Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jelenleg felöltő kártyám van...

Jelenleg felöltő kártyám van iPhone-ban, az érdekel, hogy a GPS-t mobilnet nélkül is tudom használni pl. egy offline térképpel?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy állítsam be az adatforgalmat? Nem szeretném hogy 5 perc alatt lenullázza a pénzt a kártyámról.

2015. szept. 15. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
letöltessz egy olyan appot, ami támogatja az offline módot. például ott a Here maps. ott ha bekapcsolod az offline módot, akkor nem használ adatforgalmat.
2015. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És az be is mér GPS alapján net/wifi nélkül?
2015. szept. 15. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:
be, csak valamivel lassabb.
2015. szept. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon leegyszerűsítve: GPS, és a navigáció két külön dolog

A GPS "csak" egy helymeghatározó, ami megmondja hol vagy. Ez egy különálló kütyű a telefonodban, nem kell hozzá se net, se térerő, műholdjel alapján működik.

Navigációhoz ( tehát útvonal tervezéshez, irányításhoz ) kell egy navigációs szoftver. Ez a dolog másik fele, a kettő együtt maga a navigáció.

Alapesetben ez az Apple Maps, de én ezt nem nagyon kedvelem. Helyette ingább a Google Maps-et, vagy a Here-t használom. Mindkettő egyformán jó.

És itt jön a trükk. Indulás előtt otthoni wifin megtervezed az útvonalat, induláskor pedig akár repülő üzemmödba is teheted a telót ( én ezt szoktam ), de csak simán kikapcsolhatod a mobil adatforgalmat, már nincs rá szükség. Csak kövesd az utasításokat, es ne térj le az útvonalról, mert offline üzemmódban nincs újra tervezés. Aztán mikor elérted a célod, és onnan tovább mennél ( vagy haza), ha van a közelben wifi ( kávéház, McDonalds, stb ), ismét tervezz, és már mehetsz is. Ennyi az egész.

Jótanács: indulás előtt gondoskodj róla, hogy fel legyen töltve az akkud, mert a GPS nagyon merítí az akkut. Én már szívtam meg párszor. :)

Ha további kérdésed van, írj bátran, segítek!

2015. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!