Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezzel tudnak mit kezdeni a...

Farkas117 kérdése:

Ezzel tudnak mit kezdeni a rendorok? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
van egy gyerek és elcseréltem a telómat vele 2telóra.. és elromlott a hangszóroja és vissza cseréltük de az egyik telót én elcseréltem és a másik telót vissza adtam neki..ö meg vissza adta a sajátom, de a papirjai az elcserélt telónak nála vannak.. es fel akarja vinni a rendörségre tudnak valamit csinalni? megvannak facebookon az uzenetek hogy elcsereltuk.. technikusokat is hivnak hogy mikor romlott el a telo?
2015. nov. 13. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Full értelmetlenül fogalmazol, mit akar felvinni a rendőrségre? Meg minek?
2015. nov. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kölykök telefon cserebere vitáiban nem fog a rendőrség csinálni semmit.
2015. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
volt egy telom es.elcsereltem ket telora vele es az egyik telot elcsereltem amit.adot.. de a masikat vissza csereltuk.. es amit elcsereltem telot.annak a papirjait.fel akarja vinni a rendors¨¨gre csinal valamit a rend0‹2rs¨Śg?
2015. nov. 13. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szóval akkor most van A ember, te vagy B ember, és van egy C ember is.


A-tól kaptál 2 db telefont, ebből az egyiket már odaadtad C-nek...


elég hülye voltál, ha minden papír nélkül elcseréltétek, ráadásul gondolom adás-vételit sem írtatok...ha C-vel sem, akkor meg ő is hülye.


papírok birtokában simán tehet feljelentést, sőt még a szolgáltatóhoz is bemehet, hogy a telefont letiltassa.


na most, ha a rendőrség kivételesen szorgalmasan ráállna az ügyre, és C-nél meg is találja a lopottnak bejelentett telefont, és nem tudja igazolni az adás-vételt semmivel, akkor őt veszik elő lopás miatt.

aztán persze ha ez az ügy tovább folyna, lehet eljutnak hozzád is, főleg ha mondjuk neten vagy valahol van valami nyoma annak, amivel tudja igazolni, hogy tényleg veled üzletelt...de ha másképp nem is, akkor max C megkeres téged, és elintézi hatóság nélkül.


a jobbik eset az, ha simán csak letiltatja az A ember, de a rendőrség meg leszarja. persze C ekkor is ideges lesz, és megkeres téged, hogy márpedig ezt a telefont letiltották, és akár ő is feljelentést tehet ellened, hogy lopott telefont adtál el. megint csak adás-vételi nélkül nehezebb lesz neki bizonyítani, de szintén ha van valami nyoma az üzletelésnek, akkor már van esélye.


akárhogy is van, az A ember simán fel tud jelenteni, és letiltani a telefont. ha tiszta akarsz lenni, akkor figyelmezteted C-t, hogy ez a helyzet.

benne van az is, hogy csak fenyegetőzik az A ember, és semmit nem csinál, és az is benne van, hogy ha feljelentést is tesz, a rendőrség nem tesz semmit, és megússzátok, de tényleg azzal, hogy nála vannak a papírok, ő áll nyerésre.

2015. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

jééézusom...egy eltűnt telóval nem foglalkoznak..persze(amit nem feltételezek) ha a telefon értéke kétszázezer volt, akkor esetleg, ha ráérnek..de nem fognak.


nem megy a gyerek sehová, csak ijesztget..

2015. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
esetleg annyival te is tudsz védekezni ellene, hogyha tudod a cseréteket bizonyítani A emberrel, valami netes beszélgetéssel, vagy ilyesmivel, és akkor még talán ő is megütheti a bokáját, akár rágalmazásért te is feljelentheted, de mondom, nehezebb így bizonyítani a dolgot, mintha lenne egy adás-vételi szerződés...inkább próbálj vele megegyezni.
2015. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!