Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iPhone miért menő? És...

Az iPhone miért menő? És miért ilyen drága? Nem tudom felfogni, hogy miért ér meg 200-300k-t egyeseknek. Olyan jó? Mivel tud többet, mint egy másik okostelefon?

Figyelt kérdés
Egy átlagos -márka nevet direkt nem mondok- oksotelefont lehet kapni 40-50-60k-éert, ami azért nem mondható gagyinak. Ezzel szemben az iphon majdnem 2-3x kerül többe. Oké, a márkanevet kell megfizetni, ezt mindenki tudja... De tényleg többet ér technikailag? Nézzük reálisan a dolgokat.

2015. dec. 13. 16:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%

- iOS van rajta, ami ezerszer megbízhatóbb és letisztultabb, mint az Android vagy a WP.

- Mindegy, hogy melyik országban veszed meg, bárhol szervizelik.

- Sok kiegészítő van hozzá.

- Kb 5 évig kap szoftveres támogatást.

- Az iPhone-okban van a legjobb kamera.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
70%
Azt is tegyük hozzá, hogy csak nálunk gondolják "menőnek". Nyugaton annyira tucattermék, hogy utánadvágják az utcán.
2015. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%

Nem, egy átlagos telefon, Magyarországon van nagyon felhype-olva, és aki menő akar lenni ilyen vesz ha már máshogy nem lehet az. Nem annyira jó. A férjemnek van egy doogee x5-e és ahol az talál wifit az iphone6 nem találta ugyanazt. :) Erről ennyit.

A kamera ratyli, mert a samsung alapból sokkal szebb színeket ad, már az i4 és samsung g wonder osszehasonlításánál is sokkal nagyobb részleteket adott be ugyanolyan képet készítve, tehát már i4nél bealázta a samsung.

Nem jó, ami jó, az az igazi fényképező, ezek csak fényképezőgép utánzatok. aki minőséget akar nem telefonnal fog fotózni. Max dokumentációs célból.

Hog ymiért van iphone-om? Mert először azt vettem, és telenyomtam fizetős alkalmazásokkal, ami a munkámhoz kell, így lazán tudok dolgozni plusz a navigációk, oxfordi szótár ami 18001 oldalas nekem ott van benne a telóban plusz a többi kicsi ami nem tehető át androidra. Ennyi. Jó, meg már megszoktam, de semmi különös. Annyi hogy stabil, és ez jó.

2015. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
58%

Van amikor az érték és az ár felfordul. Tehát valami azért lesz menő mert drága és nem azért drága mert annyira jó. Ezzel a tulaj tudatja a világgal: nézzétek nekem erre is telik! Igaz hogy vehetnék jobb telefont is de én megtehetem hogy feleslegesen szórjam a pénzem. Na ez megy idehaza.Nem csak mobilban hanem kocsiknál is ruháknál is.


Nyugaton csak olyan mint bármilyen más eszköz,és mellesleg olcsóbb is. Kameráját adatátviteli képességét kompatibilitását strapabírását meg egy Sony oda vissza veri.

2015. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
59%

Nemtudom ti miről beszéltek, nekem már 1 éve Iphone 6om van és egyszer se fagyott le, míg az androidosok es windowsosoktól csak azt hallani, lumia 950 is akadozva működik...


Szerintem ez egy elég lényeges különbség

2015. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
60%

2 milliós autó nem BMW (csak példa). De. Ha meg kell tenned mondjuk 2000 km-t, hogy szállsz ki az egyikből és hogy a másikból? Nem mindegy. Ha 15 évente egyszer teszed meg ezt az utat, akkor mindegy. Ha hetente, akkor felértékelődik a drágább. Itt már nem csak a "tálalás" a különbség.


Van 400 Ft-os bor (?!), meg van 2000 Ft-os. Ez utóbbit nem azért veszem meg, hogy villogjak, hogy nekem arra telik, hanem mert az azonos "mellékhatás" mellett az egyik nyújt élvezetet, a másik meg nem.


Technológiában is van különbség, persze itt nem az alkatrész áraira gondolok, mert ez alapján megítélni valamit óriási marhaság. Vagy talán Te meg tudnál tervezni és gyártásba küldeni egy akármilyen tudású mobil GPU-t? Ugye nem. Ahhoz érteni kell, és aki ért hozzá, azt meg kell fizetni. Ez szerinted nincs benne az árában? Persze, hogy benne van. Ha nem neked kell kifejleszteni, akkor nyilván olcsóbb (ahogy ez a 40-50k-s eszközök esetében érvényes).


Az, hogy ha ellopják/elveszted a telefonod, akkor egyrészt a rajta lévő adatok, másrészt maga az eszköz milyen biztonságban van, azt szerinted ingyen, szabadidőben épített rendszer végzi? Nem.


Szóval a márkanéven kívül egy csomó dolgot meg kell fizetni (ha akarod), aminek semmi köze ahhoz, hogy egy alma, vagy más van a terméken.


Ennyi erővel egyébként azt is meg lehetne kérdezni, hogy miért drágább a dubai sípálya, mint az Alpokban... mert ez utóbbinál adott, előbbinél meg meg kell csinálni :-)

2015. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

"Ha meg kell tenned mondjuk 2000 km-t, hogy szállsz ki az egyikből és hogy a másikból? Nem mindegy. Ha 15 évente egyszer teszed meg ezt az utat, akkor mindegy. Ha hetente, akkor felértékelődik a drágább."


Ezt nem egészen értem. Egy olcsóbb autó is lehet ugyan úgy biztonságos, és a fogyasztása is lehet ugyan olyan jó (sőt fogadni mernék, hogy sokkal kevesebb), mint egy BMW-é. Kényelem relatív, de szerintem bőr belső nélkül is el lehet érni mindezt. Gyorsulása lehet nem jobb, de talán nem is kell, hogy jobb legyen. Elektronika és motor terén is ugyan olyan jó és megbízható lehet, mint egy BMW.


Ennek példáján egy olcsóbb okostelefon is lehet hosszú életű, tartós, és a célra megfelelő.

2015. dec. 15. 21:44
 8/34 A kérdező kommentje:

"Van 400 Ft-os bor (?!), meg van 2000 Ft-os. Ez utóbbit nem azért veszem meg, hogy villogjak, hogy nekem arra telik, hanem mert az azonos "mellékhatás" mellett az egyik nyújt élvezetet, a másik meg nem."


Pont az ilyen élvezetekre lennék kíváncsi, hogy mivel nyújt többet. Kamerája jobb, ok, bár ezen si lehetne vitázni. Mitől élvezhetőbb még?

2015. dec. 15. 21:46
 9/34 A kérdező kommentje:
Egyébként olvastam, hogy 10-20 ezer forint között kerül le gyártása. Ennek ellenére 10x-es (!) áron adják el. Persze tény, hogy egyszer ki kellett fejelszteni, és meg kellett valósítani. Nem a gyártási költséget; hanem ez az, amit megfizetsz.
2015. dec. 15. 21:50
 10/34 anonim ***** válasza:
22%

Az Iphone jobb az összes másik okostelefonnál ennyi!!!

Ha neked nem éri meg az árát, az a te dolgod, de a világ háromnegyedének megéri ;)

2015. dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!