Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség egy zárt...

Mi a különbség egy zárt rendszerű és egy nyitott rendszerű (androidos) telefon közt, miután főzött romot tesz rá az ember? Mivel jobb ha nyitott rendszerre kerül egy adott rom?

Figyelt kérdés

#Android #főzött ROM #zárt/nyitott rendszer
2015. dec. 17. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Felteszem a Bootloader nyitásra gondolsz... Nos, azért jó, mert nagy eséllyel csak azután lehet rárakni Custom Recovery-t, amiből majd a ROMot telepíteni tudod. (persze van kivétel)
2015. dec. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt azért nem értem mert zárt bootloader-ű telefonra is fel lehet tenni custom recovery-t/romot. Nekem is azért lehet most rajta a telefonomon (xperia sp) kitkat/lollipop hiába zárt rendszerű.
2015. dec. 18. 13:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezért mondom hogy van kivétel. Én telefonomat (Nexus 5) csak bl nyitás után lehet mókolni. :)

A tied esetében szerintem csak egy bizonyos fokig enged ROMokat telepíteni (szóval ha a custom ROM nem a Stock-on alapul, hanem mondjuk CM-on, akkor nem engedi). Vagy lehet hogy Custom kernelt, kernel beállítások módosítását is blokkolja.

2015. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!