Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobiltelefon gyártók miért...

A mobiltelefon gyártók miért nem a tartósságra, üzemidőre mennek rá?

Figyelt kérdés

Miért az a fontos, hogy még egy tized collal nagyobb legyen a kijelző, még egy tized milliméterrel vékonyabb legyen, az xy játék még gyorsabban fusson rajta.


Miért nem azt fejlesztik, hogy minél tartósabb legyen egy telefon, hogy ne kelljen 2-3 év után a kukába dobni, hanem lehessen használni akár 7-8 évig? Vagy miért nem azt, hogy esetleg ne merüljön le nap végére csumára, hanem akár bírja 2-3 napig is töltés nélkül??


Miért nem ezeket fejlesztik? Ezek lennének a fontos dolgok, nem?



2015. aug. 11. 17:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
lol...ahogy látom ez egy meddő vita, de akkor vegyél sima telefont az bírja 2 hétig is.
2015. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
2015. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

De ha már itt tartunk, ez a "valószínűleg több vállalkozót ismerek" dolog eléggé óvodás szint.


"Áruld már el, akinek egész nap a fülén a telefon, az ugyan mikor használna ki egy okostelefont?"

Mondjuk akkor, amikor napi 10 telefonszámot kell felvennie, és egyszerűbb dolga van egy okostelefonnal, mint ítéletnapig pötyögni egy nyomógomboson. Plusz egyszerűbb is szinkronizálni a névjegyzéket.


Vagy éppen ha fotózni kell, akkor egy jobb telefon már egész vállalható fotókat csinál, akár műszaki ellenőrök, akár tulajdonosok kattintanak párat és kész.


Vagy bármi anyag kell, bárhova menned kell, azért csak jó ha ott az a fránya okostelefon amin van net, vagy épp gps.


De csak egy gyors feljegyzésre is jó, papír, toll általában senkinél nincs, és a telefonod azért nem is hagyod könnyen el.


Sőt...ha már a felsoroltaknál vagyunk, a 30+ korosztály is simán facebookozik, viberezik. Vagy egy 50 éves miért ne hallgathatna zenét, rádiót? Vagy miért ne nézhetne telefonon filmet utazás közben? Sőt, játékokat is játszanak, a kisebb ügyességi játékokra is inkább ők vannak rákattanva.


De ha már vállalkozók, akkor nekik fontos az elérhetőség emailen keresztül is, tekintve hogy a telefonon/szóban való megállapodásokra senki nem ad, és mindenki rögtön írásban kér bármit, legyen szó javításról, megrendelésről, mert annak van kézzelfogható bizonyítéka. Laptopot meg nem hordhat mindenki magával.

2015. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Ennek ellentmond hogy azért ezek a vállalkozók az okostelefon előtt is vígan boldogultak és építették a házakat és számolták a bevételt. Semmivel se kevesebbet, sőt inkább többet. Szóval ne tegyünk úgy mintha nélkülözhetetlen valami lenne az hogy mindenki kéziszámítógéppel szaladgáljon.Mert ezeket a kütyüket már csak megszokásból hívjuk telefonnak ,ezek akkus kéziszámítógépek.
2015. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Egyébként kedves kérdező!

Miért írtad ki ezt a kérdést? Úgysem felelt meg egyik válasz sem csak okoskodsz és úgyis jobban tudod. Akkor miért? Hogy leugathass mindenkit.

1, TUDNÁNAK olyan okostelefont is gyártani, ami 10 évig bírja, csak anyagilag nem érné meg nekik.

2, Attól, hogy te képtelen vagy kihasználni egy okostelefon nyújtotta lehetőségeket még más kiaknázhatja ezeket, akár képes vagy felfogni akár nem.

3, Ha nem fejlesztenének még mindig egy helyben toporognánk, nem lenne technológia. De ez a 21. század, és ezt el kell fogadni. Senki nem mondta hogy neked meg kell venni.

4, A jelenlegi csúcstelefonok Soc-i, kijelzői, a velük egy árban lévő notebookokéval vetekszik, míg mindezt egy kisebb mint tizedakkora házba kell bezsúfolni egy szintén tizedakkora akku mellé. Így már nem is olyan rossz az az akkuidő...

5, Most is lehet tartós hagyományos telefont kapni, jó akkuidővel, ami csak telefonálásra és SMS-re alkalmas. Ha nem kell az okos, vegyél olyat.

6," ha ma megjelenne valaki egy ilyen telefonnal, kishíjján csövesnek nézik már," - Ha ennyire számít mások véleménye, akkor meg miről beszélünk? Akkor kövesd a divatot........

Nem értem amúgy ezt asok födhözragadt embert. Igen nélkülözhetők lennének az okostelefonok. De a rendes is az lenne nem? Mert elvoltak anno a levéllel meg a lovas futárral is. Úgy imádom ezt a tipikus "anno milyen jó volt a a commodore 64, mi a f"sznak ez a sok új sz@r". Csak azt felejtitek el, hogy akkor az volt a modern technika, és az előtt volt amikor az sem volt. Most meg ez a modern, és lesz idő, mikor ez fog őskövületnek számítani. Ha valaki képtelen haladni a korral, nem kötelező, de legalább ne okoskodjon.

2015. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

23: Na ne fárasszuk már egymást, csak azt ne mondd, hogy nehezebb egy gombos telefonon lementeni egy számot, mint egy okoson.

Egyébként meg, most had ne írjam le, hogy mennyivel kerestem több pénzt a 90-es években, pedig okostelefonok helyett csak a féltéglányi nokiák voltak.

2015. aug. 12. 07:06
 27/32 A kérdező kommentje:

25:

Tudod kik használják ki ezeket a készülékeket? A 14-18-20 éves korosztály, hiszen látom.

Csak éppen nem telefonálásra, hanem minden másra. Csak a minden másra meg nem telefont kellene gyártani, hanem egy külön készüléket.

Aztán aki internetezni, filmezni, emailezgetni, stb szeretne, az megveszi azt a készüléket, aki meg telefonálni, az megveszi a telefont. Ilyen egyszerű lenne.


Igen, ráhibáztál gombos telefont vettem újra. Mivel a huszon évnyi gombos, Nokia használat után 1,5 éve megvettem -családi unszolásra - életem első és utolsó okostelefonját, közel 200e Ft-ért, ami így másfél év után, természetesen a garanciaidőn túl szoftverhibás lett és dobhattam ki.


És vettem újra egy gombos Nokiát, amivel tökéletesen elégedett vagyok és semmi szükségem a továbbiakban sem okostelefonra. És szerintem az emberek 99%-nak szintén nincs.

2015. aug. 12. 07:16
 28/32 A kérdező kommentje:
Ja, a gombos Nokiát kemény 39e Ft-ért vettem, de 5 évet biztos simán kihúzok vele.
2015. aug. 12. 07:18
 29/32 anonim ***** válasza:

Jéééézusom...kilencven óta van telefonod? és ilyent kérdezel? nemááá...nekem csak kilencvenöt óta, de nincs semmi bajom a gyártókkal...van tartósabb teló is..

miért nem kérdezel rá a plazmákra, vagy az autókra..stb..


Egyébként az ötös válaszolónál a pont...

2015. aug. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Igen, ilyet kérdezek, mi probléma?

És azért kérdezek ilyet, mert az eddigi gombos telefonjaim simán bírták 5-6 évig is, csak érdekes módon az első okostelfonon meg 1,5 év után megadta magát.

A kocsi nem jó példa, mert egy jó autó, megfelelő karbantartás és természetesen a kopó alkatrészek cseréje mellett 3-400e km-ig simán autó marad.

Ismerősnek adtam el 96-ban egy akkori A8-asomat és mai napig azt használja, pedig már közel 500e km van benne.

2015. aug. 12. 08:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!