Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fastboot mode hogy működik?

Fastboot mode hogy működik?

Figyelt kérdés

Üdv. Mobilom elkezdett laggolni, ami kicsit fura volt egy DOOGEE NOVA esetében, ezért recoveryből újra akartam rakni. Csakhogy! Már korábban le akartam rajta cserélni a recoveryt, de nem sikerült. Több eszközzel csináltam már sikerrel, de ezzel nem akart menni. Lényeg, hogy mikor rányomtam a wipe data reset, meg ilyenek, amikkel kell újratenni, a mobil újraindult, majd... újraindult, majd... újraindult és ezt játssza. Az az elképzelésem, hogy kinyírtam a gyári recoveryt, és nem tudja, mit kell csináljon.

Most jön a lényeg. Ha rányomok a fastboot-mode-ra, akkor kirakja ezt a szót (mármint hogy fastboot mode) a képernyőre és a történet megállt. Tudom, hogy ez egy olyan szervizalagút, amivel PC-ről lehet helyrerakni, csakhogy! Nem tudom rávenni a PC-t, hogy felismerje. Csatlakozik, de ennyiben is maradnak, hogy nem lehet az illesztőprogramot használni. Asszem ADB kell, de ezt sem használtam még.

Amit akarok, hogy gépről feltolok rá egy recoveryt, abból meg installálok egy romot. Ilyeneket csináltam már, csak nem fastboot-mode-ból.

Hogy kell használni ezt?

A válaszokat előre is köszönöm



2016. jan. 2. 12:14
 1/4 A kérdező kommentje:

Ha valaki eljut eddig a kérdésig...

Rájöttem, hogy be lehet bootoltatni fastboot mode-on keresztül gyakorlatilag bármely recovery.img-t.

Csakhogy!

Elkezdi bootolni, mármint a cmd, felismeri, hogy mit akarok, miegymás és elkezdi küldeni. Ekkor kivágja, hogy FAILURE, szóval, hogy hiba és közli, hogy ismeretlen parancs. Hogy tudnám elmagyarázni kis drága PC-mnek, hogy ismerje már fel azt a parancsot, amit elkezdett végrehajtani?

2016. jan. 2. 16:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy a fastboothoz nem ADB kell, az a rendszerben meg a recoveryben működik. Fastbootban nem fogod látni a telefonodat mint médiaeszközt csatlakoztatva, nem éred el a fájlrendszerét közvetlenül. A fastboot elsődlegesen arra szolgál hogy a gyártó programjával (samsungnál odin, sonynál flashtool, fogalmam nincs hogy a doogee hogy nevezi) a gyári szoftvert telepíteni tudd így megmentve a telefont ha esetleg a recovery is bedöglene.


Ha be van dugva a teló és cmd-be beírod hogy "fastboot devices" és megjelenik egy azonosító akkor semmi baj nincs a driverekkel, tudsz már rá flashelni, az a recoveryt is helyrepofozza (csak nézz utána a neten hogy hogyan kell)

Egyébként kínai teló esetében sajnos nem tudom garantálni hogy találsz rá szoftvert...

2016. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, szerintem nem lehet magában flashelni a recoveryt azért problémázik..
2016. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rákötöm a gépre és beírom, hogy fastboot device, akkor azt írja, hogy 0123456789ABCDEF fastboot.

Akkor ez jó? És innen hogy flashelek rá?

2016. jan. 2. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!