Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telón eltüntek a...

Androidos telón eltüntek a gigabájtok?

Figyelt kérdés
Most vettem egy új androidos telefont. Az interneten azt írták, hogy 8GB belső memória. A fájlkezelőben telefonmemória: 5,26GB a teljes memória és ebből 5,2GB szabad. A beállítások/alkalmazások/letöltöttbe azt írja, hogy 736MB foglalt és 172MB szabad ami nagyon kevés (pedig mindent az sd kártyán tárolok). Hol vannak a gigabájtok?? Mit lehet vele csinálni???
2015. dec. 3. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1GB RAM es 8GB ROM-os a tabid. Ebbol: 3GB-ot foglal az android telepitese a ROM-bol, tehat marad 5GB, es amikor elinditod fut a RAM-ban 800MB-on az operacios rendszer, tehat marad 200MB szabad.


Ez van, a reklam soha nem egyezik a valosaggal, de ezt illett volna tudni vasarlas elott.

2015. dec. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..


b95 nevű felhasználó válasza:


Konkrétan semmilyet.

Ennyiért max. 1/8 GB-os telók vannak, ami elég sovány.

Az 1 GB RAM még kb. elviselhető, de az Android pocsék tárhelykezelése miatt a 8 GB semmire se elég kb.

Alapből a felét elviszi a rendszer, jobb esetben. Rosszabb esetben mégnagyobb részét, alkalmazásokat meg nem tudsz SD-re rakni, max egy részét, de azt is csak utólag, miután települek.


2 GB RAM és 16 GB tárhely alatt nem érdemes Androidos telefont venni.

2015. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez elött ami volt telóm, annak a memóriája csak 4GB volt (az az fele ennyi, és csak 512mb ram), mégis 2GB-ra tudtam telepíteni. Most akk nem értem, hogy hol vannak a gigabájtok??!!
2015. dec. 3. 19:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értem mit nem értesz. Az elsô válaszban megmondtam. Vagy csak bunkóskodsz itt?
2015. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az ezelőtti telefonod tuti lényegesen kevesebbet tudott, mint a mostani. Minél többet tud egy telefon, annál több a rendszer által foglalt hely.
2015. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem amit először leírtál. A régi telómnak 4GB volt a memóriája, ennek felét a rendszer foglalta el, a másik felére pedig telepíthettem. Az új telómnak 8GB a memóriája, ebből 2GB-ot elfoglal a rendszer, 900MB-ra meg telepíthetek. Miért csak 900MB-ra telepíthetek?
2015. dec. 3. 22:31
 7/11 A kérdező kommentje:
A fájlkezelőbe meg ott van a telefon memóriájánál írva, hogy szabad 5,2GB.
2015. dec. 3. 22:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Téveszted a ramot a rommal. Az előző telodra sem 2gb-ra telepitetell hanel a 100MB-ra ami még szabad volt a rambol.
2015. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Itt van egy kép a régi telómról. Ott írja alul, hogy mennyi a foglalt és mennyi a szabad. Akkor most miről beszélünk?


[link]

2015. dec. 3. 23:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, jól mutatja. 4GB-bol kb 1,9GB az android, marad 2,1GB, abbol 520MB foglalt és 1,6GB szabad, stimmel.

Kezdem érteni mire célzol, azt akarod mondani hogy az új telón kb 900MB a felhasználhato rom? Mert akkor tényleg átverés, úgy néz ki hogy defektes cuccot vettél. Ez egy új garis teló? Gyorsan vissza a boltba vele!

2015. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!