Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az hogy a ios 9...

Miért van az hogy a ios 9 mindenki számára majdnem elérhető, az androidnál a lollipop, marshmallow pedig nem, csak a drágáb készülékeken?

Figyelt kérdés
Android nem nagyon foglalkozik a vásárloival ios szerintem meg igen, pedig nekem elég jó androidos telom van de nem érkezik frissítés és nem csak nálam van igy :D

2015. nov. 27. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Gondolj már bele.

Iphone-ból hány készülék van?


Androidból hány készülék van?

Ha már csak a nevesebb gyártókat nézzük, RENGETEG. Ezekre egyesével kellene írni/animálni/optimalizálni a rendszert. Röviden, és tömören ennyi. Egyébként pl a Sony, viszonylag eléggé támogatja szoftverileg is a készülékeit, szemben a Samsungal.

2015. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor csak anyi lenne dolog hogy egységesitik az androidot és kész ios meg oldota, kételkedem az androidba :D ez a android kárára megy :D
2015. nov. 27. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Az android rengeteg eszközön fut (nem csak telefonon), eleve nem azzal céllal készült, hogy "egységes", hanem hogy open source és teljesen személyre szabható legyen. (nem véletlen, hogy a "be together, not the same" az android jelmondata)

A frissítések nem a googletól, hanem a gyártótól függnek (kivétel Nexus, arra jönnek is rendesen)

2015. nov. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat
2015. nov. 27. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Te magad leírod hogy a drágábbakra van. Na az iPhone, az is drága. Úgyhogy egál.
2015. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Miért van az hogy a ios 9 mindenki számára majdnem elérhető, az androidnál a lollipop, marshmallow pedig nem, csak a drágáb készülékeken?"

1. Kezdjük ott hogy Iphone-ból csak "drágább" készülék van.

2. Androidos telefonból van 15 ezres és 250 ezres telefon is.

3. Iphone-ból alapból csak néhány adott készülékre kell optimalizálni.


"Android nem nagyon foglalkozik a vásárloival ios szerintem meg igen"

Fogalomzavar...Az Android és IOS csak az operációs rendszer, minden gyártó egyénileg dönt hogy melyik telefont frissíti.


"Akkor csak anyi lenne dolog hogy egységesitik az androidot és kész ios meg oldota"

Hogy egységesíted? Ahogy az elején írtam az Androidnak kb millió féle hardveren futnia kell, IOS-t meg kifejezetten arra a pár hardverre írják, nem mindegy.


Ráadásul a csúcskategóriás készülékek így is 2-3 évig kapnak frissítéseket, ha nem is a legfrissebb rendszert, de ha más nem a régihez javítócsomagot.

2016. febr. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!