Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kaphat-e virust android system?

Brigus95 kérdése:

Kaphat-e virust android system?

Figyelt kérdés
Egy LG Optimusz L5 II telefon.Két napja újra inditottam és mielőtt újra indult ki irta hogy android frissités. Azóta nem müködik renden és egy folytába ki dobja az ANDROID SYSTEM-ET!!!
2015. szept. 21. 05:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden amin valami rendszer van pld.:Android,pc windows,iphone...stb. Szóval kaphat és meg is fertőzheti. De ennek nagyon kicsi az esélye ha a google playből szedsz le dolgokat. De persze ott is már előfordult már pár kéretlen alkalmazás..
2015. szept. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A számítógéphez hasonlóan egy telefon is megfertőződhet, ha olyan helyeken jársz, vagy olyan alkalmazásokat töltesz le, ami nem biztonságos.


Számítógépre se kötelező a vírusirtó (főleg win8 óta), csak erősen ajánlott, mivel a felhasználók 90%-a olyan szinten nem ért a gépekhez, hogy egyszerű/logikus biztonsági intézkedéseket betartson.


Egy telefonnál meg még kevesebb az esély arra, hogy megfertőződjön. Amiket hallasz különböző cikkekben, azokat a vírusirtó cégek terjesztik, hogy sokan rákapjanak a termékeikre.


Ami nálad történt, az egy 'sima' rendszerfrissítéses 'baki'. Keress rá a hard reset lehetőségre google-ben, és utána jó lesz. Bár tény, hogy minden adatod el fog veszni.

Ha ez számít, akkor vidd el szervizbe és érdeklődj, hogy megtudják-e oldani adatveszteség nélkül.

2015. szept. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2015. szept. 21. 07:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Az iphone és a wp egyfajta sandbox technológiát használ, tehát klasszikus értelemben véve vírus nem írható rájuk, éppen ezért terjedtek el azok a megoldások, ahol mondjuk felraksz egy időjárás alkalmazást, ami hozzáférést kér mindenhez a gépeden és mondjuk amellett, hogy neked időjárást jelent a fotóidat is továbbítja valahova.
2015. szept. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!