Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valóban olyan jó telefon a...

Valóban olyan jó telefon a Microsoft Lumia 640 XL?

Figyelt kérdés

Ismerőseim közül többen furcsán fogadták, amikor beszéltem nekik arról, hogy egy ilyen telefont néztem ki, szó szerint megmondták, hogy a Lumiák sz****rt sem érnek, az meg, hogy ennyibe kerül ez a telefon, azt végképp nem értették mi kerülhet ebben ennyiben. Viszont itt gyakori kérdéseken több kérdés alatt olvastam válaszokban, hogy milyen nagyszerű telefon, best buy a maga kategóriájában. Így kettős kép alakult ki bennem a telefont illetően. Nem tudom eldönteni, hogy megérné-e megvenni...

Igazából azért gondoltam erre a készülékre, mert előbb utánaolvastam jellemzőinek, véleményeknek és írták, hogy több évig is megfelelő telefon lehet, nem megy olyan hamar tönkre, mint egy Androidos készülék. (Nem törésre, ázásra, karcolásra gondolok.)


Így megkérdezlek titeket, hogy ha teljesen objektíven álltok a dologhoz, megvennétek-e ezt a telefont, annyiért, amennyiért árulják? (Láttam már 59 990 Forintért és 64 990-ért is, nem az LTE változatáról van szó, dual sim-es)



2015. aug. 7. 23:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg jó választás, sajnos sokakban a 2011-es WP7-es Lumiákról alkotott vélemény él... azóta eltelt pár év, teljesen más a rendszer, de ugyanúgy stabil, gyors mint régen, és a WP8-as szériától mindegyik telefon sokáig támogatott. 640 XL két év múlva is telefon lesz...
2015. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Ismerőseid sz*rt sem értenek a telefonokhoz, valószínű még eletükben nem használtak WP-t, vagy ha használtak is esetleg még WP7-nél. Azóta változott az oprendszer elég rendesen, és változni is fog a WP10 megjelenésével pozitív irányba. Gondolom azt nem tudták már megindokolni hogy miért is sz*rok. Erről ennyit.


Én is ódzkodva álltam a WP-hez amíg nem használtam, de március óta, mióta meg van az 535-öm nagyon durván pozitívan csalódtam benne, pedig ez egy durván alsókategóriás telefon. Előtte csak androidos telefonjaim voltak (volt közte csúcs samsung is... igen, oké nem használtam még nexust). Én csak ajánlani tudom, minden elfogultság nélkül objektíven nézve a dolgot.

2015. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De megtudták, és akkor most idézetek következnek:

"Unokatesómnak is Lumiája volt. Pár hétnél nem húzta tovább neki, semmi sem volt jó. Inkább visszavitte oda, ahonnét vette és beszerzett egy valamire alkalmas telefont, Sony-t."


"Nekem volt Lumiám, utáltam, mert mindenhova külön appokat kellett letöltenem, pll. ha Bluetooth-on akartam küldeni valamit másik telefonra [azt nem mondta, hogy milyen op. renderűre], és épp nem voltam net közelben, abban is maradt a dolog. Alig vártam, hogy lecserélhessem."


Azért én gyanítom, hogy akik ezeket mondták, azoknak valamilyen alsó kategóriás régebbi Nokia Lumiájuk volt.

2015. aug. 7. 23:38
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

"Unokatesómnak is Lumiája volt. Pár hétnél nem húzta tovább neki, semmi sem volt jó. Inkább visszavitte oda, ahonnét vette és beszerzett egy valamire alkalmas telefont, Sony-t."


Hibás telefon minden gyártónál van - és köztudott, hogy mind közül a Sonynál a legnagyobb a telefon elhalálozási arány (szoftveresen, hardveresen). Amúgy, minden gyártó egy év garanciát ad, Microsoft kettőt.


"Nekem volt Lumiám, utáltam, mert mindenhova külön appokat kellett letöltenem, pll. ha Bluetooth-on akartam küldeni valamit másik telefonra [azt nem mondta, hogy milyen op. renderűre], és épp nem voltam net közelben, abban is maradt a dolog. Alig vártam, hogy lecserélhessem."


Igen, ez egy régi WP7-es Lumia lehetett. Ezt említettem/említettük. Ma már természetesen nem kell trükközni ahhoz, hogy Bt-on küldjünk fájlokat, és a PC-vel való szinkronizáláshoz sem kell Zune, úgy kezeli a telefont, mint egy pendrive.

2015. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Az utolsó mondathoz még annyit, hogy a szinkronizálás Windows eszközökön, még soha nem volt ennyire jó, mint most,hogy megjelent PC-re is a Win10 és a WP10 megjelenésével csak mégjobb lesz.
2015. aug. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Szinkronizálás windows eszközön.Hűha erre vágytam mindig is!


Ha nem fontos a rádió minőség,ha csak szimpla képeket és videókat akarsz késziteni,nem fontos egy országos buszmenetrend,ha nem gond az alkalmazások lassú frissitése(facebook,viber,messengerstb.),értesitési led hiánya,hiváskori egyszeri rezgéssel megbékélsz akkor vegyél nyugodtan Lumiát.Sok sikert.De ha mégse jön be úgy pár hét vagy hónap után akkor ird meg ide,köszi!

2015. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%
Előző vagyok!Használtam WP7-et meg WP8-at is tehát windows témában tudok minden olyat amit egy felhasználó szinten tudni kell a rendszerről!
2015. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
Windows 10? Project Astoria? Project Islandwood? ... gondolom ezek nem mondanak Neked semmit.
2015. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
hagyd... sok a fogyatekkal elo :D
2015. aug. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Android appok futtatása... ohh yee... gondolom majd 1-1,5 év múlva talán sikerül frissiteni a szoftvert,hogy használni is tudjuk.Addigra meg is unja a wp rendszert és vesz egy androidot.
2015. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!