Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van egy walkie-talkie-m,...

Van egy walkie-talkie-m, amibe újratölthető elemeket adtak,3x650mAh-akat. Ha én nagyobb kapacitásút használnék benne, az baj lenne?

Figyelt kérdés
Vagyis egy 2500mAh-ás tönkreteheti, vagy csak simán hosszabb ideig használhatom?

2015. dec. 4. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a feszültség stimmel, baj nem lesz, és igen, tovább fog üzemelni.
2015. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom falióráknál például kifejezetten káros az újratölthető, ez mitől fügG?
2015. dec. 4. 14:29
 3/9 Szirty ***** válasza:

Ha nem a készülék tölti, hanem külön töltő (ki kell venni belőle az akkut és belerakni a töltőbe) akkor nem gond.

Ha a készülék tölti akkor előfordulhat hogy a 650mA-es kapacitásra méretezett töltő nem fogja feltölteni teljesen az akkut.


"Én úgy tudom falióráknál például kifejezetten káros az újratölthető, ez mitől fügG?"


Attól hogy hol hallottad ezt és mivel indokolták :)

Miért lenne káros? Mire káros? Az akkura nézve, vagy az órára?

Az elem helyett akku használata két okból lehet problémás:

1. Az akkura fel nem készített készülék teljesen (károsan) kimerítheti az akkut

2. Az akku feszültsége kisebb az elem feszültségénél.

2015. dec. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
visszatértve a walkie-talkie-ra, azt mondod a 2000mAh-at nem biztos, hogy feltölti a készülék, de ha töltővel töltöm fel és úgy rakom bele, az nem árthat neki?
2015. dec. 4. 20:16
 5/9 Szirty ***** válasza:
Nem volt érthető amit írtam?
2015. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, ezért kérdeztem rá még egyszer
2015. dec. 5. 14:22
 7/9 Szirty ***** válasza:
Hogyan lehetne annál egyértelműbben leírni? Csökkentett szókinccsel?
2015. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

olvasd vissza, nem egyértelmű


de szerintem az lenne a leggyorsabb, ha annyit írnál, hogy igen vagy nem

2015. dec. 5. 17:59
 9/9 Szirty ***** válasza:

Nem értelek.


Én ezt írtam:

"Ha nem a készülék tölti, hanem külön töltő (ki kell venni belőle az akkut és belerakni a töltőbe) akkor nem gond."


Te meg ezt kérdezted vissza:

"azt mondod a 2000mAh-at nem biztos, hogy feltölti a készülék, de ha töltővel töltöm fel és úgy rakom bele, az nem árthat neki?"


IGEN azt mondom!

2015. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!