Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha kiveszem a sim kártyát a...

Ha kiveszem a sim kártyát a telefonból, IMEI alapján (tehát amikor már nem csatlakozik a készülék a hálózathoz) le tudja tiltani a telefont a szolgáltató? Vagy a telefont csak akkor tudja letiltani ha éppen van benne sim kártya?

Figyelt kérdés

2015. dec. 2. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
A készülékbe nem nyúl bele a szolgáltató, csak egyszerűen kitiltja a hálózatból azt a készüléket az IMEI száma alapján.
2015. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy a sim letiltása és az IMEI számon keresztül a készülék letiltása, két különböző dolog, de arra vagyok kíváncsi hogy ha kiszedem a sim kártyát a telefonból még az előtt hogy letiltanák magát a telefont, akkor le tudják tiltani? úgy értem hogy tiltanák le ha nem csatlakozik éppen egy hálózatra sem? ez nem olyan mint a wifinél? hogy ha nem csatlakozom a hálózatra akkor nem tudok nettezni, de legalább nem kapok vírust (értitek a hasonlatot remélem) Tehát a kérdés, Sim kártya nélkül le lehet tiltani a telefont magát? és ha igen, hogyan?
2015. dec. 2. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Te fogalom zavarba vagy, a letiltás azt jelenti, hogy többet nem tudsz csatlakozni a hálózatukra azzal a készülékkel. Nincs jelentősége, hogy bent van a SIM vagy nincs.
2015. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De az elvet nem értem, tehát a sim kártya az afféle "út" a telefon és a szolgáltató között? A sim kártya segítségével csatlakozik a hálózatra a készülék, de ha én közbe avatkozom (tehát a telefonból kiveszem a sim kártyát mielőtt letiltják a telefont, ergo használhatatlanná válik, nem tudsz nettezni rajta sőt gyakorlatilag semmit se csinálni) Mert ha nem, akkor még is hogyan tiltják le a telefont? Nem tudom lehet-e érteni, vagy csak én vagy hülye? (Ha utóbbi akkor kérlek nézzétek el nekem és magyarázatok meg úgy hogy megértsem) :D
2015. dec. 2. 21:55
 5/9 A kérdező kommentje:
vagy hát én úgy tudom hogy ha letiltanak egy telefont akkor egyáltalán semmit nem tudsz rajta csinálni, se nettezni se telefonálni se fényképezni, semmit, vagy rosszul tudom és csak telefonálni nem lehet vele? tehát minden mást: játszani, fényképezni nettezni lehet vele?
2015. dec. 2. 21:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha kitiltanak egy házból, nem kell hogy a kitiltás megvalósításakor ott legyél. Bármikor odamész és nem engednek be, ennyi.
2015. dec. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fussunk neki megint,tehát a hálózatról tiltanak le, a telefon attól még "tabletként" használható... telefonálni nem tudsz vele, de maga készülék müködni fog, csak a telefonálási funkciója veszik el, ami ügye a lényege lenne egy telefonnak (elvileg)
2015. dec. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De korábban azt hallotam, illetve ezen az oldalan is olvastam már hogy ha IMEI alapján letiltanak akkor a telefon még "tabletlént" sem lesz használhato.. ugyan is teljesen használhatatlanná válik a készülék. Kiírja hogy a készülék le van tiltva és nyomogadhatod a home gombot mást nem csinálhatsz rajta csak olvasod a rajta megjelenő mondatot.
2015. dec. 3. 08:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egy teljesen más történet, olyat a szolgáltató bem tud. Azt icloudon keresztül lehet ha hozzá van társítva egy accounthoz.
2017. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!