Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van ennyi rossz vélemény...

Miért van ennyi rossz vélemény az iPhone-okról?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy valóban túlárazott, de azt tapasztaltam, hogy ha nem a víz- és ütésállóság szempontjából nézzük, akkor lehet velük sokáig tervezni.

Mármint volt pár ismerősöm s4-el, s4 minivel, vagy nexusokkal, de még nekik is nagyon hamar akadóssá vált a szoftver.

Erre fel az ilyen másodkézből vásárolt iphone 5-ök, vagy akár 4s-ek is jól működnek.

Mert szerintem ezek alapján a legstabilabb rendszer az ios.



2015. okt. 1. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen rendkívül jó telefonok, de az ára miatt kialakult körülötte bizonyos körökben ez a rossz nézet. Főként a tinik körében, mert ugye nekik általában a szüleik vesznek mindent, ezért ha drága telefonja van, akkor unszimpátiát kelt, hogy fölösleges dolgokra ennyit költenek a szülők.


Felnőttként városban normális fizetéssel a kutya nem nézi, hogy milyen telefonod van, egy autószerviz drágább egy iPhone-nál.


Sokáig lehet velük tervezni, nagyon stabil a rendszer, bár mostanában már annyi funkciót kell beletenni, hogy nem 100%-os, mint pár éve, de azért még mindig az Android előtt van.


Az már más kérdés, hogy szerintem sem jobban annyival, mint amennyivel drágábbak. Volt i6-om és S6-om is és sosem gondoltam volna, hogy valaha én fogok ilyet írni, de a Samsung jobbb volt, minőségben és kamerában is. A rendszer meg ugyanúgy stabil mindkettőn.


Ha tehetném, én egy Samsung S6-ot kérnék iOS rendszerrel. :) Jelenleg szerintem ez lenne az "álomtelefon".

2015. okt. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
74%

Szerintem az iPhone készülékek egyáltalán nem rosszak, azt tudják, amit ígérnek, ha megengedheted magadnak, akkor nem rossz befektetés!


Viszont az iMac-ek, na azok tényleg a túlárazott vackok tárháza! Abból az árból, amibe egy iMac kerül, könnyedén veszek egy hp probook-ot vagy netán elitebook-ot!

2015. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

valójában a kritikusok 90%-a soha nem is használta 2 perces bolti nyomkodáson kívül, többnyire azért, mert nem hajlandó kifizetni érte azt az összeget.

normális ember egyébként nem szokta szidni azokat a dolgokat, amit ő valami oknál fogva nem szeret vagy nincs vele gyakorlati tapasztalata.


ha van is, az ugye benne van abban a 10%-ban, akinek valóban vannak negatív tapasztalatai, ami meg persze teljesen normális, hiszen ebben a fogyasztói társadalomban direkt nincs tökéletes termék.


ez persze nem csak az iPhone-ra vonatkozik. hasonló arányban szidják az androidos telefonokat is olyanok, akik sosem használtak még tegyük fel egy sgs6-ot, de volt már egy s3 neo-ja, hogy mondjak valamit, és akkor már egyből szarozza.

2015. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
így van 2-es, és ha zavar a win, akkor megoldod hackintosh-ként...:D a mac-ek addig értek valamit/voltak különlegesek, ameddig nem raktak beléjük tucat inteles cuccokat, ami a nem almás gépekben is ugyanaz.
2015. okt. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az a legnagyobb baj, hogy kicsit túl van misztifikálva az iphone.


Szeretik úgy beállítani mintha annak nem lenne soha problémája, örökké gyors lenne, még az iphone 1-et is IOS526-ig frissítik, és gyors, stabil, plusz még golyóálló is.


De igazából szerintem kezd az összes mobil gyártó elmenni a csillagos ég irányába ha árazásról van szó, és az emberek veszik mint a cukrot.

2015. okt. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk tény, hogy sajnos csak a márka miatt nem szégyellnek ennyi pénzt elkérni értük, kb. a reális érték háromszorosába kerülnek az iPhone-ok, én soha nem vennék rendszeres használatra elsődleges telefonnak iPhone-t. Amúgy én szerintem önmagukban egész jó telefonok, csak az árukat nem érik meg, és irritál az Apple különcködése: más telefonokkal direkt nem kompatibilis, így közvetlenül nem, csak legfeljebb számítógépen keresztül lehet más telefonról/telefonra fájlokat küldeni, és hiába egységesítették néhány éve a mobiltöltők csatlakozóját, az Apple már csak azért se olyat csinál!
2015. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Ja és majd elfelejtettem: az iPhone-ok árában a rendszer gyorsaságát és stabilitását sem lehet érvnek felhozni, mert a Windows Phone is ugyanezeket tudja, de például a Lumiák is megfizethető árban vannak!
2015. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
Kamu ez a nexusos akadás hamar -_-
2015. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Akinek van, az általában meg van vele elégedve. Akinek nincs, az nem tudja, mit veszít :-) De félre a tréfát.


Az Apple egy amerikai cég. Ők tényleg másként gondolkodnak ("think different"), és ez nekünk nem mindig jön be, ráadásul Magyarországon nem igazán tudod mindazokaz ez előnyöket élvezni, amit egy iPone nyújt. Mire gondolok? A maps funkciókat. Örülsz, ha turn-by-turn navigációt csinál errefelé. De nincsen Siri integráció. Ha pl. itt Szegeden azt mondom Siri-nek, hogy éhes vagyok, azt fogja válaszolni, hogy sajnos nincs étterem a közelben. Az USA-ban ajánl vagy 5-öt a közelben, és még asztalt is foglal nekem a válaszott étteremben. Csak engem ez itthon egyáltalán nem hat meg... :-( Sajnos.


Aztán. Magyarországon a mobilnet piacon még mindig egy kisebb fajta rablógazdálkodás folyik, vagyis rohadt drága az adatforgalom. Így kevesebben tudják kihasználni azt, ami felé nem csak az Apple halad, hanem minden normális szolgáltató, vagyis a cloud megoldások felé. Ha van egy normális mobilneted, kit érdekel, hogy nincs 512GB a telefonodon? Tárolja a szolgáltató, én meg letöltöm azt, amire éppen szükségem van. Bármikor, bárhol. Zenét csak iTunes-szal szinkronizálhatok? Kit érdekel, amikor van vagy 3 stream szolgáltató felé előfizetésem, és bárhol bármit hallgathatok. Ez nálunk azért nem így van, a vicces 512-es net csomagokkal ezt nem lehet csinálni.


Az Apple nem csak telefont gyárt, hanem notebook-ot, tablete-et, asztali gépet és "set-top-box-ot". Ezek úgy vannak megcsinálva, hogy tökéletesen működnek egymással (plusz iCloud). Az account-od úgy fogja egymás alá ezeket az eszközöket, ahogy más szolgáltató nem tudta megcsinálni még. Viszont nálunk egyáltalán nem elterjedt az, hogy ha valakinek iPhone-ja van, mert sikerült valahonnan "bugáznia" egyet, akkor vesz mellé iPad-et, és egyébként is a családban csak ez van (és az egész család egy kártyával vásáol és a vásárolt tartalmat már ingyen osztja egymás között). Ez nagyon sokba kerül az itthoni viszonyok között, viszont be kell látni, hogy már annak is örülhetünk, hogy bizonyos funkciókat magyar nyelven kapunk meg, illetve van egy csomó szolgáltatás, ami itthonról is elérhető (AppleMusic, iTunes, Store, stb.). De van egy csomó olyan, ami viszont nem (pl. a kétlépcsős azonosítás, hogy a ... állna beléjük).


Vagyis ez az egész "buli" nem csak az iOS-ről szól, hanem a köré épített szolgáltatás rendszerről, ami nálunk egyrészt korlátozottan elérhető, másrészt a legtöbb felhasználónak megfizethetetlen. És a palettából kiragadva sokkal jobban támadható, mintha az egész csomagot nézed.


Bocs, hosszú volt, de nem akartam elintézni a "túlárazott sz..." kifejezéssel - mert az más megvilágításban egyáltalán nem igaz.


iPone - iPad - MacBook Air tulajdonosként látom így (van droidom, és Windows PC-m is, mielőtt valaki apple fanozni kezd).

2015. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

Dancsó Péter mondott erre egy nagyon jót!

Neki azért van PC-je mert össze tud szerelni egy PC-t Amerikaiaknak meg ott van az Apple akiknek van pénzük és nem értenek semmihez!

2015. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!