Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb egy nagyon eros...

Melyik a jobb egy nagyon eros androidos telefon vagy egy windowsos telo?

Figyelt kérdés

2015. nov. 28. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a saját véleményem, de én WP-set vennék.
2015. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Személy függő, kinek melyik rendszer jön be. Én személy szerint android, esetlegesen IOS kedvelő vagyok.

A Windows Phone remdszertől jóformán hányok.

2015. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van nekem mindkettő rendszerrel telefonom.


Egyik sem egy nagyon neves márka, van egy doogee x5-android 5.1-, nokia lumia 635 -windows phone 8.1- .


Mindkettővel lehet telefonálni, hiszen ez az alapfunkciója :-)


Androidos telefonok könnyebben személyre szabhatóak, jobban változtathatóak a képernyő ikonok, kinézet háttér...és rengeteg "skin" is ingyenes hozzájuk.

Sok program, játék van fent a rendszerhez,a Play-en keresztül egyszerűen telepíthetőek.



A Windowsos telefonok alapfunkciói is jók, alapban sok minden fel van telepítve. A kinézet (Skin) kevesebb van, a jobban keresett játékok, programok a Microsoft Áruházban szerencsére megtalálhatóak.


A rendszere miatt sokkal nagyobb "vas" kell bele, mint az android alá, hogy a megszokott módon működjön. így a telefonok alapban sokkal drágábbak, és egyáltalán nem használhatóak jobban, egyszerűbben, mint a zöldmanós társaik.


Jelenleg a windowsos telefonok leszállóágban vannak. Sajnálom, mert a Microsoft alapötlete jó volt, de a kinézet, a használhatóság egyszerűségének a szempontjából elnagyolt lett, sokszor nehéz megtalálni a beállításokban a megfelelő részeket...


Ha legközelebb mobilt veszek nem lesz windowsos, maradok az androidnál. Vagy keresek hozzá módolt androidos romot, mert jópár telefonnál már ez is megoldható :-)

2015. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy mondom, hogy a Lumiáknak van a legjobb ár/érték arányuk.Plusz nem tudom honnan vette a 3-as,hogy erős vas kell WP alá és ha frissíted Win 10-re akkor máris jobban testreszabható.Amúgy azon csodálkoztam, hogy még csak utána sem néztél, hogy mennyibe kerülnek a WP telefonok,mert az lehet, hogy 30000ft körül sok Android telefon van,de egy ennyiért vásárolt Lumia kibírja több mint 1 évig,míg egy Droid kb. 2-3 hónapig.
2015. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs a kései válaszért 4-es válaszoló, nem voltam gépközelben.


A Nokia lumia telefon nem rossz választás. Csak van velük több kellemetlen tapasztalat is. Vásárlás után egy héttel vissza kellett vinnen , mert a rendszere el sem indult, szervízben volt egy hétig, akkor rakták rá a 8.1-et. A kijelzője újkorában 2 alkalommal tört be a kezem alatt, 14-14 ezer volt mindkétszer a szervíz. Vékonyabb az üvege, mint a doogee -nak. Az akkut cserélni kellett, valamiért felpúposodott, garanciában még cserélték.


A rendszerről:


A windows itt természetesen le van butitva,hogy megfelelően gyors legyen, de érezhetően hajlamosabb akadozni, többet gondolkodik egy alkalmazás elindításakor.


Az ár/érték arány rendben van, nincs semmi gond az alkatrészeinek minőségével.


"Plusz nem tudom honnan vette a 3-as,hogy erős vas kell WP alá és ha frissíted Win 10-re akkor máris jobban testreszabható.


Nem írtam sehol sem olyat, hogy windows 10-re frissíteni kell valamit...windows 8.1 es a telefonom. Főleg azt nem írtam, hogy testreszabhatóbb lesz a frissítéstől...


A windowsnak a normális futtatásához kell nagyobb vas. Egy 480x800-aas felbontáshoz 512 mega ramos teló kell, de egy 900 x 1440 -es felbontáshoz már 2 giga ram ajánlott...de ez minden rendszerre igaz, az androidra is.

Az android rendszer viszont nagyobb felbontással is elfut, 512mega ramon. ezt értettem nagyobb vas alatt.


" az lehet, hogy 30000ft körül sok Android telefon van,de egy ennyiért vásárolt Lumia kibírja több mint 1 évig"

A lumiát újkorában vette 33990 Ft.-ért, az androidos telefonomat ugyanannyi memóriávan 24000Ft-ért. Az android még nem volt szervízben.

Pontosan mit értesz azalatt, hogy kibír egy évet? elviekben mindegyiknek ki kellene bírni ennyit, hiszen általában ennyi az alap garanciaidő.


Nekem az évek alatt sok telefon volt már a kezemben, ilyen-olyan rendszerrel, tapasztalatom van már valamennyi.


Minden telefonban lehet találni hibát, a windowsos telefonról alkotott személyes véleményem sajnos zavaróan hat rád, de hidd el nem csak vaktában írom, tényleges tapasztalatokból alkottam a véleményt...

2016. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!