Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tenyleg 6 órán át kell tölteni...

Tenyleg 6 órán át kell tölteni az újonnan vásárolt mobilok akkumulátorát az első használatbavétel előtt?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam egy új mobilt. Az eladó azt tanácsolta nekem, hogy merítsem le a maradék pár százaléknyi energiát ami még az akkuban van,majd első alkalommal töltsem 6 órán át. Ezt tényleg így kell csinálni? Az akku nem kivehető.

#mobil #akkumulátor #töltés #új mobil töltése
2015. okt. 17. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, bármikor kihúzhatod, amikor neked jól esik, semmiben sem különbözik az első töltés a többitől.

A teljes lemerítés ár a lítium-ion akkuknak, nem szabad sosem ezt megtenni, szerencsére a töltőelektronika ezt nem hagyja.

2015. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
li-ion aksiknak nem tesz túl jót, ha csontra lemeríted
2015. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem így kell csinálni. A mai akkuknak árt ha teljesen lemerülnek.
2015. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg minden héten meg kell kérdeznie valakinek ugyanezt?
2015. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a villámgyors válaszokat! :) De valóban "ki kell sütni" az akksit az első használatbavételnél hogy kesobb mindig a maximum teljesítményt hozza? Nem értek hozzá, de úgy tudom, az újabb típusú akksikat már nem kell "kisütni"...vagy mégis?
2015. okt. 17. 16:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell csontra meríteni, nyugodtan kihúzhatód, amint feltöltődött, de előtte is, akkor sem lesz baja
2015. okt. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az eladó (az akkutöltés témában szokás szerint) idióta volt. Feltöltöd, használod. Ennyi.
2015. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ühüm, értem. Rendesek vagytok, köszönöm a tanácsokat! :)
2015. okt. 17. 16:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem kell "kisütni" az akksit.
2015. okt. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

OFF!


Mi a fenéért nem tudnak némi képzést adni az akkuk kezeléséről azoknak, akik ott ülnek a pult másik oldalán? Több, mint 10 éve , hogy nem sütögetjük az aksikat. Lassan felnő egy korosztály, amelyik telefont fog használni, sőt, már használnak is.. Az eladók meg hülyítik őket.

2015. okt. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!