Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Még mindig esküdtök az iPhone-...

Még mindig esküdtök az iPhone-ra? Mitől jobb telefon, mint az androidosok? Annyira szetezném végre megérteni. Nekem LG G2-m van és IMÁDOM! Mivel tud többet, vagy miért jobb ennél egy iPhone?

Figyelt kérdés
2015. nov. 25. 01:23
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Egyáltalán nem jobb, csak sokan istenítik a márkát, meg hogy "hű de menő!", sokan úgy csinálnak, mint ha nagyobb márka lenne, mint például a Samsung, LG, Sony, Motorola, Nokia.. satöbbi, pedig egyáltalán nem több náluk, nem is kevesebb, és a sok menőzőn kívül az Apple is teljesen el van szállva magától, mint ha ég tudja mi, valamilyen királyi vagy állami cég lenne, nála az a kisebbik, kevésbé lényeges dolog, hogy milyen telefonokat csinál, lényeg, hogy azokat minél drágábban tudja eladni! Míg az említett többi márkánál 30, az Apple-nél irreálisan magas 70%-ban kell a márkanevet megfizetni, így gyakorlatilag a reális értékük háromszorosába kerülnek az iPhone-ok! Mondjuk most például a 6s-nél megcsinálták ezt az érintőerő mérős, vakus kijelzőt, de ez se sokat nyom a latba! Na és ott vannak azok a hétköznapi emberek, akik technikailag nem nagyon értenek a telefonokhoz, csak azt látják, hogy milyen drága, és egyből azt hiszik, hogy az iPhone-ok vannak is olyan jók, mint például egy LG G4, Samsung Galaxy S6, Note 4, vagy Sony Xperia Z3, Z5, pedig közel sincs hozzájuk!

Hogy mondjak egy példát, technikailag az iPhone 6s Androidos alternatívájának kb. a Huawei P8 Lite felel meg a processzoraik közti iszonyatos sebességkülönbséget leszámítva. Na ez a telefon a 60 ezer körüli vételárral reális, míg a 6s ennek kb. ötszörösébe kerül, és egyedül ez nem mindegy!

2015. nov. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a "kimerítő" :))) válaszodat! Én is valahogy úgy érzem, hogy ez valami tudatosan keltett hisztéria az iPhone körül. Mert az áraik valóban bicskanyitogatók. Ezért is kérdeztem, hogy ezek valóban annyival különbek, jobbak, mint ahogy az ár-érték arány mutatja?
2015. nov. 25. 02:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően manapság már egyre nehezebb az Apple-nek. ha 1 évvel korábban kéne válaszolnom erre a kérdésre, akkor szimplán azt válaszoltam volna, hogy nekem kifejezetten az iOS miatt kell az iPhone, illetve van iPad-em is. próbálgattam mást is idő közben, de mindig visszahúzott a szívem az iOS-hez. nyilván rengeteg ember van, aki olyan körökben mozog, ahol lehet vele felvágni...ez nyilván gáz, de igazából ezek az emberek azonnal eltűnnének, ha senki nem tartaná nagy dolognak azt, hogy iPhone-ja van.


én ugyan jelen pillanatban nagyon szeretem az i6-osomat, szakítottam azzal az elvemmel, hogy ennyi pénzt nem adok ki érte, de egyszerűen az 5S-emnek már 2 és fél évesen annyira lógott a lába, hogy jobbnak láttam megszabadulni tőle, egyébként én arra törekedtem mindig, hogy inkább egy korábbi, de még elég jól használható modellt vásároljak, olcsóbban, és idáig hasznos is volt, szinte egyik telefonomat sem árultam 2 hétnél tovább, és ilyen 1-másfél éves használat mellett kb. 5ezer Ft-tal kevesebbért eladtam őket, mint amennyiért vettem, tehát nekem ez például számít. volt közben egy lumiám, azt másfél hónapig árultam, 1 évig volt nálam, és 25ezer Ft-ot buktam rajta, rosszul esett :D


na szóval az biztos, hogy bár az i6-om csak 2 hónapot használt, de 180ezer Ft-ból ha 2-3 évig tervezem használni, akkor legalább azt a 70-80-at el fogom bukni, de minimum 50-et...szóval ez sem esik rosszul, de hát mostmár így jártam.


viszont ami miatt ezt elkezdtem írni, valóban azt érzem én is, hogy androidos fronton a samsung is az s6-os szériával és a lg g4 is felnőtt már számomra odáig, hogy elgondolkoztam azon, nem-e lenne jó alternatíva, és inkább választanám azok közül az egyiket. g4-nek nagyon tetszik a kamerája, szeretek fotózni, viszont koncerteken videózni elég sűrűn, és ha jól gondolom, a lumiákon és az iPhone-on kívül csak némely HTC One M8-ban volt HD mikrofon, ami bírja a nagy hangerőt, és nekem például ez is egy szempont. :D



illetve több szempontból is maga alatt vágja a fát az Apple. egyrészt az árazás...szerintem még azt a maximum 180ezres szintet úgy-ahogy azt mondtam, hogy lenyelhető, de hogy az elmúlt két évben rányomtak egy 100ast konkrétan, vagy még többet is, hát az elég gáz...főleg itthon, jó sok áfa is rajta van.

a másik a 16 gigás tárhely, ami nyilván egy fajta undorító marketing fogás, mert tudják, hogy semmire nem elég már manapság ez sem, és így úgyis a 64 gigásat fogják venni...emiatt is gondolkoztam el az s6-on...ők jól csinálták, hogy 32 gigával kezdenek.

és végül a harmadik gondom az az iOS fejlesztése. az elmúlt 1-2 évben olyan szinten visszaesett az a precizitás, hogy az már nagyon szembetűnő. talán az iOS 7-et még úgy-ahogy összerakták, tényleg odarakták magukat, hogy ne csak a felület legyen új, de az egész újraírt környezet pont úgy fusson, ahogy ez előtt a többi...de iOS 8-9 már olyan bugokkal jött ki, ami ilyen drága telefonnál megengedhetetlen.


na szóval végül összegezve, max 1 év, és ha az Apple nem talál ki valami nagyon durvát, akkor elkezdi a mélyrepülést...főleg ha(bár nem fűzök sok reményt hozzá), de a windows 10 mobile is behozza a sokat pletykált népszerűségi emelkedést...de tény, hogy az androidos telefonok közült is már annyira durva hardvert tesznek a csúcstelefonokba, hogy a korábban sokat szidott samsungos touchwiz is vígan elfut akadás vagy későbbi lassulás nélkül.

2015. nov. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tegyük gyorsan tisztába: Az Apple termékek jók.

A marketingstratégia, és a felhasználóbázis? Na, az az, ami mocskossá teszi, és amiatt én is elfintorodok.


Akik mélyen állítják, hogy jobb, mint az android, ők azok, akik csak reklám és a "hiteles" facebook posztok alapján vásárolnak telefont. Megkapják, jaj de jó, 250 ezerért tényleg milyen gördülékeny a Snapchat meg a Messenger. Bezzeg anyám 20 ezres androidja, na, az egy sz/r!

És utána terjesztik tovább ezt a jó hírt, a sok kortárs, velük egy osztályba sorolandó émbör erre alapoz, ami elindít egy láncreakciót. Legalábbis elindított.


Na és ez az, amiről az Apple nagyon jól tud, és mocskosul ki is használja. Meg is értem. Olyan marketingkampányai vannak, annyira elhitetik, hogy nekik TE vagy a legfontosabb, és ezt a készüléked közvetlen ISTEN készítette személyesen NEKED, hogy az valami hihetetlen.

És mint látjátok, beválik. Marketing szempontjából csillagos ötös, de ha a felhasználók 80%-át megnéznénk, hogy milyen buta emberek szívják el előlünk a levegőt, lehet, hogy halálba szomorodnánk.


Minden évben jósolják az Apple halálát, de ez nem fog megtörténni. Ugyan úgy, mint Call of Dutynál. Évente kiadják kb. ugyan azt, mindenki mondja, hogy itt vége, csődbe mennek, stb. Ennek ellenére az eladásokkal ugyan úgy tarolnak, mert a fanok akkor is megveszik, ha az egyébként egy kalap sz/r.


Tehát az Apple termékek jók. Sok időt fordítanak rá, mivel kevés van belőlük, nem úgy mint androidból,ezért rendkívül jól optimizáltak, sokáig támogatottak, minőségiek.

Az, hogy ennyit eltudnak kérni értük, a kedves átlagfelhasználóknak köszönd.


//Megjegyezném, az Android fanok sem jobbak. Mind két fél egymásnak feszülve indokok nélkül próbálja megtéríteni a másikat, hogy mégis miért az ő készüléke az űbercsászárság. Mind a kettőnek megvannak az előnyei, s hátrányai. Nincs olyan, hogy egyértelműen jobb. Ki mit preferál. Csak sajnos rengeteg olyan él köztünk, aki azt hiszi, hogy az okostelefontól ő kevébé lesz h*lye.//

2015. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek egy közvetlenül az USA-ban vett iPhone jól működhet Európában? Kompatibilis a műholdjainkkal? (Kérlek, ne nevessetek ki a kérdésért.)
2015. nov. 25. 11:46
 6/6 anonim válasza:

Idősebb generáció tagja vagyok, én még emlékszem amikor megjelentek hazánkban az első mobilok,

a sok év és sok telefon-generáció alatt megtanultam hogy

A TELEFON AZ TELEFON,

az a jó amelyik kiszolgálja az igényeid,

ha nincs pénzem a droid jó mert piszok sok az app rá és olcsóbb hardvereken is van,

ha stabil szoftvert akarok akkor iphone lesz a választásom,

ha jó hardver kell akkor WinPhone mert a NOKIA az ami számomra sok különböző telefonformában bizonyította megbízhatóságát, jobban mint bármi más!


Tök mindegy a márka, azt nézd neked mire kell és hogy meg tudod-e vele valósítani, hiába lesz neked winphone ha nincs rá sok szoftver, hiába az apple ha nem tudod megfizetni a szoftvereket és hiába a droid ha nem kell szoftver csak baromi erős hardver vagy atomstabil szoftver!


Telefonálni, SMS-t küldeni mindegyik tud,

ne a telefon mondja már meg mire használhatom,

inkább én mondom meg mire akarom használni, ha tudja akkor velem jöhet a boltból!

2015. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!