Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei Ascend y600-as vagy...

Huawei Ascend y600-as vagy y360-as modellt érdemesebb venni?

Figyelt kérdés
Az y600-asnak nagyobb a képernyője,és ez szimpatikusabb (az y600-as 5"-os,míg az y360-as csak 4"-os.)Vagy már egy 4"-os is elég nagy ahhoz,hogy kényelmesen lehessen használni??Szerintetek melyik a jobb telefon?

2015. szept. 12. 14:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Esetleg ugyanebben az árkategóriában (5"-os képernyővel) a Navon Mizu f501 vagy a Prestigio Multiphone 3501-es telefonok???
2015. szept. 12. 14:59
 2/2 Esprimo Mobile ***** válasza:

Végül miet vettél? Nekem idáig csak Huawei okos telóm volt. 2-évig nyúztam egy y200-at és 1,5-évig egy y330-at. Szerintem az 512-mega ram kicsit kevés ha sokat nyúzod. Használható de picit kicsi volt a 4" és kellet a teló barátnőmnek, így olcsó orjás kijelzős telót kerestem magamnak. Nagyon szemezgettem a tescoba az y600-al 24000-ért valami DPS vagy már nemis tudom mi 6" kínaival 32-ért de zavart a tft és kevéske 512-mega ram. Végül az erő mellett döntöttem és vettem 25000-ért egy op3n dott (Medion valójába, tutti kínai de német feliratos a belseje és aksija tehát németeknek szánták.) paraméterei:

Dual SIM, Kártyafüggetlen

2G, 3G

Rendszer

OS: Android 4.4.2 KitKat

CPU: MediaTek MT6582 32bit - 4x1,3GHz/28nm ARM Cortex A7 (598MHz - 1,30GHz)

GPU: Mali-400 MP

RAM: 1GB (963MB)

ROM: 8GB (Belső tárhely: 3GB, Telefon memória: 3,13GB)

+ Micro SD kártya hely 32GB-ig

Kijelző

Méret: 4,59 Inch

Típus: Crystal clear display IPS

Felbontás: 540 x 960 (qHD), 240 dpi

Kamera

Hátsó: 5 MegaPixel, Flash, autofókusz, HDR

Első: 2 MegaPixel

Videofelvétel: 1920x1080, Formátum: 3gp

Felszereltség

GPS, A-GPS

WIFI 802.11 b/g/n/ac

Bluetooth 4.0

Gravity Sensor

3 tengelyes giroszkóp

Iránytű

Fénymérő

Közelségérzékelő

Multi-Touch 5 point touch

felhő-tárhely


Személyes tapasztalat: pozitív : Kuva gyors és stabil a 2-magos y330-hoz képest pl. google crome böngésző betöltése működése (akkor is ha figyelembe veszem az y330 factory reset-je után is) , Need for speed NL lagmentesen szép grafikával fut . Gyönyörű és éles a kijezője és üveg borítású nem müanyag mint a Huawei-on. 2-sim-et kezel. Sok múlik a káva méreten is de ez éppen feszesen belefér a nagy övtáskám első zsebébe, egy picit nagyobb telóval pl y600-al már megkéne változtatnom a hordási szokásom. Mivel sokat motorozok és bicajozok a nadrágzseb nem jöhet szóba.Mivel abszolut kocka forma teló és müanyag perem van a kijelző körül, könyú rá tablet kijelző foilját szabni és sík felületre ejtve védi a kijelzőt, nem irták rá a hülye nevét az előlapra,


Hátrányok: y330-hoz képest pontosabb de ennek sem tökéletes az érintés érzékelése, A gyári kijelzőfoiljára kezdőképernyőt nyomtattak, azonal lekellett szedni. Viszonylag egyedi a külcsije ezzel a nagyon éles szögleteséggel, bár huawei-ek jobban tetszenek de azért szép teló van egy kis xperia z beütése kézbevéve, a problem hogy hosszabb kétkezes használatkor (pl játék) szúrják a kezem a sarkok. Az alap telefonkönyvében nemtudok kedvenc számokat létrehozni pedig elméletben ott a funkcio ikon A bekapcs gomb nagyon elfuserált, széles de csak középpen lehet nyomni és elég erősen kell, nehezen kitapintható hogy hol nyomja az ember és mivel bal oldalt van, a pontos hejét is nehezebb megszokni. Jó a teló energiagazdálkodása de az a 1700mah aksi egy kicsit karcsú és Medion márka, még nem néztem utána egyáltalán beszerezhetőe hozzá pót aksi. Még csak pár napos a teló de több rosszat nemtudok róla mondani. Az y360-ban jó pont a dupla vilanó led és 4 magos proci az y600-meg szép nagy de a kamerát leszámítva hardverileg kb ugyanaz mint az én y330-om , garantáltan gyenge cucc. Én inkább rábeszélnélek az op3n dott-ra ha van még 25-ezerért a teszkóba. Nézd át a mellékelt paramétereket: 1-giga ram 8-giga rom (az alkalmazásoknak rom is kell nem csak micro sd ) , kijező felbontás nagyobb betekintési szög jobb (IPS vs TFT). Lehet van ebben az árban jobb teló de én nem cserélném el se y360-ra se y600-ra.

2015. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!