Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Z kategóriás készülékek...

Sony Z kategóriás készülékek és a vízállóság?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom minden z vízálló, de ha nem is akkor konkrétan a Z1, Z1 compact és a Z2 készülékre gondolok, amik elvileg 30 percet bírnak 1,5 méter mélyen. Ehhez képest az én Z1 Compactomnak már párásodott be a kamerája csapvíztől, ami csak 1-2 nap után tisztult ki. Egy ismerősöm a Z1 mobilját már vitte strandra előtte is, vízalatt fotózkodott stb. akkor nem is lett semmi baja, viszont a legutolsó strandolásnák neki is be párásodott a kamerája meg nem is kapcsolt be egy ideig. Az utolsó eset egy Z2-vel történt, ami viszont úgy néz ki teljesen kaputt. Tegnap egy élmény és gyógyfürdőben vitte be a vízbe egy ismerősöm. Én is ott voltam így tudom, hogy ez esetben is minden rendben volt, mint nálam is. Kétszer is ellenőriztük, hogy be van-e zárva minden fül rajta, és 1,5 méternél mélyebben se volt, sőt többnyire víz felett használtuk. Most nem kapcsol be csak rezeg és villog rajta egy piros fény, amikor megpróbáljuk bekapcsolni. Pedig alig féléves ez a készülék, és amikor az enyémmel volt gond az is max féléves volt. Már akkor is elolvastam ezt a cikket, ami szerint nem, hogy garanciálisan nem cserélik ki, de még a biztosító se fizetett.

[link]



2015. nov. 14. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Addig jár a korsó... Az én z1c-om is merült medencében nem egyszer, aztán egyszer egy balatoni fürdést már nem élt túl. Mint észrevettem, sajnos utólag, hogy a gumitömítés egy apró, harmad milliméteres(!) szélességben berepedt, így a víz megtalálta a befelé vezető utat. Nem javult meg.
2015. nov. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MarokitySzabolcs válasza:
Nekem is z1 compactom van, es az a vicc, hogy en hasznaltam vettem. Hasznaltam vizbe, strandon, Balatonba, mindenhol, es meg mindig nincs semmi baja, kivaloan mukodik! De mostmar en se fogom vizbe hasznalni ezek utan😀😂
2015. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!