Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon ügyben várnék egy kis...

Rabbit87 kérdése:

Telefon ügyben várnék egy kis help-et? Hosszú sztori, de megköszönném, ha írnátok tanácsot vagy tapasztalatot.

Figyelt kérdés
szeptemberben vettünk egy lg l9 ii telefont, egy év hardver+szoftvergaranciát adtak rá. 4.2-es android futott rajta, de lehetett frissíteni 4.4-re, úgyhogy miért ne? Elvégre azt olvastam róla hogy jobban van optimalizálva. Ezek után jött a baj, azt csinálja a telefon, hogy hol naponta, hol 2-3 nap elteltével kikapcsol magától, és nem tudjuk visszakapcsolni, csak ha kivesszük az akkut és visszarakjuk. Elég kínos, szal pl reggel nem ébreszt meg nem lehet hívni ha ki van kapcsolva. Csináltunk gyári visszaállítást, természetesen semmit nem ér, mert 4.4-re áll vissza. Visszavittük a boltba, azt mondták hogy szinte biztos a 4.4 android miatt nem működik jól, vissza kell rakni a 4.2-t. Ok, leadtuk a boltban, elküldték szervízbe, 3 hétig volt benn, csináltak egy gyári visszaállítást meg elvileg kicserélték az akkut, természetesen a rendszer maradt rajta 4.4. És a probléma fennáll, kikapcsol a készülék minden jelzés nélkül és nem tudjuk visszakapcsolni az akku eltávolítása nélkül. Azt mondták a boltban hogy ők nem rakhatják vissza a 4.2-es androidot. Szerintetek mit tehetünk? Legszívesebben visszaadnám a telefont és vennék a pénzből már egy másikat, de gondolom a vételárat nem adják vissza. Vagy javítsák meg normálisan, mindegy, csak működjön jól. Szerintetek mit lehet tenni ilyenkor, ha a szervíz sem foglalkozi vele?

2015. jan. 30. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Semmit beletörődsz, ezért mondjuk itt mindenkinek nem szabad GSM boltba venni telefont, mert az a bolti garancia lfszt se ér! Addig fognak lerázni amíg megunod! Tudom tudom rendes boltba tízezrekkel drágább, de ha lenne rendes garanciád LG szerviz megcsinálná neked! Nekem is ez volt a gondom, bevittem LG szervizbe, alaplapot cseréltek 1,5 nap múlva mehettem érte. Mondjuk nekem Nexus van, rákérdeztem azt mondta a srác ez most 65 ezerbe fájt volna ha nincs garim.

Egyébként ha a 4.4 android hivatalosan jött ki rá akkor sem okozhat ilyen problémát!

Sajnálom

2015. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 bp1985 ***** válasza:
Ez a bolt valami sufni gsm?
2015. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
westendes gsm bolt
2015. jan. 30. 10:51
 4/15 A kérdező kommentje:
a 4.4 hivatalosan jött ki, mégis ezt okozza. akkor ha elvinném lg szervízbe, akkor gondolom nekem fizetős lenne a javítás
2015. jan. 30. 10:53
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen fizetős
2015. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Beviz Elek ***** válasza:

Amíg van rajta garancia addig kell csapni az asztalt amíg nem csinálják meg. Te nem egy olyan telefont vettél ami random kikapcsolgat. Olyan nincs hogy nem csinálják meg. Ha hagyod magad és beetetnek az más kérdés, de a telefonnal valami sz r, úgyhogy kötelesek megcsinálni/kicserélni.


Te otthon visszarakhatod a 4.2-t és utána meglátod hogy ez volt-e a baja a telónak. Nem nagy művészet!

2015. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nem segítenek, küldj rájuk egy adóellenőrt :D
2015. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Visszaraknám én is a 4.2-t, csak fogalmam sincs hogy kell. Olvastam már utána, ami nekem lejött belőle, hogy egyáltalán nem egyszerű.
2015. jan. 31. 08:10
 9/15 A kérdező kommentje:

Most olvastam az lg honlapján:

"Sajnos a telefonjainknál nincs lehetőség (még szervíz által sem) a szoftver visszaállításra régebbi szoftver verzióra."

Tehát becidáztuk. Ennyi, lg, nincs megoldás?

2015. jan. 31. 08:44
 10/15 Beviz Elek ***** válasza:

Az laza, nem is tudtam hogy ilyen is létezik.


Akkor az árát kell visszakérni, a telefon leírásában nem szerepelt a random kikapcsolás, ez elfogadhatatlan egy új telefon esetében.


Egy új autó esetében sem elfogadott hogy csak néha induljon be, a gyár pedig nem röhöghet a markába hogy "a lúzer megvette".


Ha nem sikerül semmit sem alkotnod a teleefonosnál, akkor érdemes megkérdezni a fogyasztóvédelmet. Max a telefonboltos kap egy olyan büntetést hogy ne legyen kedve több ilyet csinálni.


Kifizettél egy zsák pénzt a tapitelcsire, ne hagyd hogy f szt tegyenek a szádba!

2015. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!