Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Dupla SIM-es telefon 1 SIM-ess...

Dupla SIM-es telefon 1 SIM-essé válik, ha memóriakártyát is használok?

Figyelt kérdés

Régi dual sim-es telefonomban még külön kapott helyet a két sim kártya foglalat és a memóriakártyáé. Most beszámolók alapján azt olvasom, egyre terjednek az olyan kialakítású készülékek, amik ugyan képesek dupla sim-et kezelni, de az egyik ilyen foglalat a memóriakártya helye is egyben. Vagyis, ha egy szimpla adattároló bővítést viszek véghez (márpedig általánosságban ez szükséges), máris "hagyományos" egy SIM-es készülékem lesz, elvész a felár, amit éppen azért fizettem, hogy akár két különböző szolgáltató szolgáltatását használhassam egyidőben. Miért szükséges ezt feláldozni a méretcsökkentés oltárán?

A Honor 7 és a Huwei P8 Lite biztosan ilyenek, egyik sem alsó kategória. Mely modellek érintettek még? Vásárlás előtt nem elhanyagolható szempont, amíg meg nem érkeznek az elektronikus sim-es telefonok...



2015. dec. 31. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudtommal olyan nem létezik, hogy egy foglalat SIM és SD kártya foglalatos lenne!

Ahhoz külön erre a célra alkalmas foglalat van, melybe vagy SOM kártyát teszel, vagy MicroSD-t!

Dual SIM-es telefonokban 3 foglalat van általába!

2 SIM és egy SD foglalat.

Lényegébe NEM válik 1 SIM-essé.

2015. dec. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az #1-esnek annyiból igaza van, hogy normál esetben egy dual sim-es telefonban 3 kártyafoglalat van: 2 sim és 1 microSD.

Meg is lepődtem, amikor megjelent a Huawei P8, és olvastam róla, hogy a második kártyafoglalat univerzális, tehát micro sim-et és microSD-t is befogad, vagyis a tulajdonosnak kompromisszumot kell kötnie, hogy dual sim vagy bővíthető memória, és nem sokkal később, amikor megjelent a Honor 7, az is ilyen lett. Oltári nagy hülyeségnek tartom. A fejlődés arról szól, hogy egyszerűbb és jobb legyen a világ, ez viszont nem az, még csak a helytakarékosságra sem jó megoldás! A P8 Lite-ról eddig nem tudtam, hogy az is ilyen. Nekem P7 van, az enyém mondjuk csak 1 sim-es, a második foglalatba csak microSD-t lehet tenni, de láttam neten a képet és leírást is, a P7 Dual második fiókjában 2 sim-foglalat van, és külön fiókban a microSD, tehát itt nem kell kompromisszumot kötni, rendesen egyszerre lehet dual sim-es és bővíthető is. 7-8 hónapja nyúzom állandóan a P7-et, és semmi gondom vele, csak ajánlani tudom!

2015. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen ez egy gáz fejlődési irány. Pl az új Nokia is ilyen.

32gb és foglal belőle 12-őt eleve, marad 20 és annyi. Ez már nem sok mindenre elég a mai világban. Ultra gáz. Úgyh továbbra is két minitepsit kell cipelnem magammal...

2018. máj. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!