Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Számhordozás működése?

Számhordozás működése?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy ilyen számom: 0670-123-4567

Viszont én szeretnék átmenni (számhordozni) a telekomhoz. Akkor a 30-as szám is az enyém lesz? (0630-123-4567) ?



2015. aug. 30. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy. Ugyanaz marad a számod a Telekomnál is. Vagyis 70-es maradsz, nem pedig ugyanazt a számot kapod 30-assal. Az a szám már foglalt is lehet, szóval ez így nem igazán lenne kivitelezhető minden esetben.
2015. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi első! Ez igen érdekes! Tehát manapság már semmit sem mond az, hogy valaki 70-es, 30-as vagy 20-as. Lehet bármelyik. Hiába hívhatok ingyen 70-est, ha ő elhordozta a számát, igaz?


Mi van akkor, ha van egy hetvenes számom és elhordoztam a telekomhoz? Tovább hordozhatom a telenorhoz?

2015. aug. 30. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Bárhova. Bármikor.

Ha nincs tartozásod, és hűségidőd, akkor mehetsz.

Egy hónap alatt mentem Telenortol Telekomhoz (akaratomon kívül egy flottakezelő miatt), onnan pedig az UPC mobilhálózathoz. Az előhívóm mindvégig 20-as maradt. Ha újként mentem volna az UPC-hez, 31 lett volna az előhívószám.

2015. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, nincs mit. Ezzel már szívtam meg én is, azt hittem, hálózaton belül telefonálok percdíj nélkül, aztán kiderült, hogy hordozott szám, le is vont egy csomó pénzt.:)

Úgyhogy ránézésre nem lehet tudni, hova tartozik a szám, de hívással, vagy kóddal le lehet kérdezni. Erről itt van bővebb infó:

[link]

2015. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Egyébként ti előfizetésesek vagytok vagy feltöltősek? Keresem a (számomra) legjobb opciót!

2015. aug. 30. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 6 éve tértem át feltöltőkártyásról havidíjasra, nekem ez jobb. Így sem fizetek sokkal többet, meg vannak plusz dolgok, amik feltöltőkártyásként nem voltak. Pl. mobilnet van szinte minden csomaghoz. Dominónál is van olyan (domino surf), adnak 150 megát. Na de a díjcsomag is pénzbe kerül, 890 forint havonta. Vagyis ha feltöltöd egy ötezressel, kapásból ugrik róla 890 Ft. Ha előfizetésesként választasz egy 5 ezer körüli csomagot, ahhoz legalább 200 mega net jár, és teljes egészében lebeszélhető. A telefonvásárlásról nem is beszélve, havidíjasként jóval egyszerűbb új telefont venni.
2015. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!