, stb.
2015. aug. 4. 08:17
 8/17 Zakathol ***** válasza:
Most komolyan azon pörögsz hogy valamit valahol olcsóbban is meg tudsz venni? Miért vagy saját magad ellensége?
2015. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, te tényleg nem érted??

Adott egy szolgáltató, akinek logikusan az (lenne) az érdeke, hogy az ügyfele 2 évente hosszabbítgassa a szerződését és ne menjen át más szolgáltatóhoz.


Ehhez nyilván olyan készülék ajánlatot kellene adnia, hogy nekem megérje még +2 évre aláírni. Mert különben miért is kellene még 2 évre aláírnom??


De, ha egyszer megkapom ugyanazt a telefont (ugyanúgy garival, stb.) mindenféle kötelezettség nélkül, ráadásul kártyafüggetlenül, akkor hülye lennék a vodánál aláírni, ráadásul úgy, hogy még drágábban is adja a telefont.


Neki a legolcsóbb piaci árnak még alá kellene bemennie, hiszen neki nem az a buli, hogy egy telefon készüléket ad el és azon van 10-20.000 Ft haszna, hanem az, hogy mondjuk 2 év alatt otthagyok 5-600.000 Ft-ot telefonszámlára. Nem???

2015. aug. 4. 10:28
 10/17 Zakathol ***** válasza:
Te nem érted... Az miért zavar hogy egy cég nem a legideálisabb üzleti modellt követi?! Szabad verseny van, a vásárló (Te) ott vásárol ahol a legjobban megéri. Miért zavar ez téged?
2015. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!