Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vajon átalakítható e egy...

MALICIA66 kérdése:

Vajon átalakítható e egy hagyományos régi (nem okos) telefon töltője micro usb-s tölthetőségre?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó SonyEricssonom (W995) ami kitűnően működik és mint Mp3 lejátszó is kifogástalan. De a régi töltőjével nehézkesen tölthető. Ha megoldható lenne hogy a kevésbé kényes és mindennel kompatibilis micro usb bemenetre cseréltethessem,akkor még hosszú időn át tudnám élvezni a szolgálatát.

#Átalakíthatóság
2015. aug. 29. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható, de az élettartam nem lesz jó. Vegyél hozzá gyári töltőt és vagy új akkumulátort, ha megvagy vele elégedve.
2015. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Minden gyári hozzá és az akksija is sokat bír. Viszont ha tölteni akarom,van hogy játszani kell a csatlakozóval hogy el kezdjen tölteni. Ez a bajom. Mert ezt a kis telefont soha nem akarom eladni. Csak szeretném hogy mindig használható legyen.
2015. aug. 29. 17:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor USB-n keresztül rákötöd a gépedre a telefont, tölt? Mert ha nem, akkor usb töltővel se fog menni szerintem.
2015. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bob the builder ***** válasza:

te a telefonodba akarsz mikrousb csatlakozót a régi helyet ha jól értem

milyen feszültségen tölt a jelenlegi töltöd?

2015. aug. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

átalakítható és ha ügyes vagy hosszu időtartamu lesz viszont a pólusokrafigyelj mert elcseszheted a telódat is

de lehet egyszerűbb lenne egy szimpla usb töltőt venni

2015. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen. A telefon töltőcsatlakozóját akarnám kicseréltetni micro usb-sre. Magam nem vállalnám be,csakis szakemberrel csináltatnám. És szívesen áldoznék rá ha valaki elvállalná. Nyilván a töltés feszültség és egyéb adatok szerepelnek a töltőfejen,de az 500 Ah-s lassú töltés simán megteszi nekem.
2015. aug. 29. 17:35
 7/9 Szirty ***** válasza:

"Igen. A telefon töltőcsatlakozóját akarnám kicseréltetni micro usb-sre."


Ha rossz a csatlakozó, nem érintkezik, akkor nem kell micro USB-sre cserélni. Egyszerűen csak meg kell csináltatni.

2015. aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. Én azért kipróbálnám hogy milyen. És olyan egyszerű lenne ha nem kéne mindig több töltőt elől tartani hanem egy töltőről tölthetném az okostelefonomat és a régi kevésbé okosat is.
2015. aug. 29. 17:48
 9/9 Szirty ***** válasza:

Ez az átalakítás csak akkor esélyes ha az eredeti töltője is 5V-os.

De így is taknyolás lesz a vége ha egy teljesen másmilyen csatlakozót kell belefaragni a készülékbe.


"És olyan egyszerű lenne ha nem kéne mindig több töltőt elől tartani hanem egy töltőről tölthetném az okostelefonomat és a régi kevésbé okosat is."


Kivéve ha egyszerre kellene tölteni őket.

Valamit valamiért, semmi nincs ingyen :-)

2015. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!