Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy új Iphone kibír 6 évet?

Egy új Iphone kibír 6 évet?

Figyelt kérdés

vagy inkább 2 évente vegyek 60k-s telókat?

Az újat úgy értettem,hogy fél éve jelent meg?


2015. szept. 18. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

A legutolsó iPhone tavaly szeptemberben jelent meg, az új pedig most szeptemberben fog.

3 évig tökéletes, nem fog lassulni, de 6 évet nem bír ki.

2015. szept. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én 4 éves iPhone 4s-em tökéletesen kibírt eddig mindent, pedig húztam-nyúztam, néha leejtettem, rengeteget használtam.. annyi "baja" van, hogy mostanában gyorsabban merül, gondolom majd formázni kell az aksit.
2015. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy akkumulátort, hogy a francba tudsz te formázni?
2015. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
93%

Attól függ,hogy mire használod és mennyire vigyázol rá.


Kolléganőm az elsők között vett 4S modellt,csak telefonálásra és SMS-re használja és vigyáz rá. Olyan az állapota,mintha Yuan bácsi most vette volna le a szalagról Kínában.


De ha használni és kihasználni akarod (appok,frissítések,játékok,stb.)akkor nem lesz jó még 4 évet sem.


És azt is vedd figyelembe,hogy bármikor leejtheted vagy Kalányos Zsanklód Vandam bármikor megkérdezheti,hogy mennyi az idő a telefonodon? :)))

2015. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 4s van, 5. éve. Nemrég raktam fel rá a 8-as rendszert, mert már egy csomó programot arra írtak ki, kicsit lassabb lett, de nem vészesen, amúgy tökéletesen műkődik.
2015. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen az Iphone 5 még csak 5évet, de az Iphone 6 már 6évet kibír
2015. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem az Iphone 4-em 1 évet bírt anno...
2015. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

felhasználásfüggő. fél éve nem jelent meg semmi. iPhone 6 most lett 1 éves.

ha vigyáz rá az ember, akkor jó esetben csak akksit kell majd kicserélni 2-3 év után, de ha mondjuk nem akarod olyan nagyon intenzíven használni, akkor végülis kibírhatja az 5-6 évet is.

2015. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akiknek hamar tönkre megy, mit csinálnak vele? Nekem 5 év intenzív használat után csak az akksi merül le hamar.
2015. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 EpicnessOnSquare ***** válasza:

Nem tudom mire érted a 'kibír'-t, de felsorolom amit gondolok és láttam/tapasztaltam.


Fizikailag biztos kibírja ha vigyázol rá, nem szokott velük baj lenni, az akkumlátort én azért cseréltetnném úgy két év után, manapság ott kezdődik az igazán nagy lejtő az akkuidőben.


Szoftveresen? Azt mondanám ha jelenlegi maradna rajta és nem frissítgetnéd, valószínűleg jól meglenne, de valószínűleg 2017/2018 után nem lenne már rá új iOS verzió sem.A legtöbb 2 éves körüli iPhone-okon az új főverziók több kárt okoznak, mint hasznot (lásd: kisebb üzemidő/enyhe lag stb.) A szoftverfejlesztő cégek általában kihasználják az új főverziókkal egyidejűleg bevezetett új kódokat, arra optimalizálnak, romlana az élményed.


Az előttem szólók már elmondták az új iPhone megjelenését.


A mai rohanó világban a legtöbb eszköz 'élettartama' (Ne úgy vedd, hogy elromlik) 1 év, akkor jön az új modell. Az átlag felhasználó kihúz egy 60K-s telefonnal két évet, de azután már cserélni szokták.


Azt javasolnám, ha elfogadsz tőlem tanácsot, hogy inkább vegyél az a 6 év alatt kétszer 100k-s telefont, mint egyszer 180k-sat. 60 ezer a középkategória ára, ott látszik a legjobban az idő múlása, a nagyon olcsóktól úgy sem várnak semmit a tulajok, valószínűleg amikor megvették sem volt túl gyors, tehát ott lényegtelen. Próbáltam én is lépést tartani középkategóriás telefonokkal de szinte lehetetlen... :)

Kétszer veszel valami jó ár-érték arányú eszközt, azzal kihúzhatod hosszabb ideig (Lásd LG G2, kezdőára ha jól emlékszem 130 ezer volt, hamar leesett 100-ra, és még ma is egy szép és használható telefon :) )

2015. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!