Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony XPeria SP-met váltanám...

Sony XPeria SP-met váltanám iPhone 5-re (vagy Huawei P6-ra). Megéri?

Figyelt kérdés
A Sony-m egy éves múlt, és legszívesebben néha kidobnám az ablakon. Ha frissít, nem lehet vele semmit csinálni, mert lefagy, ha 5+ óránál tovább van lezárva, aztán felnyitom, és pötyögnék, akkor is lefagy, a zenéket és a böngészőt magától bezárja, stb stb. iPhone 5-öt vennék helyette (használtan, 60 ezerért), de felmerült a Huawei P6 is (45-50 ezerért), és most itt ülök döntésképtelenül, és nem tudom, melyiket válasszam. Melyik érné meg jobban? Mi az iPhone 5 hátránya? Az előnyeiről már olvastam sokat :)

2015. aug. 7. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Az 5S megéri a felárat, sokkal gyorsabb telefont kapsz.
2015. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a Huaweit választanám
2015. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 rákos róbert válasza:

Szia!

Nekem is Xperia SP telefonom van, csak nekem már 2 éves. Szerintem egy rendszervisszaállítás is segítene a problémákon, legalábbis nekem megoldotta a bajokat, amikor olyanokat tapasztaltam, amikről Te is írsz. Ha mindenképp cserélni akarsz, én lebeszélnélek az iPhone-ról. Munkámból kifolyólag találkozom néhány Apple termékkel, és engem az őrületbe kerget az Apple zárt világa. Arra gondolok elsősorban, hogy nekik saját formátumaik vannak, nem lehet csak úgy áthúzni egy mp3 zenét, vagy egy avi formátumú filmet mint pl. Androidon, vagy Windows Phone rendszeren. (Nekem is csak egy Winamp pluginnel ment a zene feltöltése, ha mellőzni akarom az iTunes programot.)Egy mezei pdf formátumú szöveget egy agyrém rávarázsolni, és mindenre az iTunes programért nyavalyog. Azon meg könnyű vagyonokat elszórni. Saját szabványuk van a csatlakoztatásra is, tehát nincs microUSB. Meg NFC sincs. És infra sincs. Persze, ha csak egy olyan telefont szeretnél, amivel az alapokat használod, szép és gyors, és nincsenek komolyabb igényeid/elvárásaid sem, akkor jól elleszel vele. Ha viszont szereted, hogy a telefonodról vezérelsz pl. okosTV-t, vagy szeretsz kiegészítőket használni, akkor azért ez már hátrány. De azért azt illik tudni, hogy az iPhone, az Apple "ökoszisztéma" része, tehát akkor az igazi, ha otthon iMac, vagy MacBook gépet használsz, iPod-ról hallgatsz zenét, és a tableted is iPad. Ezek között működik megfelelően a szinkronizáció, és így lehet igazán kiaknázni, az Apple cuccokban rejlő lehetőségeket.

A Huawei Androidot használ, szóval nagyjából ugyan az lesz, mint a Sony telefonodon. Gyorsan megszokod. Szép is, összességében jó is. Szinte tudsz róla mindent már most.

De ha egy kicsit jobban körülnézel, ennyi pénzért Windows Phone oprendszerű telefont is kapnál. Lehet hogy nem szép és kevésbé testreszabható a kezelőfelület, de ha otthon Windows 8/8.1/10 rendszered van, akkor nagyon komoly lehetőségek vannak benne. A Zeiss kamerák képe nagyon szép, a rendszer gyors mint a veszedelem, és nincs problémázás, ha PC-vel összehangolod. Nekem ez utóbbi tényezők szimpatikusak. Az általad említett árkategóriába még beleférne egy Lumia 730 újonnan, vagy egy komolyabb 9-es sorozat, használtan. Minden Windows Phone 8 telefon kapni fog Windows 10 rendszert, ami azért szépen megnöveli a készülékek élettartamát.

Az összeszerelési minőség pedig a tömegtermékeknél mindig is hullámzó. Lehet hogy kifogsz egy tökéletes iPhone-t, de lehet hogy nem. Ez minden telefonra igaz, ezért én nem mennék bele a lekopó festék, meg kieső bekapcsoló gomb problémájába. Az iPhone 5-nél ezeket szokták emlegetni, de ugyan ilyen előjöhet bárminél.

Szóval engem maga az iOS zártsága riasztana el az Apple cuccoktól, és annak rugalmatlansága a hétköznapi igényekkel szemben. Legalábbis akkor, ha van igény az infrára, az NFC-re, a zenék és filmek telefonon való fogyasztására. Utóbbiakat rá lehet bűvészkedni, de nem árt, ha gyakorlott PC felhasználó vagy.

2015. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, az SP mondjuk egész jó, az egyetlen hibája, hogy szoftveresen már nincs rá frissítés, 4.3 JB az utolsó! És akárhogy is Android-párti vagyok, inkább az 5-öt mondanám, a P6 nem annyira jó!
2015. aug. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!